banner
banner

מאגר נפט בארה”ב בין דולר חלש – תחזית בסיסית מהירה

במהלך מושב המסחר האסייתי המוקדם של יום רביעי, WTI מחירי הנפט הגולמי קיבלו תחילה הצעות צנועות מעל אמצע 41, בעיקר לאחר שמינהל המידע האנרגיה האמריקני (EIA) דיווח על משיכה מסיבית במלאי הנפט הגולמי. אך מאוחר יותר, חוסר הוודאות המתמשך סביב חבילת הסיוע החדשה של COVID-19 הגדיל את העלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. מלבד זאת, הגל השני של מקרי נגיף העטרה הוביל לביקוש נמוך לנפט ברחבי העולם, שהכביד על מחירי הנפט והפציר במשקיעים להימנע מלהציב עמדות חזקות כלשהן. בינתיים, חולשת הדולר האמריקני הרחב, שהופעלה על ידי ההטיה הדובית של הפדרל ריזרב האמריקני (פד) בפגישת המדיניות המוניטרית האחרונה שלה, הפכה לגורם המרכזי שהגביל את מחירי הנפט עוד יותר לחיסרון, והעניק לו תמיכה מסוימת. . בזמן העיתונות נסחר הנפט הגולמי של WTI במחיר של 41.16 דולר ומאוחד בטווח שבין 41.15 ל -41.39.

 

למרות המשיכה המסיבית במלאי הנפט הגולמי, המשקיעים לא הצליחו להציע הצעות משמעותיות על הנפט הגולמי ביום, אולי בגלל התחדשות המקרים של נגיף העטרה. המלחמה המתמשכת בין ארה”ב לסין הותירה גם השפעה שלילית על מחירי הנפט, והגדילה עליות נוספות. יש לציין כי הזינוק בזיהומי הנגיף הכלילי ברחבי העולם העלה חשש לריבאונד שלילי מבחינת הביקוש לדלק.. 

 

לפי הנתונים העדכניים ביותר, מספר המקרים שדווחו בעולם כמעט עולה על 17 מיליון, בעוד ש -4.4 מיליון מקרים מאושרים ויותר מ -150,000 מקרי מוות דווחו מארה”ב בלבד, לפי נתוני אוניברסיטת ג’ונס הופקינס. בינתיים, גם סין, דרום קוריאה ויפן דיווחו על עלייה חדה במקרים שאושרו, מאז תחילת השבוע. כלי תקשורת ביפן דיווחו כי ביום חמישי תועדו 365 זיהומים חדשים בטוקיו. מספר מקרי הנגיף בארה”ב עולה בקצב רציף, כאשר מדי יום מדווחים על כ- 65,000 מקרים חדשים בממוצע, מה שבסופו של דבר בלם את התאוששות הפעילות הכלכלית וניפץ תקוות להחלמה בצורת V.. 

מלבד מצוקות הנגיף, כישלונו של הנפט הגולמי לעודד את נתוני המלאי החיובי יכול להיות קשור גם להסלמה של ההתמודדות בין ארה”ב לסין. סגירתם של משרדי הקונסוליה ביוסטון ובצ’נגדו מפעילה את ההסלמה החמורה ביותר בין ארה”ב לסין עד כה. כתוצאה מכך, שתי המדינות יכולות לקראת פירוק יחסים מוחלט בחודשים הקרובים, מה שעלול לפגוע בעסקת הסחר הקיימת כיום בין שתי המדינות.. 

 

יתר על כן, חוסר הוודאות המתמשך סביב חבילת הכספים האמריקאית, שהופעל על ידי ההבדלים בין חברי הסנאט האמריקני, הכביד גם על סנטימנט הסיכון ותרם לאובדן הנפט הגולמי. על פי הצהרתו של נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ, הממשל האמריקני והדמוקרטים עדיין היו מנותקים מאוד במהלך הסיבוב הבא של אמצעי הגירוי הפיסקלים של ארה”ב, וזה גם מילא תפקיד בערעור סנטימנט המסחר..

 

בחזית הדולר, הדולר האמריקני הרחב דיווח על הפסדים ביום, וצנח מתחת לשפל של שנתיים, שכן הפד הבטיח לרסן את הנזק מנגיף העטרה, על ידי שמירת הריבית ליד אפס, על רקע ללא הפסקה דיווחים על זיהומים חדשים הפוגעים בכלכלה. כתוצאה מכך, הריבית הנמוכה מפעילה לחץ על הדולר האמריקני וגורמת לו להיחלש, וזה סייע למחירי הנפט והפך את הזהב השחור להרבה יותר משתלם בעולם. במקום אחר, ההפסדים בדולר האמריקאי יכולים להיות קשורים גם למבוי סתום של קובעי המדיניות בשלב 4 של חבילת הגירוי. עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקני עזרו להעלות את מחירי הנפט גבוהים יותר, שכן מחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, מדד הדולר האמריקני צנח ביום חמישי ב 0.52%, והתייצב סביב 93.275, הרמה הנמוכה ביותר מזה יותר משנתיים..

 

שחקני השוק ישימו עיניהם לדו”ח הקריטי המקביל של ת”א ברבעון השני של ארה”ב לתנועת מסחר טרי בנפט גולמי. הסוחרים ישגיחו גם על דינמיקת המחירים של הדולר ועל הכותרות של נגיף הכורון, שעשויות למלא תפקיד מפתח בהשפעה על המומנטום של היום. בהצלחה! 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me