banner
banner

התחלה גסה לשבוע החדש עם פערי שוק גדולים בזוגות מטבע רבים. הדולר האמריקני מראה שוב סימני חיים ונכנס למחר בבחירות לנשיאות ארה”ב

הדולר האוסטרלי ביצע ממש טוב היום והצליח לצבור כ 45 פיפס מול דולר אמריקאי חזק. הדולר הקנדי עמד גם הוא על שלו וזכה בכ 34 פיפס מול הבאק.

 

מגמות אירופה לא היו כל כך ברות מזל. ה- EUR / USD פער בערך 80 פיפס נמוכים יותר ואיבד בערך 100 פיפס למשך היום. העלייה של הלירה הבריטית נעצרה במסלולה, וה- GBP / USD איבד ביום כ- 115 פיפס.

 

גם אם היינו יודעים מה תהיה התוצאה של הבחירות מחר, השפעתה על שוק המטבעות אינה קלה למדידה. אולי יתכן שיש הרבה פעולות מחיר דומות של צליפת שוט, עם השפעה מתמשכת זניחה בסופו של יום, מי יודע.

כשיש הרבה אי וודאות באוויר, ומשקיעים וסוחרים עצבניים, לעתים קרובות אנו רואים מהלכים לא רציונליים בשווקים הפיננסיים. זה הופך את המסחר למסוכן ביותר אם אינך יודע מה אתה עושה, ואין לך מספיק שליטה עצמית. סוחרי רוקי לרוב ירדפו אחרי עליות מחירים חזקות וישתמשו במינוף רב מדי בתנאי שוק הפכפכים. עכשיו אולי שמעתם את זה פעמים רבות בעבר, אבל זו בהחלט האמת – עליכם לסחור עם תוכנית מסחר נהדרת ואז לדבוק בה. אל תתפתו לבצע עסקאות לא מתוכננות, אימפולסיביות.

 

בואו נסתכל על כמה טכניקות בכמה צמדי מטבעות עיקריים:

 

EUR / USD

 

זהו צמד המטבעות הנזילים ביותר על פני כדור הארץ. ה- EUR / USD נכשל ברמת היפוך תפקידים חשוב כיום. עיין בתרשים הזה שפרסמתי ביום חמישי (3 בנובמבר):

 

תרשים יומי של EUR / USD (3 בנובמבר)

 

הזכרתי שיכולה להיות הזדמנות נהדרת למכור את הזוג ברמה המוצגת בתרשים. השתמשתי גם במחוון ה- RSI כדי לאמוד את רמת התשישות של הזוג. הנה אותה תרשים עם מחוון ה- RSI עליו:

 

תרשים יומי של EUR / USD (3 בנובמבר)

 

זו דוגמה טובה לשימוש במפגש של אותות שונים כדי לאשר סחר טוב. תסתכל איפה אנחנו היום:

 

תרשים EUR / USD יומי

 

כאן תוכלו לראות כי מדד ה- RSI חזר מקניית יתר, והצמד נסחר היום באגרסיביות נמוכה יותר. ההבדל בין סגירת יום שישי לסגירה של היום הוא כמעט 100 פיפס. זה יכול היה להיות סחר קצר מאוד אם תשתמש בהתקנה.

 

אם נקבל תנועות מחירים חזקות ביומיים הקרובים, יתכנו כמה הזדמנויות נהדרות להרוויח כסף מהמומנטום. אני אוהב לסחור בחסרונות ל- 20-EMA בתרשים של 5 דקות על צמד מטבעות שנע באימפולסיביות לכיוון אחד. אולי תשאל מדוע אני משתמש בטווח זמן כה קטן. ובכן, כאשר מתרחש מהלך אימפולסיבי וחד-צדדי על צמד מטבעות מסוים, סוחרים שבדרך כלל סוחרים בחיסרונות למשל. ה- 20-EMA בתרשים של 4 שעות יקבל אותות כניסה רק זמן רב לאחר שרוב הפעולה התרחשה, והם יפספסו רווח של מאות פוטנציאלים. הנה דוגמה למשיכות המסחר ל- 20-EMA בתרשים של 5 דקות:

 

תרשים EUR / USD לחמש דקות

 

עם הפסד עצירה של כ -10 עד 15 פיפס, היית יכול להגיע בקלות ליעד של 20 עד 30 פיפס – כמות כפולה של אובדן העצירה שלך. זכור להסתכן רק בחלק קטן מאוד מחשבונך בכל עסקאות, בדיוק כמו שעושים הסוחרים המנוסים והמקצועיים.

 

התמונה הטכנית ביורו / דולר אינה ברורה כרגע. עם זאת, אנו יכולים להסיק כי הצמד נסחר בטווח גדול וכי יתכן וחסר כיוון מוצק במהלך השבועות או אפילו החודשים הקרובים. כמובן, איננו יכולים להחריג את האפשרות של איסוף בתנודתיות בזוג זה, במיוחד עם הבחירות בארה”ב מחר. אני פשוט לא רואה את הצמד פורץ מהטווח שהוא נתפס בימים + – 426 ימי המסחר האחרונים, בשבוע-שבועיים הקרובים, אם כי זה אפשרי לחלוטין.

 

GBP / USD

 

זוג זה נשבר יפה מעל ה- 20-EMA בשבוע שעבר, ואולי הממוצע הנע הזה יהפוך לתמיכה דינמית חדשה לזוג. התמונה הגדולה יותר של הזוג מגלה שהוא עדיין במגמת ירידה, אז רק זכור זאת כשאתה מחליט לעסוק בתפקידים ארוכים. באופן אישי הרווחתי טוב על הזוג הזה בשבוע שעבר על ידי קנייה לעלייה האימפולסיבית. הנה תרשים יומי אם הצמד:

 

תרשים יומי של GBP / USD

 

AUD / USD

 

אחרון חביב, בואו נסתכל על AUD / USD:

 

תרשים יומי AUD / USD

 

הדולר האוסטרלי ביצע ממש טוב היום והתקדם מול הדולר האמריקני שהיה די חזק בעצמו. למרות שלא סחרתי היום ב- AUD / USD, יש לי פוזיציות קצרות ב- EUR / AUD שמתנהלות יפה.

 

נראה כי AUD / USD פורץ מהטריז בו הוא היה מוגבל במשך זמן כה רב. בהתחשב בהופעה החמישית שלו בימים האחרונים, אבל במיוחד היום, לא אתפלא לראות את הצמד הזה צף גבוה יותר בשבועות הקרובים.

 

לעת עתה, אני לא מעוניין לחזות כיוון שוק, אבל אני מוכן להגיב לכל מה שיקרה. תגובות השוק לאירועים כמו הבחירות הללו הן לעיתים קרובות תגובת יתר, והתנהגות לא רציונאלית עלולה להוביל לפעולה מחורבנת. היזהר מהמסחר שלך בימים הקרובים, ואל תשתמש בהילוך רב מדי כשאתה סוחר.

 

כל טוב, ובהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me