banner
banner

מטבעות הסחורות והין היפני דוחפים את הכסף; המטבעות האירופיים משתרכים מאחור

המטבעות העיקריים באירופה ביצעו היום גרוע מול הדולר האמריקני ואילו הדולר האוסטרלי, הדולר הקנדי והין היפני הצליחו להחזיר קצת קרקע מול הגרינבק. מחיר הנפט החזק בהחלט מילא תפקיד בחוזק מטבע הסחורות של ימינו. האם OPEC והחברים המעורבים שאינם OPEC יוכלו לשתף פעולה אינו בטוח, ובהחלט ישנם הבדלים גדולים בין המדינות הללו המונעים הסכם..

 

AUD / USD

 

AUD / USD נסחר כרגע באזור התנגדות שעשוי לעצור את ההתקדמות האחרונה של הצמד במסלוליו. יש מפגש חזק של גורמים טכניים המצביעים על כך שהזוג עלול להתקשות במסחר גבוה יותר בימים הקרובים. בואו נסתכל על תרשים יומי:

 

תרשים יומי AUD / USD

 

הממוצע הנע האקספוננציאלי ל -20 יום הוא עדיין נגד תקף לשער החליפין. הצמד כיוון לממוצע הנע האקספוננציאלי הזה היום אך הסתובב ממש לפני שהגיע אליו. הגורמים האחרים שיכולים להחזיק את הצמד הם הממוצע הנע של 200 יום, ואזור התמיכה לשעבר אשר יכול לשמש כהתנגדות חדשה..

 

בדרך כלל יש מתאם מסוים בין הדולר האוסטרלי לדולר הקנדי למחיר הנפט. שני מטבעות סחורות אלה נעים לעתים קרובות באותו כיוון מול הדולר האמריקני. כאשר מחיר הנפט משפיע על הדולר הקנדי, הדולר האוסטרלי מגיב פעמים רבות באותו אופן כמו הדולר הקנדי. השפעת הנפט על הדולר האוסטרלי פשוט פחות דרמטית לעומת הדולר הקנדי מכיוון שקנדה היא יצרנית נפט כה גדולה.

 

אם נסתכל על AUD / USD בטווח זמן גדול יותר, נראה שהתמונה גם דובית. חפש בתרשים השבועי הזה:

 

תרשים שבועי AUD / USD

  

אם תסתכל על שני הנרות הדובים האחרונים (האדומים) בתרשים זה, תבחין עד כמה הם אימפולסיביים ותוקפניים. הם מציעים בחום כי ניתן לצפות לירידה נוספת בשיעור.

 

הממוצע הנע האקספוננציאלי בן 20 השבועות יכול גם להציע התנגדות מסוימת לזוג, וכרגע נראה כי הדרך של הכי פחות התנגדות הולכת לכיוון החיסרון..

  

USD / CAD

 

לפני כמה ימים כתבתי על ההבדל הדובי / השלילי בזוג זה שיכול להדאיג את המשתתפים בשוק השורי. עיין בתרשים הבא:

 

תרשים USD / CAD יומי

  

פירוש שלילי או דובי פירושו שמתנד נע נמוך יותר בזמן שמחיר המכשיר יוצר שיאים חדשים. כאשר זה קורה, זה מצביע על האפשרות שהמהלך השורי האחרון עלול להיות מותש, וכי מהפך או תיקון כלשהו בדרך עשויים להיות בדרך.

 

הסגירה של יום שני מתחת לממוצע הנע האקספוננציאלי ל -20 יום היא סימן מוחשי לחולשה כלשהי בזוג. אם הצמד לא יחזור בקרוב מעל הממוצע הנע הזה, יכול להיות שיש תיקון עמוק יותר בזוג במהלך השבוע-שבועיים הקרובים..

 

אם נסתכל על היסודות הנוגעים לזוג, נושא ה- OPEC בהחלט נושא את המשקל הרב ביותר לטווח הקצר. התוצאה של הפגישה ביום רביעי עשויה לשלוח את מירוצי הזוג לכל כיוון ותוכל לעקוף ניתוח טכני רב. לכן חשוב להיות זהירים מאוד אם אתם מתכננים לסחור בדולר הקנדי ביומיים הקרובים. באירועים מרכזיים כמו פגישת OPEC זו, המניע הבסיסי המרכזי לרוב אינו מתומחר בשוק בצורה חלקה ויעילה. שחקני השוק מגיבים לעתים קרובות בצורה כזו או אחרת, ופעולת מחירים לא רציונאלית לא רציונאלית היא התוצאה. כמובן שתמיד יש רווחים ראויים על ידי סוחרים מנוסים וממושמעים. תנודתיות יכולה להיות משתלמת מאוד אם אתה יודע להשתמש בה.

 

קשה לומר מה תהיה ההשפעה של קיצוץ בייצור הנפט לטווח הבינוני עד הארוך. כנראה יהיה קושי רב לשלוט במאמץ כזה, וגם לשמור על כל הצדדים המעורבים. בצד השני של הסקאלה, למדינות המפיקות נפט שאינן מעורבות בעסקה זו תהיה הזדמנות פז להגדיל את נתח השוק שלהן על ידי הגדלת הייצור שלהן..

  

USD / JPY

  

צמד זה מחזיר חלק מהרווחים האחרונים שלו. אולי נוכל לקבל כמה הזדמנויות טובות לקנות שוב את השור החזק הזה.

 

תרשים יומי USD / JPY

  

לפני שתתחיל עמדות ארוכות חדשות על זוג זה, חשוב לראות תחילה פעילות רכישה ראויה. אנחנו לא יודעים עד כמה רחוק ה- retracement הזה יגיע. מחיר הצמד הזה עדיין נמכר בהרבה, והוא יכול בקלות לרדת עוד בשבוע-שבועיים הקרובים.

 

חדשות כלכליות

  

השקע של יום שלישי קל יחסית. האירוע הראשון שצריך להיזהר ממנו הוא נאום של נגיד בנק קנדה מר סטיבן פולוז בשעה 01:00 GMT. בהמשך היום, מספר התוצר המקדימי של הרבעון השלישי בארה”ב יפורסם בשעה 13:30 GMT ומספר אמון הצרכנים של הבנק המרכזי בארה”ב בשעה 15:00 GMT. לסיום היום, חבר FOMC מר פאוול יישא נאום בשעה 17:40 GMT.

 

שיהיה לך יום מסחר אדיר!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me