banner
banner

הנפט הגולמי מציב את הרמה הגבוהה ביותר בשנה – מתחים במזרח התיכון!

במהלך סחר המסחר באסיה ביום שני, WTI מחירי הנפט הגולמי הצליחו להאריך את רצף הזכיות בשבוע שעבר, והעלו לרמתם הגבוהה ביותר מזה יותר משנה, הרבה מעל רמת אמצע $ 60.00, בעיקר בשל החשש למתיחות מוגברת במזרח התיכון. החששות הללו נוצרו לאחר שהלחימה בקואליציה בראשות סעודיה בתימן הודיעה כי יירטה מזל”ט עמוס נפץ שנורה על ידי קבוצת החות’ים המתייחסת לאיראן..

בינתיים, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי לתקוות לעוד גירוי בארה”ב ולהקלה על נעילת וירוס הכורון, מה שעזר למצב הסחר בשוק להישאר הצעה ותרם לעלייה בנפט הגולמי. מחירי הנפט הגולמי זכו לתמיכה נוספת מהדולר האמריקני החלש יותר, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. גורם נוסף שיכול לתמוך גם ברגש הנפט יכול להיות קיצוץ הייצור עליו הסכימו לאחרונה חברים אחרים בארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) ובעלי בריתם..

על הצד השני, ניתן היה לראות את הנעילה הטרייה בניו זילנד ובאוסטרליה והעברת החשש להדבקה חוזרת שהביע ארגון הבריאות העולמי (WHO) כגורם דובי מרכזי ששמר מכסה על כל רווחים נוספים מחירי הנפט הגולמי. בעת כתיבת שורות אלה נסחר WTI נפט גולמי ב 60.88, והתאחד בטווח שבין 60.01 ל 60.95. במבט קדימה נראה כי הסוחרים מקפידים להציב עמדות חזקות על רקע חגים בסין ובארה”ב, והיעדר נתונים / אירועים מרכזיים.

סנטימנט המסחר בשוק שמר על ביצועיו החיוביים בשבוע שעבר ונותר חיובי ביום, על רקע האופטימיות האחרונה בנוגע לחבילת הסיוע לחיסונים נגד וירוס הכורון (COVID-19). על פי הדיווח האחרון, נשיא ארה”ב ג’ו ביידן אמור להזרים את גירויו בסך 1.9 טריליון דולר, למרות שהרפובליקנים ממשיכים להפריע בדרך להקלה המיוחלת. נתוני התעסוקה האמריקניים שהוזלו לאחרונה, יחד עם החשש מפני חולשה נוספת בשוק העבודה, הגבירו את הביקוש לחבילת הסיוע המיוחלת. מלבד זאת, החיסון המוצלח של למעלה מ -15 מיליון בריטים והקריאות המחודשות להקלת הנעילה המונעת על ידי הנגיף, ממלאים גם הם תפקיד מרכזי בתמיכה בתחושת המסחר בשוק. בנוסף לכך, ארה”ב וסין ראו גם כי מספר מקרי הנגיף נסוג, לאחר הזינוק במתן החיסונים.

מלבד זאת, ניתן לייחס את ביצועי השוק החיוביים גם לתוצר היפני המרומם, שהעלה תקווה להחלמה כלכלית. בצד הנתונים, נתוני ה- QoQ חרגו מתחזית ה -2.3% והגיעו ל -3.0%. הנתונים פיגרו בתחזית הקונצנזוס בשוק של 1.0% על בסיס השנה, והגיעו ל 0.2% בלבד..

כתוצאה מאווירת שוק בהירה יותר, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח לעצור את רצף ההפסד שלו מהמושב הקודם, ונותר חמוץ ביום, מכיוון שהביקוש לנכסי מקום הבטיחות עדיין נמוך על רקע התקווה להאצה מהירה יותר. ההתאוששות הכלכלית של ארה”ב ממגפת COVID-19 והתקדמות לקראת הסכמה על חבילת הגירוי הפיסקלית של ארה”ב. עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקני סייעו לנפט הגולמי להישאר במכרז, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. מדד הדולר האמריקאי, שעוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, עמד על 90.427 – קרוב לשפל של 90.249 בשבוע שעבר, רמה שלא ראתה מאז 27 בינואר..

מחירי הנפט הגולמי קיבלו עלייה נוספת על פני האוקיאנוס, לאחר שיצרניות הנפט הגולמי הגדולות כמו סעודיה, הבטיחו לצמצם את התפוקה הגולמית בהתאם להתחייבויותיהן. ראוי לזכור כי מחירי הנפט הגולמי התאוששו בשבועות האחרונים, כאשר ההיצע מתהדק, בעיקר בגלל קיצוץ הייצור של ארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) ויצרניות בעלות הברית בקבוצת OPEC.+.

יתרה מכך, הקפיצות במחירי הנפט הגולמי חוזקו עוד יותר לאחר הלחימה בקואליציה בראשות סעודיה בתימן טענה כי יירטה מזל”ט עמוס בחומרי נפץ, שהופעל על ידי קבוצת החות’ים, המסיימת את איראן, מה שבסופו של דבר העלה חשש למתיחות חדשה במזרח התיכון. , אשר תרם לעליה בנפט הגולמי.

בינתיים, אמצעי הנעילה המחודשים בניו זילנד ובאוסטרליה, יחד עם ההצהרה הנמוכה של ארגון הבריאות העולמי, בציון החשש להדבקה חוזרת בזני הנגיף, יכולים להיחשב כגורם דובי מרכזי ששמר מכסה על כל רווח נוסף ב מחירי הנפט הגולמי. המתיחות הגיאו-פוליטית בין סין לעולם המערבי עשויה גם לכסות את העלייה בכל הנפט.

בהעדר נתונים / אירועים מרכזיים ביום, סוחרי השוק ישגיחו על התפתחות סאגת נגיף הכורון. החגים בסין ובארה”ב והיעדר נתונים / אירועים מרכזיים יגבילו מהלכים מיידיים בסחורה. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me