banner
banner

הטיה שוורית שולטת בנפט גולמי – מונחת על ידי אופטימיות על פני חיסון פוטנציאלי!

בשעות המסחר באסיה ביום שלישי הצליחו מחירי הנפט הגולמי של WTI להאריך את הרצף השורי של היום הקודם. הם הגיעו לרמה הגבוהה ביותר מאז מרץ, מעל לסף אמצע $ 43.00, בעיקר בגלל האופטימיות הרווחת ביחס לחיסון פוטנציאלי לנגיף העטרה המדבק מאוד, מה שדלק בסופו של דבר תקוות להחלמה בביקוש הדלק ותרם לעלייה בגולמי..

מלבד זאת, הסיבה לרווחי הנפט הגולמי יכולה להיות קשורה גם לדיווחים טריים המצביעים על כך שהמעבר לנשיאות ארה”ב החל סוף סוף, שמציע ודאות פוליטית. יתר על כן, הסנטימנט סביב הנפט הגולמי שופר עוד יותר בגלל התקוות המחודשות שארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) ובעלי בריתו ישמרו על מגבלות הייצור הנוכחיות שלהם. זה נוטה להקל על פחדים מההיצע יתר ומגביר את מחירי הנפט.

סנטימנט השוק המרומם ממלא תפקיד מרכזי בבסיס מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר ברחבי הבריכה. מצב הרוח המרומם של השוק נתמך על ידי תקוות לחיסון נגד וירוס כורונים ושיחות ברקזיט, אשר תרמו לכישלונו של הדולר האמריקני הרחב להשיג כל הצעה למקלט בטוח, מה שגרם לקצב נמוך יותר ביום. בתורו, זה מילא גם תפקיד מוביל בבסיס מחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. לעומת זאת, העלייה במחירי הנפט הגולמי עשויה להיות מוגבלת על ידי החששות מפני הסלמת מגיפת ה- COVID-19, אשר ממשיכים לדלק את החשש מפני נעילה מחודשת בכמה מדינות. נפט גולמי של WTI נסחר כיום ב 43.50, והתאגד בטווח שבין 42.83 ל 43.56.

כפי שכבר הזכרנו, סנטימנט המסחר בשוק ביצע חיובי ביום, שכן המראה השורי של מניות אסיה-פסיפיק והעלייה בחוזים עתידיים במניות בארה”ב נוטים להדגיש את מצב הסיכון. עם זאת, הסיבה מאחורי סנטימנט השוק בסיכון יכולה להיות מיוחסת לשילוב של גורמים – בין אם זה האופטימיות המחודשת ביחס לחיסון אפשרי לנגיף העטרה המדבק מאוד או הוודאות סביב המעבר לבחירות בארה”ב, שלא לשכוח את שיחות הברקזיט הקרובות. הכל העדיף את השווקים בוול סטריט לאחרונה. זה היה עד לאחר ש&החוזים העתידיים על P 500 עלו מעל 18 נקודות, או 0.52% תוך יום. סנטימנט שוק מרומם זה מילא תפקיד משמעותי בבסיס מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר.

ראוי לזכור כי נכון לעכשיו ישנם שלושה חיסונים נגד וירוס כורונים, כאשר AstraZeneca PLC (LON: NASDAQ: AZN) מוסיפה את המועמדת שלה לאלה של Pfizer Inc (NYSE: NYSE: PFE) ו- Moderna Inc (NASDAQ: NASDAQ: MRNA). ארה”ב הודיעה כי ככל הנראה תפתח תוכנית חיסון עד 12 בדצמבר. התפתחויות חיוביות אלה סביב חיסון ה- COVID-19 מעדיפות את מצב הרוח המסתכן בשוק. במקום אחר, התדפיסים המרוממים של ראש הממשלה האמריקאי לחודש נובמבר מעניקים תמיכה נוספת לאופטימיסטים.

בחזית, שוק המניות האמריקני קיבל דחיפה נוספת מהידיעה כי נשיא ארה”ב דונלד טראמפ קיבל בסופו של דבר את כישלונו בבחירות האחרונות, והורה למינהל השירותים הכלליים להתחיל בהעברת הכוח לנשיא הנבחר ג’ו ביידן. זה יצר וודאות פוליטית והגביר את הרגש בשוקי המניות. בינתיים השיחות בדבר חזרתה של ג’נט ילן למועצת המדיניות האמריקאית, הפעם כשר האוצר, העניקו תמיכה מסוימת גם לשווקי המניות..

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להשיג כל משיכה שורית ונותר שורי ביום, מכיוון שהספקות נמשכים בנוגע להתאוששות הכלכלית העולמית מ- COVID-19. מלבד זאת, גם סנטימנט השוק בסיכון, בגיבוי האופטימיות ביחס לחיסון פוטנציאלי לנגיף העטרה המדבק מאוד, מילא תפקיד מרכזי בפגיעה בדולר האמריקני הבטוח. עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקני הפכו לגורם מרכזי ששמר מכסה על הפסדים נוספים במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר ה”גרין גב “. בינתיים, עד השעה 22:02 ET (02:02 GMT) מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר ה”גריבאנק “מול דלי של מטבעות אחרים, צנח ב -0.03%, ל -92.487.

מעבר לאוקיאנוס, הרווחים בנפט הגולמי קיבלו חיזוק נוסף על ידי התקווה שארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) ובעלות בריתה, קבוצה בראשות רוסיה המכונה OPEC +, תקיים את מגבלות הייצור הנוכחיות שלה. חדשות אלה נוטות להקל על חששות ההיצע עודף ולהעלות את מחירי הנפט הגולמי. יתר על כן, הסיכויים הגוברים לעסקת ברקזיט רכה השפיעו גם הם על מחירי הנפט הגולמי.

לעומת זאת, העלייה בגולמי יכולה להיות מוגבלת על ידי החשש המתמשך ממספר עולה של מקרי COVID-19 בארה”ב, באירופה ובחלק ממדינות אסיה הבולטות, שממלאים ללא הרף את החשש מפני נעילה מחודשת בכמה מדינות. זה גם הפך לגורם מרכזי ששמר מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. ראוי לזכור כי אירופה וארה”ב מטילות מגבלות נעילה בגב, על רקע מספר גדל והולך של מקרי וירוס..

במבט קדימה, סוחרי השוק ישגיחו על הערותיהם של קובעי המדיניות של BOJ ושל הפדרל ריזרב, שעשויים לבדר את שחקני השוק, על רקע לוח נתונים קליל. בסך הכל העדכונים סביב הברקזיט, צרות נגיף הכורון וחדשות הגירוי של ארה”ב לא יאבדו שום משמעות. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me