סחר במרווחי קיץ / חורף שקטים

אם קיימת מספיק זמן במט”ח, אני מתכוון למספר שנים, אז אתה צריך לדעת שהשווקים נהיים שקטים למדי זמן מה בקיץ ובחורף. מחג המולד ועד השבוע השני של ינואר ובמהלך כל חודש אוגוסט השווקים הפיננסיים נהיים שקטים למדי. תנועות המחירים קטנות ואיטיות יותר בכל השווקים והטווחים נראים יותר. זה קורה מכיוון שסוחרי מט”ח מוסדיים גדולים יוצאים לחופשה בשתי תקופות השנה האלה. לכן, השוק משתנה בתקופות אלה ועלינו להסתגל לשינויים אלה כדי לא להיתפס לעיתים קרובות מדי.

זהה את השוק

בתקופות חופשות השווקים בדרך כלל די משעממים, ולכן הם נוטים לחזור על עצמם לתקופות ארוכות יותר. משמעות הדבר היא שאם מכשיר עוקב אחר מגמה, מגמה זו עשויה להימשך ימים ואף שבועות. באופן דומה, אם צמד מט”ח נסחר בטווח, הוא יישאר בטווח זה לתקופות ארוכות מהרגיל. הסיבה לכך היא שלוקח למחיר זמן רב יותר להגיע מיעד אחד למשנהו אם פעולת המחיר די איטית. זה מקשה על איתור הטווחים מכיוון שהזוג עשוי להתפתח במשך כמה מפגשים עד שהוא יגיע לצד השני של הטווח.

זה יכול להיות קשה אפילו לזהות מגמות מכיוון שהמשיכות הנמשכות לעתים קרובות מספר שעות או מספר מפגשים נמשכות הרבה יותר זמן כעת. אחת הדוגמאות הטובות היא המחזור החוזר ביורו / דולר שהחל ביום חמישי הקודם. זה נראה כמגמה בפני עצמה, אבל אם מסתכלים על תרשימי הזמן הגבוהים יותר זה רק מעקב אחר המגמה הגדולה יותר. אז עלינו לראות את התמונה הגדולה יותר כדי לזהות אם השוק אופנתי או טווח קשורה ולשם כך עלינו להשתמש בתרשימים גדולים יותר של מסגרת זמן..

מה שנראה כעת כמגמת עלייה, הוא רק מעקב אחר מגמת הירידה

היזהר מהפסקות שווא

מכיוון שהשווקים שקטים, בתקופות החגים המחיר נוטה להישאר די ארוך קרוב לרמת תמיכה או התנגדות. הקפצות מהן אינן מהירות כמו בתקופות מסחר רגילות. כתוצאה מכך, רמת התמיכה וההתנגדות הללו עשויים להיות מנוקבים או אפילו להיות פריצה. אך היזהר מכיוון שאלו עשויים להיות פריצות שווא לפני שהמחיר ייסוג שוב בטווח. לא שלא יכולות להיות פריצות, אבל הן נדירות יותר. כפי שאמרנו, שחקנים מוסדיים גדולים נמצאים בחגים ורובוטים בדרך כלל מכבדים את הרמות העיקריות הללו. אגב, אלגוריתמים עדיין פועלים בתקופות אלה ולכן זה לא רע כמו שהיה לפני עשור לגבי נזילות.

הקשיחו את הסבלנות שלכם

כפי שחזרנו פעמים רבות, פעולת המחיר איטית למדי בתקופות חופשת החורף והקיץ ולכן לוקח יותר זמן עד שהמחיר מבצע מהלכים דומים בגודלם. אמנם ייתכן שיחלפו מספר ימים עד שהמחיר יעבור מצד אחד של הטווח לצד השני בזמנים רגילים, אך בתקופות אלה זה לוקח כמה שבועות. במהלך תקופה זו, יהיו קוצים מהפכים קלים מכיוון שהנזילות דקה. היה חזק ואל תסתכל על התרשים כל הזמן. פתחו את המסחר, הציבו את המטרות שלכם ותנו לו להתקדם. בעיקרון, היו סבלניים. השבוע פתחתי אות מט”ח ב- EUR / CHF בסביבות הצהריים ובעוד המחיר הולך לכיוון הנכון, הוא נע ממש איטי. לכן, כשהיינו בערב, החלטתי לישון את זה כי אנחנו לא הולכים להגיע ליעד לפני יום למחרת, למרות שהייתי בטוחה שנגיע אליו בסופו של דבר מכיוון שהיסודות הטכניים היו שנינו בצד שלנו..

צמצם את יעדיך

מכיוון שהנזילות דקה יותר, הטווחים נוטים להיות קטנים יותר. אפילו הטרנדים קטנים יותר. אז עלינו להיות מוכנים להפחית את היעדים, במיוחד לעסקאות קצרות טווח. בדרך כלל אני שומר על הפסדי עצירה זהים אך מצמצם את יעדי הרווח לקחת בתקופות אלה. זה משבש את יחס הסיכון / תגמול, אבל זה די רווחי בשווקים כאלה. לכן, אם אתה מחפש בדרך כלל 60 פיפס בסחר תוך יום, תוכל לשקול להפחית אותו ל 40 פיפס, אחרת תצטרך לתת לזה לרוץ בן לילה.

קח חופשה ארורה

מסחר במט”ח אינו כה פשוט בעבודה. זה דורש המון עצבים, עקביות ועבודה קשה כדי לקרוא ולנתח את השווקים ומה משפיע עליהם, כמו דוחות כלכליים, בנקים מרכזיים, פוליטיקה וכו ‘. במהלך החודשים זה נהיה מעייף וזה מתיש אותך, במיוחד רגשית. לכן, מומלץ לקחת הפסקה גם פעם בכמה זמן ואין זמן טוב יותר מאשר בתקופות חופשות, אחרת זה יגיע אליך וזה ישפיע על המסחר שלך. רוב סוחרי המט”ח עושים זאת, אז אני אומר את זה בעיקר לעצמי. אני עושה גם כן, אבל השנה לא עשיתי ואקח שבוע חופש בקרוב. אבל אם אתה מחליט להיות חייל טוב ולהמשיך לסחור, כדאי שתסתכל בטיפים אלה למסחר בזמנים כאלה..

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map