banner
banner

הלירה הבריטית הגדולה היא לא גדולה מדי כרגע

שלום, סוחרים אחרים! אני מקווה שכולכם חווים שבוע רווחי עד כה.  

 

שוק המט”ח התחיל את השבוע בחבטה. זה נכון במיוחד לגבי GBP / USD, שנמכר נמוך יותר ונסחר נמוך יותר לאורך כל היום. המחיר הנוכחי הוא כ -118 פיפס מתחת לסגירת יום שישי.

 

תרשים יומי של GBP / USD

אין זה סוד כי הלירה היא אחד המטבעות העיקריים החלשים ביותר כרגע. שיחקתי היום את הלירה בצד הקצר, שרוב העסקאות שלו היו תוך יום. מכרתי GBP / USD, GBP / CHF, GBP / JPY, GBP / CAD, וקניתי EUR / GBP. אני עדיין מחזיק בשתי עמדות, אבל האחרות כבר פגעו ביעדים שלהן. המסחר לא תמיד קל כל כך, אך כאשר הכסף הקל מגיע, עלינו לנצל את ההזדמנות.

 

אז אנחנו יודעים שהלירה חוטפת מכות כרגע. סביר להניח שחולשה זו תימשך גם בשבוע הקרוב, גם אם אנו נתקלים בשינוי מסוג כלשהו. כמובן שדולר ארה”ב אינו בהכרח המטבע הטוב ביותר לסחור כרגע מול הלירה. הדולר האוסטרלי היה חזק בהרבה מהדולר האמריקני כיום. מטבעות רבים אחרים נסחרו גם הם כנגד הבאק היום, כולל האירו והין היפני.

 

בואו נסתכל על תרשים של 4 שעות של GBP / USD:

 

תרשים GBP / USD 4 שעות

הירידה הזו באמת הייתה אגרסיבית. רק תסתכל על הזווית החדה של הרגל האחרונה התחתונה. אני לא אוהב לרדוף אחרי מחיר של מכשיר כשהוא כבר במצב מכירת יתר או קניית יתר. בדרך כלל עדיף לחכות לשינוי לממוצע הנע האקספוננציאלי של 20, למשל. אתה יכול גם להשתמש ברמות היפוך תפקידים, או ברמות נדנדה כדי לחפש רמות טובות למכור בהן.

 

דוגמה לרמת היפוך תפקידים היא כאשר שער החליפין פורץ באזור תמיכה לשעבר, שלאחריו אותו אזור הופך לאזור התנגדות..

 

בתרשים שלמעלה תוכלו לראות שהמעגל האדום מציין אזור בו אנו יכולים למצוא הזדמנויות טובות למכור את GBP / USD.

 

USD / CAD – לאן ילך הזוג המטורף הזה?

 

תרשים USD / CAD יומי

כפי שציינתי במאמר קודם, יש לי חשד ערמומי שהזוג הזה עלול להיתפס בקרוב לאיזושהי התנהגות. שלושת הנרות היומיים האחרונים מראים את סימני התמיכה הרכה שנכנסים פנימה. הרשה לי להתקרב לתרשים זה מעט כדי שתוכל להסתכל בנרות אלה ביתר פירוט:

 

תרשים USD / CAD יומי

כפי שאתה יכול לראות, בשלושת הנרות הללו יש פתיליות כלפי מטה שאומרות לנו שהיו כמה קונים שהגנו על האזור הזה. אני קורא לאזור התמיכה המסוים הזה בתרשים זה ‘אזור תמיכה רך’ מכיוון שנרות אלה קטנים יחסית, ואולי זו לא ההתקנה המושלמת ביותר לשימוש בכניסות ארוכות. אנחנו יכולים לשחק את זה נכון, עם זאת, אם נחכה לאות כניסה ראוי, כמו הפסקת הנר היומי האחרון, או משהו כזה.

 

אולי הצמד יבנה בסיס תמיכה מוצק באזור זה בימים הקרובים, מה שעשוי לחזק את המקרה למשחק שורי, ולהציע סביבה בטוחה יותר עבור קונים פוטנציאליים לסחור ב.

 

AUD / USD – הדולר האוסטרלי אינו מגבה

 

הדולר האוסטרלי היה יריב קשה בימים האחרונים. זה מזכיר לי את הלטאות המאכלסות את הנהר בו אני שוהה (בפרטוריה, דרום אפריקה). לפעמים הכלבים הגדולים של האזור מנסים לצוד את החבר’ה הקשוחים האלה, רק כדי לקבל מכות בסופו של דבר.

 

בואו נסתכל על תרשים יומי של הזוג:

 

תרשים יומי AUD / USD

אם תקרא את המאמר הקודם שלי, אולי תזכור שהזהרתי מפני להיכנס לקצר בזוג הזה מוקדם מדי. עדיין לא נתקלנו באות מכירה נכונה, אבל אולי יכול להופיע כזה בימים הבאים.

 

הייתי רוצה לראות משהו כמו פתיליה ארוכה כלפי מעלה מופיע בתרשים יומי, או אולי סרגל בולע דובי.

 

נראה כי השוק אולי לא יראה הרבה כבוד לרמת היפוך התפקידים המסוימת הזו, וייתכן שתיקון עמוק מהצפוי עשוי להיות על הפרק בימים הקרובים. אני מניח שזה עשוי להיות תלוי גם במספר המכירות הקמעונאיות האוסטרליות שייצא בעוד מספר שעות בשעה 00:30 GMT (ביום שלישי). זה משהו שיכול להזיז את האוסטרלי, אז היזהר מהסיכונים (והתמורה האפשרית) כאן.

הרוויחו את כל הכסף שאתם יכולים, בהצלחה לסחור בחורים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me