מושב נפט גולמי נמשך – צפויה פריצה!

במהלך סחר המסחר באסיה ביום שני, WTI מחירי הנפט הגולמי לא הצליחו להפסיק את ההטיה הדובית בשבוע שעבר, ונותרו מדוכאים סביב הרמה של 48.00 $. ראוי לזכור כי מחירי הנפט הגולמי רשמו את ההפסד השבועי הראשון שלהם מאז אוקטובר, שכן זן B.1.1.7 של COVID-19, לצד גילוי זן מוטציה שני של הנגיף, עורר חשש שמדינות נוספות יוכלו להטיל סגר. , אשר בתורו הפעילו לחץ מכר על מחירי הנפט הגולמי.

הנפט הגולמי יסתיים השנה בטון חמצמץ, מכיוון שהסיכון לביקוש לטווח הקצר לנעילות נוספות ולמגבלות נסיעה מאפיל על האופטימיות ביחס לחדשות הגירוי וחיסוני ה- COVID-19. יתר על כן, אפשרויות העלאת הייצור האחרונות של המפיקים הגדולים בשנת 2021 יכולות גם להוסיף לחץ דובי למחירי הנפט הגולמי. לעומת זאת, סנטימנט השוק האופטימי עזר להגביל הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי המניבים יותר. הלך הרוח בשוק המרומם נתמך על ידי החדשות המצביעות על כך שנשיא ארה”ב דונלד טראמפ חתם על צעדי הגירוי האחרונים. בינתיים, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להשיג כל משיכה חיובית, והיה נמוך יותר ביום, שתמך גם במחירי הנפט הגולמי, והגביל הפסדים עמוקים יותר, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 48.17 דולר, ומתאגד בטווח שבין 47.51 ל -48.28..

זן B.1.1.7 של נגיף העטרה הוביל לאמצעי נעילה מחודשים ברחבי העולם, המאיימים ללא הרף על התאוששות בביקוש הנפט הגולמי. התחדשותו של נגיף העטרה (COVID-19) בבריטניה, אירופה וארה”ב הולכת ותופסת את הקצב, וכתוצאה מכך מוטלות הגבלות מחמירות יותר בכל רחבי בריטניה, בניסיון לשלוט על התפשטות שני הזנים, ואילו הדרקון. האומה הוסיפה את שמם לרשימת המדינות שהפסיקו את טיסות הנוסעים לבריטניה. לצד המיטות, ארה”ב תומכת בזינוק של מקרי COVID-19 לאחר חג המולד. לפי הדיווח האחרון, מספר המקרים העולמיים של COVID-19 עלה על 80.7 מיליון נכון לדצמבר 28. הסיבה למחירי הנפט הגולמי הדובי יכולה להיות קשורה גם לתקוות האחרונות לעליית ייצור של יצרנים גדולים בשנת 2021. לפי הדיווח האחרון, סגן ראש ממשלת רוסיה, אלכסנדר נובאק, הודיע ​​כי רוסיה שוקלת להגדיל את ייצור הנפט על ידי קבוצת יצרנים גדולים, המכונה OPEC +, בכ -500,000 חביות נוספות ליום (BPD), החל מפברואר, בפסגת החודש הבא של יצרני נפט עולמיים מובילים. הקרטל הודיע ​​על קיצוץ שיא בתפוקה של 9.7 מיליון חביות ביום בחודש אפריל, לאחר שנעילות הנגיף הנגיף הנגיף הנגיף הנגיף. עם זאת, הכותרות המעורבות הללו מילאו תפקיד מרכזי בערעור מחירי הנפט הגולמי. למרות כל החששות הללו, סנטימנט המסחר בשוק הצליח להאריך את ביצועי הלילה החיוביים ונשאר נתמך באופטימיות ביחס לאמצעי הגירוי האחרונים ולחיסונים / טיפול פוטנציאליים נגיף העטרה המדבק מאוד. ראוי להזכיר כי נשיא ארה”ב טראמפ חתם מוקדם יותר באותו היום על חבילת הסיוע וההוצאה למגיפה של 2.3 טריליון דולר, שהקפיצה את סנטימנט המשקיעים והעניקה תמיכה מסוימת למחירי הנפט הגולמי המניבים יותר, ובכך הגבילה הפסדים נוספים. כידוע, טראמפ הזהיר בעבר כי לא יחתום על הצעת החוק עד שיוגדל סכום המחאות הגירוי לסכום של 2000 דולר מ- $ 600 הנוכחי. הקונגרס יצביע על סכום מוגדל זה בהמשך היום. עם זאת, ההתפתחויות החיוביות בחבילת ה- COVID-19 ממשיכות להעדיף את מצב הרוח בסיכון השוק, ומסייעות בהגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי..

בינתיים, ההפסדים במחירי הנפט הגולמי עשויים להיות קשורים גם לנתונים הסיניים הנמוכים האחרונים, המראים כי יבוא סין של רכז נחושת אוסטרלי ירד ב -34% ל -26,717 טון בנובמבר, שהיא הרמה הנמוכה ביותר מאז ינואר 2017, לפי הנתונים שפרסמו מינהל המכס הכללי. הייבוא ​​צנח כאשר ממשלת סין אמרה לחברות לא לרכוש עפרות נחושת ולהתרכז מאוסטרליה, בגלל החמצה מתמדת של היחסים בין שתי המדינות..

מלבד זאת, נשיא ארה”ב טראמפ העלה גם את המתיחות הגיאו-פוליטית במזרח התיכון, והאשים את איראן במתקפת הרקטות ביום ראשון ליד שגרירות ארה”ב בבגדאד. עם זאת, משרד החוץ האיראני דחה את ההאשמה. בהיעדר נתונים / אירועים מרכזיים ביום, סוחרי השוק ישגיחו על זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף, שלא לשכוח את הברקזיט. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map