banner
banner

אי הוודאות בבחירות בארה”ב מטלטלת את השווקים

שחקני השוק נמצאים על קצה מושביהם, וממתינים בדריכות לתוצאות הבחירות לנשיאות ארה”ב. חושבים שסיכוייה של הילארי קלינטון לניצחון ביום שלישי עומדים על כ -90 אחוזים. ה- FBI אמר ביום ראשון כי לא יוגש נגדה כתב אישום אם הייתה משתמשת בשרת דוא”ל פרטי לעבודה ממשלתית (כפי שנטען). זה חיזק את הדולר האמריקני בעוצמה, וגם גרם להתגברות אגרסיבית במניות, כאשר התיאבון לסיכון גבר. הדולר הקנדי והדולר האוסטרלי (מהמטבעות העיקריים) נהנו גם מחדשות אלה והיו אפילו חזקים יותר מהדולר האמריקני ביום שני ושלישי. הלירה הבריטית, היורו, הפרנק השוויצרי והין היפני ירדו כל יום בחדות מול הדולר ביום שני והמשיכו לרדת בירידות ביום שלישי.

 

התוצאות הסופיות צפויות להיות משודרות בטלוויזיה בערך בשעה 04:00 GMT ביום רביעי בבוקר. סקרי היציאה הראשונים צפויים לצאת בשעה 00:00 GMT. אלה השלכה למה לצפות מהבחירות.

 

הייתה היום פעולה הגונה בשוק המטבעות. הדולר האוסטרלי ביצע ביצועים טובים במיוחד, וגם הדולר הקנדי הרשים. כשאני עסוק בכתיבת מאמר זה, הדולר האמריקני מחזיר מעט מהרווחים שצבר מאז סוף השבוע. בואו נסתכל על כמה תרשימים:

 

AUD / USD

 

תרשים יומי AUD / USD

 

לבסוף, הזוג פרץ מהטריז שבו הוא נתפס כל כך הרבה זמן. הצמד עדיין לא פינה את כל שיאי התנופה החשובים האחרונים, אך הם בהחלט בהישג ידם של שחקני השוק שיוציאו אותם בקרוב. המומנטום השורי הנוכחי בזוג זה מרשים, ואם הילארי קלינטון תצא מהניצחון, צמד זה עשוי להתחזק עוד יותר. הדולר האוסטרלי הוא מטבע רגיש לסיכון, וסביבת סיכון המועדפת על חוזק הדולר האוסטרלי. לא קשה לראות את המומנטום השורי החזק במפת השעה הזו של AUD / USD:

 

תרשים לשעה AUD / USD

 

שימו לב לזווית החדה של עליית ששת הנרות האחרונים.

 

אם אתה סוחר בבחירות, אתה צריך להיות מוכן גם לניצחון של דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני. הסיכוי שלו לנצח את הילארי קלינטון הוא קטן, אבל זה אפשרי. אתה צריך להיות מודע לכך שניצחון טראמפ יטלטל את השווקים מאוד, והתנודתיות תהיה עצומה.

 

USD / JPY

 

תרשים יומי USD / JPY

 

זהו זוג מרכזי חשוב שצריך לצפות בו במהלך 48 השעות הבאות. גם USD / JPY מושפע מאוד מסנטימנט הסיכון, במיוחד מכיוון שהין היפני הוא מקלט כל כך חשוב. כאשר המשקיעים נבהלים, הם לעתים קרובות בורחים ליין. לשאול ין יפני הוא זול מאוד בגלל הריבית הנמוכה של המטבע. לכן המשקיעים רוצים לקנות נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר עם ין יפני. נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר הם בדרך כלל נכסים מסוכנים יותר, וכאשר הפחד מתחיל לעלות על תאוות הבצע של המשקיעים, נכסים מסוכנים אלה מומרים חזרה ליין יפני. לזרמי החזרה אלה יכולה להיות השפעה רבה על חיזוק היין בתקופות בעייתיות. אם דונלד טראמפ היה מנצח בבחירות היום, הריצה האחרונה של ה- USD / JPY עלולה להפוך במהרה. ניצחון טראמפ יגרום לחוסר וודאות לגבי מדיניות החוץ של ארה”ב, וגורמים אחרים כמו סחר בינלאומי ותנאים כלכליים מקומיים. אם הילארי קלינטון תזכה, USD / JPY ככל הנראה יישאר נתמך, ואולי יצבור עוד קרקע בימים הקרובים.

 

הזוג הזה באמת צבר הרבה השבוע, ולא אתפלא אם נראה עליו לחץ נוסף כלפי מעלה בימים הקרובים.  

 

USD / CAD

 

הדולר האמריקני אמנם ביצע ביצועים טובים במהלך היומיים האחרונים, אך הדולר הקנדי ביצע ביצועים טובים בהרבה. הדולר הקנדי הוא מטבע סחורות אשר ניתן למקם באותו מעמד כמו הדולר האוסטרלי שהוא גם מטבע סחורות. תוכלו להבחין כי פעמים רבות שני מטבעות אלה נמצאים בקורלציה גבוהה גם כן. עד כה שני המטבעות הללו חזקים הרבה יותר מהדולר האמריקאי השבוע. עיין בתרשים הבא:

 

תרשים USD / CAD יומי

 

צמד זה יכול להיסחר מכאן אם תוצאות הבחירות יעדיפו את חוזק הדולר הקנדי. עם זאת, אני לא אוהב את הרעיון הקצר, מכיוון שהמגמה עולה, והמחיר הוא באזור חשוב שהיה בעבר רמת התנגדות, ואולי יכול היה להפוך לרמה חשובה של תמיכה..

 

מחר יש לנו מלאי נפט גולמי בארה”ב בשעה 15:30 GMT. זה יכול להיות מוביל בולט של הדולר / דולר CAD מכיוון שהדולר הקנדי נמצא בקורלציה גבוהה למחיר הנפט. הבחירות בארה”ב יתמכו, כמובן, במרכז הבמה בעולם הפיננסי מחר. זה יכול לגנוב חלק מהתנודתיות הפוטנציאלית של שחרור מלאי הנפט הגולמי בארה”ב.

 

שיהיה לך זמן מצוין לסחור שם!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me