banner
banner

נפט גולמי ממשיך לטבול בין דולר חזק יותר – תחזית בסיסית מהירה!

במהלך מושב המסחר האסייתי המוקדם ביום חמישי, WTI מחיר הנפט הגולמי לא הצליח לעצור את רצף הירידה של היום הקודם. הוא ירד מהשיא של 40 $ ל -36.98 $, בעיקר לאחר שדווחה הממשלה על מאגר מלא גולמי אמריקאי גדול להפליא לשבוע שעבר, אשר חיזק בסופו של דבר את החשש מפני ירידה בביקוש לדלק, על רקע המגפה העולמית של וירוס הכלילי. מלבד זאת, מספרי המלאי הנמוכים ממכון הנפט האמריקני (API), שהתפרסמו ביום שלישי, הפעילו לחץ גם על מחירי הנפט הגולמי..

יתר על כן, הדאגות מצד ההיצע, בעקבות העלייה המתמשכת בייצור בלוב, יכולות להיחשב גם לאחד הגורמים המרכזיים ששמרו על לחץ על מחירי הנפט. היעדר ההתקדמות בנוגע להסכם על חבילת הקלה בנגיף הכלילי האמריקני הוסיף פסימיות נוספת, שהשפיעה לרעה על מחירי הנפט הגולמי. בינתיים, החשש מהמתחים הגאו-פוליטיים בין ארה”ב לסין ממשיך לאתגר את שורי הנפט הגולמי. גם עוצמת הדולר האמריקאית הרחבה, המגובה במצב הרוח של סיכון השוק, מילאה תפקיד מרכזי בערעור מחירי הנפט, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. הנפט הגולמי נסחר במחיר של 37.45 דולר, והתאחד בטווח שבין 36.98 ל- 39.00.

כפי שכבר הזכרנו, המאגר האחרון בגדול באופן בלתי צפוי של ארה”ב לגולשים בשבוע שעבר, שדווח על ידי מינהל מידע האנרגיה, חיזק את החשש מהירידה בביקוש לדלק, על רקע ההתפרצות העולמית המחריפה של COVID-19, אשר בתורו התערער הרגש סביב מחירי הנפט הגולמי. בחזית הנתונים, מלאי הנפט הגולמי גדל ב -4.3 מיליון חביות, לעומת הציפיות לגידול של 1.23 מיליון חביות. זה מגיע שבוע לאחר שהמניות הגולמיות ירדו במיליון חביות. כתוצאה מכך, מחירי הנפט הגולמי צללו כ -5% בין לילה, ונפלו מתחת למפתח של 40 דולר למניה לחבית.

מלבד הנתונים, סנטימנט הסיכון לשוק היה בלחץ הדאגות ההולכות וגוברות בגלל הזינוק המתמשך במקרי וירוס כורונים חדשים. בינתיים, חוסר הוודאות הפוליטי בארה”ב והיעדר ההתקדמות בשיחות הגירוי בארה”ב הרגיעו עוד יותר את תחושת המסחר בשוק, שהחזיקה את מחירי הנפט הגולמי בלחץ, מכיוון שאנו יודעים שהגל השני של זיהומי נגיף העטרה מתעצם ברחבי ארצות הברית. מדינות, רוסיה, צרפת ומדינות רבות אחרות, המאיימות על הסיכוי הכלכלי העולמי. על פי המידע העדכני ביותר, ארצות הברית דיווחה על כ- 74,300 מקרי וירוס כורונים חדשים, מה שדחף את הממוצע היומי של המדינה בשבוע האחרון מעל ל 71,000.

באירופה מספר מקרי נגיף הכורון הגיע לרמה הגבוהה ביותר אי פעם, עם למעלה מ -52,000 זיהומים חדשים ביום ראשון, וכתוצאה מכך נערכה צרפת לנעילה חדשה. במקום אחר, ספרד הכריזה גם על מצב חירום לאומי, והוטל עוצר בלילה.

מלבד מצוקות הנגיף, סיבה נוספת העומדת מאחורי הרגש הזהיר של המשקיעים יכולה להיות קשורה גם למריבה ארוכת השנים בין ארה”ב לסין, בגלל מכירה פוטנציאלית של טילים מתוצרת אמריקה לטייוואן, שתופסת את הקצב ללא הרף. מהצד השני, חוסר הוודאות הרווח לגבי התוצאה הסופית של הבחירות לנשיאות ארה”ב הרגיע גם את מצב הרוח בשוק. לפי הדיווח האחרון, הסקרים הלאומיים מצביעים על כך שליריבו הדמוקרטים ג’ו ביידן יש יתרון ביחס לנשיא המכהן הרפובליקני דונלד טראמפ..

בחזית הדולר הצליח הדולר האמריקני הרחב לשמור על העליות במהלך כל הסשן הקודם, מכיוון שהסוחרים עדיין מעודדים את מצב הרוח המסוכן. עם זאת, נראה שהעלייה בדולר האמריקאי אינה מושפעת למדי מחוסר הוודאות הפוליטית המתעצמת, לקראת הבחירות הקרובות לנשיאות ארה”ב ב -3 בנובמבר. עם זאת, העלייה בגרינבאק עשויה להיות קצרת מועד או זמנית, בשל הדאגות שהכלכלה ההתאוששות בארה”ב עלולה להיפסק עד עצירה בגלל התחדשות מקרי הנגיף הכורוני. מלבד זאת, העלייה בדולר האמריקני הונפקה עוד יותר בגלל חוסר התקדמות בנוגע לחבילת הגירוי האמריקנית, שהכניסה את הסוחרים לאווירה זהירה. לפיכך, עליות הדולר האמריקני הפכו לגורם המרכזי שהחזיק את מחירי הנפט הגולמי בלחץ, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. עם זאת, הרווחים בגרינבאק שמרו על צמד המטבעות בלחץ. בינתיים, מדד הדולר, המציב את הדולר מול סל של 6 מטבעות עיקריים, עומד על 93.472.

מעבר לבריכה, הסיבה לאובדן הגולמי יכולה להיות קשורה גם לדיווחים המצביעים על כך שהייצור בלוב, אחד מחברי ארגון המדינות המייצאות נפט, צפוי לחזור לקיבולת מלאה, לאחר כוח עליון. הונף על שדה שרארה.

להיפך, ערב הסעודית ורוסיה הראו את נכונותן להאריך את קיצוץ ייצור הנפט ולדחות את העלאות המתוכננות כאשר הן נפגשות לשיחות עם שותפיהן ב- OPEC + בסוף נובמבר, מה שעשוי לסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט..

בינתיים, הירידות במחירי הנפט הגולמי הוגבלו על ידי הירידה האפשרית בייצור ארה”ב, כאשר חברות הנפט החלו לסגור אסדות ים, בגלל הוריקן שהתקרב למפרץ מקסיקו. ראוי לזכור כי לואיזיאנה עומדת להתמודד השנה עם השריפה ממערכת חוף המפרץ, כאשר הסערה הטרופית זיטה מזרזת את חצי האי יוקטן, ומביאה רוחות עזות וגשם לאזור שעדיין מסתחרר מסדרת סערות..

במבט קדימה, סוחרי השוק ישגיחו על תנועת הדולר, בגלל היעדר נתונים / אירועים גדולים ביום. יתר על כן, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף, שלא לשכוח את הברקזיט, יהיו גם המפתח לצפייה בכיוון חדש. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me