מבט מקרוב על הדחה

יש אמירה ישנה בפוליטיקה האמריקאית: “לבחירות יש השלכות.” מבחינת המפלגה הרפובליקנית והנשיא דונלד טראמפ, בחירות אמצע הקדנציה לשנת 2018 מתחילות להוכיח את האקסיומה הישנה. עם הבטחת הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים האמריקני ב- 6 בנובמבר 2018, הסיכוי לקמפיין הדחה נגד נשיא ארצות הברית (POTUS) הלך וגדל.

בהתקדמות, חקירת הקונגרס נגד טראמפ הולכת להיות מניע מרכזי להשתתפות בשווקים הפיננסיים. בשלב זה, מומלץ לבחון מהי הדחה, מה יכול לקרות וכיצד השפיעו על השווקים.

מהי האשמה נשיאותית?

אז מהי בעצם הדחת נשיא ארה”ב? מעצם הגדרתו, מדובר בתהליך של בית הנבחרים האמריקני המגיש אישומים נגד POTUS בגין פשעים לכאורה שבוצעו. הפרות כשירות נקבעות כ”בגידה, שוחד או פשעים גבוהים אחרים ועבירות. “

לתהליך ההדחה שלושה חלקים:

  • ראשית, נפתחת חקירת הקונגרס ומוגש כתב אישום.
  • שנית, בית הנבחרים מצביע על כל אישום שהוגש. יש צורך בהצבעה ברוב פשוט כדי להעביר אישום, או “האשמה”.
  • לבסוף, הסנאט מנהל משפט רשמי נגד הנאשמים ונותן פסק דין. הרשעה מחייבת הצבעה של ⅔ על הגדולה. אם הורשע, ה- POTUS יוסר מייד מתפקידו.

כנקודת היסטוריה היסטורית, בית הנבחרים פתח בהליכי הדחה יותר מ -60 פעמים מאז סוף המאה ה -18. רבים מאלה התנגדו לפוטוס בישיבה. רק שני נשיאים הורשמו רשמית; אנדרו ג’ונסון וביל קלינטון. בשני המקרים ה- POTUS זוכה על ידי הסנאט.

מבחינה היסטורית, הסיכויים מעדיפים שטראמפ משלים את הסערה. עם זאת, מקבילות להתפטרותו של ריצ’רד ניקסון בשנות השישים. ניקסון התפטר ממש לפני שהוגשו נגדו אישומי הרשעה רשמיים. רבים בקהילה הפוליטית בארה”ב מציינים זאת כתרחיש אפשרי עבור טראמפ לקראת הבחירות ב -2020.

הדחהרק שני נשיאים הודחו אי פעם בהיסטוריה של ארצות הברית.

מה הסיכוי להפללת טראמפ?

לעת עתה, כל התחזיות לקראת הסרתו בפועל של טראמפ מתפקידו הן ניחושים משכילים במקרה הטוב. עם זאת, סוכנויות הימורים ואתרי משחקים פוליטיים שונים נוקטים פעולה במה שעומד לפני POTUS. להלן מספר הסיכויים הבולטים מאתר המסחר הפוליטי Predicit.com:

  • הסיכויים הנוכחיים קובעים כי קיים סיכוי של כ -65% שטראמפ יוגש רשמית בסוף כהונתו הראשונה.
  • הסיכויים הנוכחיים קובעים כי יש סיכוי של כ -80% שהסנאט יזכה את טראמפ מהאשמות.
  • נכון לכתיבת שורות אלה, הסיכויים קובעים שטראמפ מועדף (40%), ואחריהם אליזבת וורן (32%) וג’ו ביידן (13%) לזכות בבחירות לנשיאות 2020.

כשעברנו למחזור הבחירות בארה”ב בשנת 2020, כמעט כולם בשווקים ידעו שאנחנו עומדים לפעולה חסרת תקדים. עם הבחירות שנותרו בעוד יותר משנה, נראה שההתחלה הגיעה מעט מוקדם. למרות שההסתברות שטראמפ יוסר מתפקידו היא מזערית, זו אפשרות. מומלץ לסוחרים להעריך את המצב בהתפתחותו.

סקירה כללית

למרות שההדחה עשויה להיות מאמץ חסר תועלת להתנגדותו של טראמפ, יש כמה דברים שהיא תעשה. להלן שתי סוגיות עיקריות הנובעות מההליכים שיטלטלו את שוקי המט”ח והעתיד לקראת יום השנה האזרחית החדשה 2020:

  • מלחמת הסחר בארה”ב / סין: צריך לחשוב שהאפשרות שיורחק טראמפ מתפקידו תערער על מאמצי המשא ומתן בארה”ב. לדעתי, סין לא תמהר לבצע עסקה בהתחשב בתסיסה הפוליטית. זה בוודאי ישפיע על האמונה המתמשכת כי האטה כלכלית עולמית ניכרת בטווח הקרוב.
  • USMCA: כשהקונגרס נקלע לדיוני הדחה, מעבר הסכם ארצות הברית-מקסיקו-קנדה ייבעט מהדרך. זה עניין גדול עבור הדולר USD / CAD ועשוי להביא לתמחור מחדש דרמטי של הצמד.

בסופו של יום, אנו עשויים לראות את העניין במקלטים בטוחים ותנודתיות פוגעת בשוקי המניות. היזהר אחר זהב שורי ודולר USD / CHF בטווח הביניים. בהמשך (רבעון ראשון 2020), יש סיכוי טוב שה- USD יחזיק בערכו וכי “ראלי טראמפ” במניות בארה”ב חווה אתגר נוקשה. יש אפשרות חזקה שנראה תנודתיות חסרת תקדים במדדים בארה”ב – תחשוב לפחות על טווחים יומיים של 1000-1500 נקודות ב- DJIA. 


אין ספק בכך, מדובר בתקופות פוליטיות מרתקות, שנעשו בחוסר ודאות. התנודתיות בשוק לאחר מכן תיצור שפע של הזדמנויות. מבחינתנו הסוחרים הפעילים, לעולם לא יהיה זמן טוב יותר להיות בשווקים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map