הטיה שורית מבססת את מחירי הנפט הגולמי – סיכון לסנטימנט במשחק!

WTI הנפט הגולמי נתמך, אך הוא לא הצליח להאריך את הראלי השורי של היום הקודם, ונותר מדוכא בסביבות הרמה 41.40, מכיוון שגל הנעילה הבא ברחבי העולם מאיים לערער שוב את הביקוש לנפט גולמי. מחירי הנפט הגולמי בלחץ. להזכירך, מחירי הנפט הגולמי התאוששו בתחילת השבוע, לאחר שפייזר הודיעה כי השיגה אחוז הצלחה של 92% בניסוחה לחיסון COVID-19. מחירי הנפט השתפרו עוד יותר כאשר חברת OPEC, אלג’יריה, רמזה כי OPEC + עשויה להעמיק את קיצוץ הייצור של הקבוצה..

למרות זאת, העלייה במחירי הנפט הגולמי הייתה זמנית או קצרת מועד, על רקע אותות מעורבים הנוגעים לנגיף העטרה (COVID-19) ולתוצאות הבחירות בארה”ב, שלא לשכוח את תחזית הביקוש של OPEC. מלבד זאת, ניתן לייחס את ההפסדים הכבדים במחירי הנפט הגולמי גם לדיווחים האחרונים המצביעים על כך שתפוקת הנפט של OPEC לחודש אוקטובר עלתה ב -320,000 BPD, בעקבות החידוש בייצור לוב. בינתיים, כוחה של ארה”ב רחבת היקף. הדולר, המגובה ברגש השוק המעורב, ממלא תפקיד מרכזי בערעור מחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני..

אך האובדן בגולמי הוגבל על ידי התקוות הרווחות לגירוי נוסף ולחיסון נגד וירוס, שעטה להחיות את התקוות לריבאונד קבוע בביקוש האנרגיה העולמי. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 41.47 דולר ומתאחד בטווח שבין 41.39 ל -41.67.

מדברים על שליליות, החששות מפני הגל השני של נגיף העטרה והחשש מפני צעדי נעילה מחודשים ברחבי העולם מאיימים ללא הרף על התאוששות הביקוש לנפט גולמי. יש לציין כי נגיף העטרה (COVID-19) גובה מחיר משמעותי מארה”ב. לפי הדו”ח האחרון, המדינה מדווחת על מקרי שיא מדי יום, בהיקף של יותר מ -100 אלף ליום. בעיקרו של דבר כל המדינות האמריקאיות מעבירות דיווחי מצב של COVID-19 המתחדשים כל הזמן, וכן מספר שיא של אשפוזים ומקרים יומיים העולים על 100,000 בימים האחרונים. כתוצאה מכך, ניו יורק הכריזה על 22:00. עוצר על ברים, מכוני כושר ומסעדות, במטרה לרסן את התפשטות. ראוי להזכיר כי אשפוזי COVID-19 בארה”ב הם כיום מעל 60,000.

בנוסף לארה”ב, אירופה הטילה נעולות שוב בשבוע שעבר, מה שמפעיל לחץ נוסף על הביקוש לנפט. על פי הדיווח האחרון, שבדיה הכריזה על נעילה חלקית, והסגירה ברים ומסעדות לראשונה מאז הנגיף. לפיכך, למגבלות נעילת הגב אל גב תהיה השפעה שלילית מיידית על דלק התחבורה, מכיוון שיותר אנשים יישארו בבית בשעות הערב..

מלבד מצוקות הנגיף, הסיבה למחירי הנפט הגולמי הדובי יכולה להיות קשורה גם למלחמת ארה”ב וסין לאורך זמן, שתופסת את הקצב ללא הרף. מהצד השני, חידוש ייצור הנפט הלובי ממשיך ומדלק את דאגות ההיצע העודף, שגם מילאו תפקיד מרכזי בערעור מחירי הנפט הגולמי. עוד נכתב כי תפוקת הנפט של OPEC לחודש אוקטובר עלתה ב -320,000 BPD.

מלבד זאת, הירידות במחירי הנפט הגולמי התחזקו עוד יותר לאחר ש- OPEC הורידה את התחזית שלה לגידול בביקוש הנפט העולמי, ל -6.25 מיליון חביות ליום (BPD) לשנת 2021, לעומת 7 מיליון BPD בדוח יולי. אופ”ק הוסיפה כי הביקוש לנפט גולמי צפוי להיפגע קשות מבחינת התחבורה.

 

עם זאת, סנטימנט המסחר בשוק מהבהב מאותות מעורבים מאז תחילת היום. כתוצאה מכך, ניתן לייחס מסחר מעורב לאותות המעורבים הנוגעים לנגיף הכורון (COVID-19), והמדיניות המוניטרית העולמית נעה, שלא לשכוח את תוצאות הבחירות בארה”ב. יש לציין כי יצרני החיסונים המובילים כמו פייזר ומודרנה נלחמים ללא הרף כדי למצוא את התרופה הטובה ביותר לנגיף הקטלני. השמועות סביב הגירוי בארה”ב ושיפור נוסף ביחסי ארה”ב ויפן בהנהגה הדמוקרטית סייעו גם להגביל את ההפסדים מבחינת סנטימנט המסחר בשוק..

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להאריך את רצף הרווחים שלו בן לילה והגיע ללחץ מכר כלשהו באותו היום, על רקע סנטימנט השוק הרווח בסיכון. יתר על כן, ההפסדים בגרינבאק עשויים להיות קשורים גם לעלייה בשיעור ההידבקות ב- COVID-19 בארה”ב ובאירופה, אשר ממשיכים לדלק ספקות לגבי ההתאוששות הכלכלית בארה”ב. עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקני הפכו לגורם מרכזי שעזר להגביל את ההפסדים במחירי הנפט הגולמי. זה דחף את מחירי הנפט גבוהים יותר, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר ה”גרינקבק “מול דלי של מטבעות אחרים, ירד ל -92.922.

.

בצד השורי, ההפסדים במחירי הנפט הגולמי הוגבלו עוד יותר כאשר חברת OPEC אלג’יריה רמזה כי OPEC + יכולה להעמיק את קיצוץ הייצור של הקבוצה יגיע בינואר. יש לציין כי שר האנרגיה האלג’יראי מוחמד ערבי אמר, ביום הקודם, כי OPEC + עשויה להאריך את קיצוץ ייצור הנפט לשנת 2021, או להעמיק אותם, בהתאם לתנאי השוק. הערות חיוביות אלה סייעו להגביל את הפסדי הדפטר בנפט.

בהתקדמות, סוחרי השוק ישגיחו על לוח השנה הכלכלי בארה”ב, המדגיש את הנתונים האחרונים הנוגעים לאינפלציה בארה”ב ולתביעות מחוסרי עבודה. בינתיים, העדכונים על שיחות הסחר בברקזיט לא יאבדו שום משמעות ביום. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map