הנפט הגולמי מצליח לשמור על ההטיה השוורית שלו של היום הקודם – תחזית בסיסית!

במהלך מושב המסחר באסיה ביום שלישי, WTI מחירי הנפט הגולמי הצליחו להאריך את הרצף השורי של היום הקודם, ונשארו חיוביים, הרבה מעל לרמה של 60.00 דולר, בעיקר בשל הדיווחים האחרונים המצביעים על כך שבתי הזיקוק הגדולים ביותר בצפון אמריקה מסתגרים על רקע התנאים הארקטיים ששיבשו את הכוח, אספקת מים ודלק ברחבי טקסס. בינתיים, המריבות בין וושינגטון לטהרן השפיעו לטובה על עצרת הנפט, על רקע החשש להפרעה באספקה. מלבד זאת, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי לפטפטת העילאית הנוגעת לחבילת הקלה בארה”ב COVID-19.

בינתיים, השיפור הנוכחי בתנאי נגיף העטרה (COVID-19) וההתקדמות בחזית החיסון מציעים חוזק נוסף למחירי הנפט הגולמי. מעבר לאוקיאנוס, קיצוצי הייצור של סעודיה נותרים פעילים במהלך פברואר ומארס, אשר בתורו סיפק עוד יותר כוח לראלי השורי בנפט. בנוסף לכך, מחירי הנפט הגולמי קיבלו תמיכה נוספת מהדולר האמריקני החלש, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר. גורם נוסף שיכול לתמוך גם במחירי הנפט הוא מצב הרוח הבהיר יותר בשוק, שהופעל על ידי האופטימיות לגבי חבילת הסיוע לנגיף הכורון וההתקדמות בחזית החיסון. בצד הדובי, ניתן לראות גם את הפחדים לאורך זמן בגלל נגיף הכורון ומגבלות הנעילה הטריות בניו זילנד ובאוסטרליה כגורם דובי עיקרי ששמר מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. בעת כתיבת שורות אלה נסחר WTI נפט גולמי ב 60.14, והתאחד בטווח שבין 60.02 ל 60.33.

עם זאת, סנטימנט המסחר בשוק הצליח לשמור על הביצועים החיוביים שלו בשבוע הקודם, ובכל זאת מהבהב בירוק ביום, על רקע ההתאוששות המתמשכת במצב נגיף העטרה. יש לציין שמספר מקרי ה- COVID-19 ממשיך לרדת באמריקה, ושיעור הימים החדשים של המדינה שבעה ימים של זיהומים חדשים ירד מתחת ל -100 אלף לראשונה מאז נובמבר האחרון, והמדינה ממשיכה להתקדם לקראת פתיחה מחודשת. בנוסף לכך, בריטניה הציגה אבן דרך מרכזית לחיסונים (15 מיליון מארבע הקטגוריות הפגיעות ביותר באוכלוסייה שקיבלו את העקיצות הראשונות), המסייעת לפתוח את הדלת להקלה במגבלות. בינתיים, ממשלת בריטניה צופה כי מספר האשפוזים הקשורים לנגיף יפחת במהלך החודש הבא.

מלבד זאת, ניתן לייחס סיבה נוספת מאחורי ביצועי השוק החיוביים לפטפטת הנוגעת לחבילת הסיוע האמריקאית COVID-19. ראוי לזכור כי נתוני התעסוקה האמריקניים המאכזבים שפורסמו בעבר והחשש מפני חולשה נוספת בשוק התעסוקה מגדילים את הצורך בחבילת הגירוי המיוחלת של טריליון הדולר של הנשיא האמריקני ג’ו ביידן. מצב הרוח המרומם בשוק מילא תפקיד מרכזי בתמיכה במחירי הנפט הגולמי המניבים יותר.

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להפסיק את ירידתו של היום הקודם, ונותר חמוץ מכיוון שהביקוש לנכסי מקום הבטיחות נותר נמוך, על רקע התקווה להחלמה כלכלית מהירה יותר של ארה”ב מ- COVID-19 ו התקדמות לקראת הסכמה על הסיבוב הבא של גירוי פיסקאלי בארה”ב. עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקאי סייעו לנפט הגולמי להישאר בהצעה, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, עד השעה 20:31 ET (01:31 GMT), מדד הדולר האמריקאי, העוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, צנח ב -0.06%, ל -90.267.

מחירי הנפט הגולמי מעבר לאוקיאנוס קיבלו תמיכה נוספת מההתחבטות המתעצמת בין ארה”ב לטהראן, שהלכה והתגברה לאחר מותו של חבר שירות אמריקאי; היו גם דיווחים על פציעתם של אחד מחברי השירות האמריקני וחמישה קבלנים אזרחיים. הצוות היה חלק מכוחות הקואליציה בראשות ארצות הברית בארביל, עירק. זה, בתורו, העלה את החשד שאיראן עשויה להיות מאחורי המהלך. ההתלהמות הצפויה בין וושינגטון לטהראן עשויה גם היא להגביר את העצרת בנפט, על רקע החשש להפרעה באספקה..

בנוסף לריב בין ארה”ב לטהרן, מכה הקרה בארה”ב סגרה בארות נפט ובתי זיקוק, כאשר מפעילי גז טבעי וצינור גולמי עומדים גם בפני מגבלות, אשר בתורן סיפקו גשר נוסף להחזרת מחירים לטווח קצר, זה היה כנראה האחראי להוצאת מחירי הנפט לרמות שאליהן כיוונו השווקים. בתי הזיקוק הגדולים בצפון אמריקה נסגרים גם הם, בעיקר בגלל תנאי הארקטי ששיבשו את אספקת החשמל, המים והדלק ברחבי טקסס..

בצד הדובי, זני הנגיף בניו זילנד ובאוסטרליה עדיין לא מראים שום סימן להאטה, וכתוצאה מכך הרשויות קוראות להגבלות נעילה חדשות. ההצהרה הנמוכה של ארגון הבריאות העולמי (WHO), המציינת חשש להדבקה חוזרת בזני הנגיף החדשים, יכולה להיחשב כגורם דובי מרכזי ששמר מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. גורם נוסף שעשוי להיות מכסת את העקומות הוא המתיחות הגיאופוליטית בין סין לעולם המערבי.

במבט קדימה, נתוני המכירות הקמעונאיות בארה”ב לחודש ינואר יתפרסמו ביום 13: 30GMT ביום רביעי, והם ייצפו מקרוב בכדי לראות תובנות לגבי מצב המצב הצרכני בארה”ב בחודש שעבר. בינתיים, פרוטוקול ה- FOMC מישיבת ינואר יפורסם בשעה 19:00 GMT, וזה יביא עניין בשווקים, מכיוון שהוא יספק תובנה רבה יותר לדיון ב- FOMC סביב ההתחדדות של תוכנית רכישת הנכסים. בנוסף לכך, החדשות הנוגעות לחבילת הסיוע האמריקאית, חיסוני נגיף הכורון והמתחים בין ארה”ב לאיראן, עשויות לספק כיוון חדש לסחורה. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map