banner
banner

הצהרת בנק קנדה נשענת על הצד הדובי

בנק קנדה פרסם את ההצהרה לפני זמן מה, תוך שמירה על שיעורי הריבית ללא שינוי על 0.25% כצפוי. הם ימשיכו גם בתכנית להקלת כמות כמותית, שמשמעותה היא להישאר יונה לעתיד הנראה לעין. הדולר הקנדי ירד עם USD / CAD קופץ סביב 60 פיפס גבוה יותר.

 

עיקרי החלטת בנק קנדה

  • מחזיקה בשיעורים בשיעור של 0.25%, כצפוי
  • QE לרכישת איגרות חוב ארוכות יותר
  • קצב QE יופחת בהדרגה ל -4 מיליארד דולר בשבוע מ -5 מיליארד דולר בשבוע
  • חוזר על כך ש- QE ימשיך עד להחלמה “בעיצומה”
  • פעילות לטווח הקרוב תושפע לרעה מאמצעים שננקטו כדי להילחם בגידול לאחרונה בזיהומים
  • נראה כי הצמיחה בארה”ב מאטת במידה ניכרת “
  • ההתאוששות באירופה מאטה
  • ההתאוששות של סין מתרחבת
  • כלכלת קנדה עוברת כעת לשלב התאוששות מתון יותר
  • המועצה המנהלת תחזיק את ריבית המדיניות בגבול התחתון האפקטיבי עד להיספגות הרפיון הכלכלי, כך שיעד האינפלציה של 2 אחוזים יושג בר קיימא. בתחזית הנוכחית שלנו זה לא קורה עד שנת 2023

בקצב הנוכחי בנק קנדה יחזיק במחצית ממשלת החוב של קנדה עד סוף השנה. בהפחתה הדרגתית של הקצב ל -4 מיליארד דולר תהיה השפעה מועטה על כך. למרות הירידה בקצב (המטורף) של QE, זו במידה רבה הצהרת יונים מכיוון שהיא מדגישה את הסיכונים הנמוכים ביותר ולא מציעה שום סימן להאטה ב- QE. היו דיבורים על YCC אבל זה לא קרה ואין שום רמז לזה כאן. הם גם מדברים על 0.25% כגבול התחתון האפקטיבי, שממשיך לשלול שיעורים שליליים.

הצהרה מלאה:

בנק קנדה ישמור על רמת הריבית הנוכחית עד להשגת יעד האינפלציה, מכייל מחדש את תוכנית ההקלות הכמותית שלו

בנק קנדה שמר היום על יעד הריבית בן הלילה בגבול התחתון האפקטיבי של ¼ אחוז, כאשר שיעור הבנק עמד על ½ אחוז ושיעור ההפקדה עמד על at אחוז. הבנק שומר על ההנחיות יוצאות הדופן שלו, המתוגבר ומתווסף לתוכנית ההקלות הכמותיות שלו (QE). הבנק מכייל מחדש את תוכנית ה- QE להעברת רכישות לעבר אגרות חוב ארוכות טווח, שיש להן השפעה ישירה יותר על שיעורי ההלוואות החשובים ביותר למשקי בית ולעסקים. במקביל, סך הרכישות יופחת בהדרגה ל -4 מיליארד דולר לפחות בשבוע. המועצה הממשלתית שופטת כי עם התאמות משולבות אלה, תוכנית QE מספקת גירוי כספי לפחות כמו בעבר.

התחזיות הכלכליות העולמיות והקנדיות התפתחו במידה רבה כמצופה בדוח המדיניות המוניטרית ביולי (MPR), עם הרחבות מהירות ככל שהכלכלות נפתחו מחדש ופינו מקום לצמיחה איטית יותר, למרות עודף יכולת עודפת. במבט קדימה, עלייה בזיהומי COVID-19 עשויה להכביד על התחזית הכלכלית במדינות רבות, והצמיחה תמשיך להסתמך במידה רבה על תמיכה במדיניות..

בארצות הברית הצמיחה בתמ”ג התחדשה מאוד אך נראה כי היא מאטה במידה ניכרת. התפוקה הכלכלית של סין חזרה לרמות טרום-מגיפה והתאוששותה ממשיכה להתרחב. כלכלות השוק המתפתח נפגעו קשה יותר, במיוחד אלה עם התפרצויות קשות. ההתאוששות באירופה מאטה על רקע נעילה הולכת וגוברת. בסך הכל, התוצר העולמי צפוי להתכווץ בכ -4 אחוזים בשנת 2020 לפני שיגדל במעט יותר מ -4 ½ אחוזים, בממוצע, בשנת 2021-22..

מחירי הנפט נותרים בערך 30 אחוזים מתחת לרמות טרום-מגיפה. בינתיים, מחירי הסחורות שאינם אנרגיה, בממוצע, התאוששו לחלוטין. למרות מחירי הנפט הנמוכים המתמשכים, הדולר הקנדי התחזק מאז יולי, ומשקף בעיקר ירידה רחבה של הדולר האמריקני.. 

בקנדה, הריבאונד בתעסוקה ובתוצר היה חזק מהצפוי כאשר הכלכלה נפתחה מחדש במהלך הקיץ. הכלכלה עוברת כעת לשלב התאוששות מתון יותר. ברבעון הרביעי הצמיחה צפויה להאט במידה ניכרת, בין השאר עקב עליית מספר המקרים של COVID-19. ההשפעות הכלכליות של המגפה אינן אחידות מאוד בכל המגזרים ומשפיעות במיוחד על עובדים בעלי הכנסה נמוכה. מתוך הכרה באתגרים אלה, ממשלות הרחיבו ושינו תוכניות עסקיות ותמיכה בהכנסות.

לאחר ירידה של כ -5 וחצי אחוזים בשנת 2020, הבנק צופה כי כלכלת קנדה תצמח בכמעט 4 אחוזים בממוצע בשנת 2021 ובשנת 2022. צמיחה צפויה להיות סוערת מכיוון שהביקוש המקומי מושפע מהתפתחות הנגיף והשפעתו על הצרכנים. וביטחון עסקי. בהתחשב בהשפעות הסבירות הנמשכות של המגפה, הבנק תיקן את אומדן הצמיחה הפוטנציאלית של קנדה לאורך אופק התחזית..

אינפלציית מדד המחירים לצרכן עמדה על 0.5 אחוזים בספטמבר והיא צפויה להישאר מתחת לתחום היעד של הבנק של 1 עד 3 אחוזים עד תחילת 2021, בעיקר בגלל מחירי אנרגיה נמוכים. מדדי אינפלציית הליבה נמוכים מ -2 אחוזים, בקנה אחד עם כלכלה בה הביקוש ירד ביותר מההיצע. האינפלציה צפויה להישאר מתחת ליעד לאורך כל אופק התחזית.

עם התאוששות הכלכלה היא תמשיך לדרוש תמיכה יוצאת דופן במדיניות מוניטרית. המועצה המנהלת תחזיק את ריבית המדיניות בגבול התחתון האפקטיבי עד להיספגות הרפיון הכלכלי, כך שיעד האינפלציה של 2 אחוזים יושג בר קיימא. לפי התחזית הנוכחית שלנו זה לא יקרה עד שנת 2023. הבנק ממשיך בתכנית QE וכיולו מחדש כמתואר לעיל. התוכנית תימשך עד להחלמה בעיצומה. אנו מחויבים לספק את הגירוי למדיניות המוניטרית הדרושה לתמיכה בהתאוששות ולהשגת יעד האינפלציה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me