נפט גולמי מצליח לשמור על ההטיה השוורית של המושב הקודם – תחזית בסיסית!

במהלך סחר המסחר המוקדם באסיה ביום שישי, מחירי הנפט הגולמי ב- WTI הצליחו להאריך את עליותיהם ביום הקודם, ונשארו שוריים הרבה מעל אמצע 40.00 $, מכיוון שנתונים כלכליים חזקים בארה”ב הולידו את התקוות להתאוששות כלכלית בארה”ב. זה נוטה לבסס את הביקוש לדלק ולתרום לעליות במחירי הנפט הגולמי. יתר על כן, הסנטימנט סביב הנפט הגולמי השתפר עוד ביום חמישי, לאחר שמנהל מידע האנרגיה דיווח על ירידה במלאי הנפט הגולמי של מיליון חביות לשבוע שהסתיים ב- 16. באוקטובר. מצד שני, ניתן לייחס גם את העלייה במחירי הנפט הגולמי. לאופטימיות ביחס לחבילה הפיסקלית האמריקאית, השומרת על סנטימנט המסחר בשוק חיובי ומרחיבה תמיכה במחירי הנפט הגולמי.

נהפוך הוא, עוצמת הדולר האמריקני הרחב, המגובה בנתונים האמריקניים המרוממים, הפכה לגורם המרכזי המכסה את המומנטום הפוך של מחירי הנפט הגולמי. מלבד זאת, הגידול בנפט הגולמי הוגבל עוד יותר בגלל העלייה המתמשכת בייצור בלוב, שכעת צפויה לייצר מעל 500,000 חביות ביום, מכמעט 100,000 חביות ביום. מעבר לבריכה, החששות מהמתח הגיאופוליטי בין ארה”ב לרוסיה ואיראן ממשיכים לאתגר את שוורי הנפט הגולמיים. יתר על כן, מספר מקרי נגיף העטרה גדל מחוץ למוקד אירופה, מה שמעלה ספק לגבי ההתאוששות בביקוש הדלק העולמי. זה הפך לגורם מרכזי ששומר על מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. הנפט הגולמי של WTI נסחר כיום ב -40.64, ומתאגד בטווח שבין 39.71 ל -41.01.

למרות החשש מברקזיט ללא הסכם והמתח הגיאו-פוליטי בין ארה”ב לרוסיה, שלא לשכוח את העלייה החודשית בשיא המקרים ב- COVID-19 בארה”ב, סנטימנט הסחר בשוק הרחיב את הטון החיובי שלו מוקדם יותר ביום, תודה עד לשחרורו של יום חמישי התביעות החדישות השבועיות הראשונות בארה”ב, שהעלו תקוות בנוגע להתאוששות הכלכלית בארה”ב, וביססו את מחירי הנפט הגולמי. בצד הנתונים, מספר האמריקנים שהגישו בקשה לביטוח אבטלה, לראשונה, ירד ל -787 אלף בשבוע שעבר בהתאם לנתונים שפרסם משרד העבודה האמריקני (DOL). עם זאת, הנתונים היו הרבה מתחת ל 860 אלף הצפויים, ומספרי החודש הקודם עודכנו גם הם ל 842 אלף לעומת 898 אלף שדווחו קודם לכן.

מלבד זאת, ניתן היה לייחס את הסיבות לתחושת המסחר בשוק הסיכון בשוק להתפתחויות בנושא הגירוי הפיסקאלי בארה”ב. יש לציין כי יו”ר הבית ננסי פלוסי אומר כי יש צורך להגיע להסכמה. בינתיים, המנהיג הדמוקרטי אמר גם כי התקדמה חבילת גירוי. הרשו לי להזכיר לכם שהדמוקרטים והרפובליקנים רבו על חבילה בשווי של כ -2 טריליון דולר, שנועדה לתמוך בהחלמת הכלכלה ממשבר הנגיף. עם זאת, ההתפתחויות החיוביות סביב הגירוי הפיסקאלי בארה”ב נוטות להוות בסיס לסנטימנט ביחס למחירי הנפט הגולמי..

למרות סנטימנט הסיכון, הדולר האמריקני הרחב הצליח להאריך את הרווחים שלו מהמושב הקודם, ולקח הצעות נוספות במהלך מושב אסיה המוקדם, בגלל נתונים חזקים מכלכלת ארה”ב. זה הניע את התקוות בנוגע להתאוששות כלכלת ארה”ב, ועמד בבסיס הדולר האמריקני. עם זאת, העליות בדולר האמריקני הפכו לגורם המפתח ששמר מכסה על עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, מדד הדולר, העוקב אחר הירוק מול סל מטבעות אחרים, עלה ב -0.4%, ל -92.97, לאחר שהגיע לשפל של 7 שבועות של 92.46 ביום רביעי..

במקום אחר, הגידול בנפט הגולמי הוגבל על ידי ההבדלים המתמשכים בין בריטניה לאיחוד האירופי (האיחוד האירופי), הנוגעים לנושאים קוצניים כמו דיג ושוויון שוויוני. מלבד זאת, החשש מהמתח הגיאו-פוליטי בין ארה”ב לרוסיה ואיראן, שיחק תפקיד מרכזי גם בתקרת עליית מחירי הנפט..

יתר על כן, הסנטימנט המעורב סביב מחירי הנפט הגולמי יכול להיות קשור גם למגבלות הנעילה המחודשות, במאמץ לעצור את הגל השני של נגיף העטרה, שבסופו של דבר דלק את החששות מהתאוששות איטית יותר בביקוש הדלק, ולכן מכסה את הרווחים ב מחירי נפט. בהתאם לדו”ח הנתונים האחרון של אוניברסיטת ג’ונס הופקינס, כמחצית מהמדינות בארה”ב רושמות רשומות חודשיות מבחינת מקרים חדשים. בינתיים, מדינת ויקטוריה באוסטרליה רשמה גם מספר רב של זיהומים חדשים, לאחר ששברה את הממוצע של 14 הימים.

במבט קדימה, סוחרי השוק ישגיחו על תנועת הדולר, בגלל היעדר נתונים / אירועים גדולים ביום. עם זאת, הדיון הנשיאותי האחרון בין הנשיא דונלד טראמפ ויריבו הדמוקרטי ג’ו ביידן, יהיה המפתח לצפייה. יתר על כן, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף הכורוני, שלא לשכוח את הברקזיט, לא איבדו שום משמעות. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map