banner
banner

ההטיה השוורית של הנפט הגולמי נמשכת – ביקוש מוגבר לדלק במשחק

במהלך סחר המסחר באסיה ביום שני, WTI הנפט הגולמי הצליח להאריך את רצף הצבר של ימינו & נותרה הצעה טובה מעל לרמה של 66.00 $ בעיקר בגלל האופטימיות בנוגע לחבילת הסיוע האמריקאית COVID-19, אשר חיזקה את תקוות התאוששות הביקוש לדלק ותרמה לשיורי. ציפיות חבילת הסיוע האמריקאית COVID-19 הופעלו בעקבות חתימתו של הנשיא ג’ו ביידן על חבילת הגירוי בסך 1.9 טריליון דולר ביום שישי. בינתיים, האופטימיות הגוברת לקיצוץ התפוקה של היצרנים הגדולים מילאה גם את תפקידה העיקרי בתמיכה במחירי הנפט.

יתר על כן, הרווחים קיבלו דחיפה נוספת לאחר שפורסמו נתוני מכירות קמעונאיות סיניות וייצור תעשייתי טוב מהצפוי, שסייעו לאזן בין עלייה בלתי צפויה בשיעור האבטלה לבין נתוני השקעות נכסים קבועים. מלבד זאת, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי לדיווחים האחרונים המצביעים על כך שאסטראזנקה התריסה משיחות קרישת דם עקב השימוש בחיסון COVID-19. כתוצאה מכך, מצב הרוח המרומם בשוק מילא תפקיד משמעותי בתמיכה במחירי הנפט הגולמי המניבים יותר. בפרקים השונים, עוצמת הדולר האמריקאית הרחבה, המגובה בנתונים המרהיבים בארה”ב, נתפסה כאחד הגורמים המרכזיים שחתמו את המומנטום הפוך של הנפט הגולמי מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר. . כוחו של הגריבאנק, לוח שנה דק וההתעסקות הסינית-אמריקאית הכבידו גם על מחירי הנפט הגולמי. WTI נסחרת בשעה 66.00 ומתאגדת בטווח שבין 65.59 – 66.41.

סנטימנט המסחר בשוק מהבהב מאותות ירוקים מאז שהיום התחיל כשפרסום נתוני מכירות קמעונאיות סיניות וייצור תעשייתי טוב מהצפוי, המצביעים על ההתאוששות הבולטת בכלכלה השנייה בגודלה בעולם סיפקו תמיכה ברגש המסחר בשוק להישאר בהצעה. . בחזית הנתונים, מכירות השיווק הקמעונאיות בינואר-פברואר בסין, המספר הגיע ל 33.8% לעומת + 32.0% צפוי ו -4.6% קודם לכן, עם הייצור התעשייתי YoY עמד על + 35.1% ו- + 30.0% צפוי ו- 7.3% קודם . בינתיים, השקעות השקעות בנכסים קבועים ללא שינוי עמדו על 35.0% לעומת + 40.0% צפויות ו- 2.9% קודמות.

מלבד זאת, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב שוק המניות גם לתקוות ההקלות הפיסקליות והפטפטרים לפיהם טוקיו אינה מחפשת הרחבה של החירום שמוביל הנגיף. באופן זה, הנימה החיובית סביב תחושת השוק מילאה תפקיד מרכזי בתמיכה במחירי הנפט הגולמי המניבים יותר. למרות מצב הרוח המסתכן, הדולר האמריקני הרחב האריך את רצף הזכייה במפגש הקודם ולקח הצעות נוספות ביום, אולי בגלל הנתונים האמריקניים האופטימיים שהתפרסמו ביום שישי, וגילו כי מדד המחירים ליצרן (PPI) עלה. 0.5% בחודש פברואר לעומת גידול של 0.5% בתחזיות. היא צמחה ב -2.8% לעומת השנה המקבילה, לעומת התחזית ל -2.7%. מדד ה- PPI העיקרי עלה ב -0.2% לעומת החודש ו -2.5% לעומת השנה שעברה. זה נתפס כאחד הגורמים המרכזיים העומדים בבסיס הדולר האמריקני.

בינתיים, ההימורים הגוברים בשוק הנוגעים להתאוששות מהירה יותר של הכלכלה האמריקאית מהמגפה, מה שמעניק תמיכה נוספת לדולר האמריקני. עם זאת, העלייה בדולר האמריקני נתפסה כאחד הגורמים המרכזיים ששמרו על המכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. הדולר האמריקאי טיפס ב -0.1% מול הין ל -109.125 ין, ונסחב כמעט לגבוה מאז יוני 2020.

מלבד זאת, ניתן היה לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי גם לדיווחים המצביעים על כך שסעודיה, יצואנית הנפט הגדולה בעולם, דיווחה כי צמצמה את היצע הגולמי העמוס באפריל לפחות לארבעה קונים בצפון אסיה בשיעור של עד 15%. . לעומת זאת, הדרישות החודשיות הרגילות התקיימו עבור זיקוקי הודי. בינתיים, ארגון המדינות המייצאות נפט ובעלות בריתו (OPEC +) גם שומר על מכסה הדוק על המלאי, מה שממשיך לסייע למחירי הנפט הגולמי לעלות בשנת 2021. הסוחרים ישמרו על דגשם על סנטימנט רחב יותר של סיכון השוק ודינמיקת המחירים של הדולר, אשר עשוי לספק כמה הזדמנויות מסחר לפנינו.

ההטיה השוורית של הנפט הגולמי נמשכת - ביקוש מוגבר לדלק במשחקתמיכה והתנגדות יומיומית

S1 64.12

S2 64.93

S3 65.26

נקודת ציר 65.74

R1 66.07

R2 66.55

R3 67.36WTI הנפט הגולמי נסחר בהטיה שורית באזור 66.14 בחזית הטכנית, וזכה לתמיכה מיידית ברמה 63.30. בצד הגבוה יותר, ההתנגדות נשארת בסימן 68.07. מוצלב שורי של 68.07 יכול להוביל את מחיר ה- WTI לעבר אזור היעד הבא של רמת 71.60 כיום. MACD ו- RSI תומכים במגמות שוריות ואילו, ה- EMA בתקופות 20 ו- 50 תומכות בהטיה ניטרלית. בואו ניקח בחשבון מסחר שורי מעל לרמה של 65.75 כיום. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me