הטיה דובית בנפט גולמי נמשכת – הדולר חזק יותר שולט!

היום, במהלך סשן המסחר באסיה, WTI הנפט הגולמי לא הצליח לעצור את רצף ההפסדים המוקדם שלה, ונותר מדוכא סביב רמת 52.50 $, מכיוון שמספרם ההולך וגדל של מקרי COVID-19 העלה דאגה מהביקוש הנחלש לדלק, לאחר שבריטניה הטילה מגבלות נסיעה. בינתיים, סין (צרכנית הנפט השנייה בגודלה בעולם) החליטה גם להגביל את מסעות השנה החדשה לירח, בניסיון למנוע זינוק במקרי COVID-19, מה שהפעיל לחץ נוסף על מחירי הנפט הגולמי..

יתר על כן, את הרגש הדובי סביב מחירי הנפט הגולמי ניתן לייחס גם למצב הרוח המחמיר, שהעדיף את הדולר האמריקני הבטוח והכביד על הנפט הגולמי, מכיוון שדולר ארה”ב עובר בדרך הפוכה לנפט גולמי. הגירוי של גירוי ארה”ב וההתמודדות בין האיחוד האירופי לבריטניה על היעדר חיסונים באיחוד מילאו גם הם תפקיד משמעותי בפגיעה במחירי הנפט הגולמי. בניגוד לכך, נתוני ה- EIA המעודכנים שפורסמו אתמול, והראו משיכה גדולה מהצפוי בנפט הגולמי בארה”ב, ממשיכים לאתגר את ההטיה הדובית בנפט הגולמי. האופטימיות הקשורה להפעלת חיסוני COVID-19 מסייעת גם להגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 52.61 דולר, ומתאגד בטווח שבין 52.31 ל -52.80.

 

כפי שכבר הזכרנו, הנפט הגולמי קיבל דחיפה מנתוני ה- EIA העילאיים, שהצביעו על משיכה גדולה יותר באספקת הנפט הגולמי בארה”ב מהצפוי, שהמשקיעים הכירו בגידול בייצוא הגולמי בארה”ב ובירידה ביבוא. בצד הנתונים, דוח ה- EIA הראה תיקו של 9.910 מיליון חביות לשבוע שהסתיים ב- 22 בינואר, בהשוואה לתיקו של 430,000 החבית בתחזיות וההגרלה של 4.351 מיליון חבית שדווחה בשבוע הקודם. ראוי גם לזכור כי הגרלה זו הייתה הגדולה ביותר שנרשמה מאז יולי 2020.

למרות הנתונים התומכים, המספרים ההולכים וגדלים של מקרי COVID-19 ברחבי העולם דחפו מדינות רבות יותר, כמו בריטניה וסין, לצעדי נעילה עמוקים, וכתוצאה מכך דאגות הביקוש לדלק מוגברות, אשר תרמו לאובדן הנפט הגולמי. על פי הדיווח האחרון, ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג’ונסון, הכריז על כוונה למטיילים מ -22 מדינות בסיכון גבוה שדיווחו על גרסאות הנגיף, כולל דרום אפריקה. מטיילים ממדינות אלה יידרשו להיות בהסגר במשך עשרה ימים, ומנועים מטיולים יוצאים, אלא אם כן ישנן סיבות יוצאות דופן. ראוי לזכור כי בריטניה נעולה מאז ינואר, עם בתי ספר, מסעדות ופאבים סגורים, ואנשים המליצו להישאר בבית כמה שיותר. גם סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד, שממשלותיה מקבלות החלטות משלהן בנוגע לאמצעים נגד וירוס, מתמודדות עם מגבלות רבות.

 

בצד השני של כדור הארץ, חששות הביקוש לדלק בסין (יבואנית הנפט הגדולה בעולם) זוכים לתשומת לב רבה יותר, מכיוון שהתפרצות האחרונה של מקרי COVID-19 צפויה להציב את שקע בעונת הנסיעות לרגל השנה החדשה. ראוי להזכיר שכבר בוטלות טיסות משנחאי. לכן, מצוקות ה- COVID שומרות על לחץ על תעשיית האנרגיה, אשר בתורו מפעילה לחץ על הנפט הגולמי המניב יותר..

 

שוק המניות העולמי לא הצליח לעצור את ביצועיו השליליים של היום הקודם, ונותר חמוץ ביום, על רקע היעדר נתונים / אירועים מרכזיים. בינתיים, מבוי הגירוי של ארה”ב וההתעסקות באיחוד האירופי ובריטניה סביב היעדר החיסון באזור, הפעילו גם לחץ שלילי על סנטימנט השוק. מלבד זאת, סיבה נוספת לתחושת השוק בסיכון יכולה להיות קשורה גם לבעיות ולספקות של נגיף הכורון (COVID-19)..

 

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב הצליח להאריך את רצף הזכייה המוקדם שלו, ונשאר שורי במהלך המושב באסיה, מכיוון שמשקיעים עדיין מעדיפים להשקיע בנכסי מקום הבטיחות בעקבות סנטימנט השוק חסר הסיכון. ראוי לזכור כי המניות בארה”ב ראתה את הירידה הגדולה ביותר של יום אחד מזה 3 חודשים במהלך המושב הקודם, כאשר המניות באסיה היו בעיקר במגמת ירידה ביום חמישי. עם זאת, העלייה בגרינבאק נתפסה כאחד הגורמים המרכזיים שהחזיקו את מחירי הנפט בלחץ, שכן הדולר החלש יותר נוטה להוזיל את מחזיקי המטבעות האחרים לרכוש נפט גולמי. בינתיים, עד השעה 20:54 ET (13:54 GMT), מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, עלה ב -0.06%, ל -90.642.

בהמשך, סוחרי השוק ישימו עיניהם לקריאה המקדימה של הרבעון הרביעי (רבעון הרביעי) התוצר האמריקני, שצפוי להגיע לרמה של 3.9%, לעומת 33.4% הקודם. בינתיים, זרזי הסיכון המוכרים, כמו גיאופוליטיקה וצרות הנגיף, יהיו המפתח לצפייה. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map