banner
banner

מחיר הביטקוין מגיע לשיא חדש – מה הלאה?

ערך הביטקוין פרץ סימן אחר. הפעם, המחיר הגיע ל -1300 דולר והלך ל -1,334 דולר כשיא כל הזמנים ועולה על השיא ממרץ 2017. המהלך מגיע לאחר מספר שבועות של חוסר ודאות שקשור לדחיית ה- BTC כאמצעי השקעה גדול פוטנציאלי..

לכל מי שמחזיק במטבע דיגיטלי זה, החדשות טובות, במיוחד עבור מי שמשתמש בשירותים של בתי קזינו מקוונים של BTC ומקומות אחרים המקבלים BTC. הדבר נכון גם למי שעשה השקעה משמעותית בביטקוין והקהילה הרחבה יותר של מפתחים שעובדים על יישומים חדשים לא רק בביטקוין אלא הם התחום הרחב יותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

עם זאת, למרות שנראה שהחדשות שולטות בחלק מהחששות האחרונים, היא גם פותחת כמה שאלות בנוגע לעתיד מחיר הביטקוין והמומנטום שלו. בעיקר, רבים תוהים לאן ילך המחיר בחודשים הקרובים ואיזו השפעה יכולה להיות לכך על הרעיון של הביטקוין למצוא את דרכו לתחומים אחרים. תפיסה זו חשובה במיוחד בכל הנוגע לתפקידה כמתחרה פוטנציאלי עם מטבעות מסורתיים גדולים אחרים ברמה העולמית.

מומנטום צפוי עולה

ברגע זה, רוב האנליסטים מסכימים כי מחיר הביטקוין ימשיך לעלות בהתמדה וכי המומנטום העולה הזה יישמר לעוד זמן מה. ישנם מספר גורמים המשמשים לתמיכה ברעיון זה. ראשית, ישנה רמה של התקדמות טכנולוגית במרחב הרחב יותר של מטבעות קריפטוגרפיים שמשווה לאמון הצרכנים. שנית, הביטקוין מוצא את דרכו לשווקים מתפתחים ברמת הצלחה מתמדת שמציגה את עצמה גם ככונן שמעלה את המחיר..

אלה רק חלק מהגורמים החיוביים המספקים את הפלטפורמה המאפשרת למחיר ה- BTC לטפס 200% משנה לשנה. אבל, ההיסטוריה הראתה כי שיעורי הצמיחה כמו זה אינם בר קיימא לטווח הארוך. במשך פרק הזמן הקצר יותר, רבים מאמינים כי 1,500 הדולר יהווה תקרה שסביבו ייצב מחיר BTC. אבל, אין הסכמה קשה בנושא זה.

במקום זאת, יש המצביעים על יואן כגורם רלוונטי בתהליך השגת מחיר BTC יציב. כאן 8,000 ¥ יכול להיות אמת מידה חשובה ברמה הפסיכולוגית, שתהיה בסביבות 1200 $ וקצת מתחת לערכי המסחר הנוכחיים..

תחזיות בולניות

בעוד שחלקם שמרניים יותר עם מחיר ה- BTC הפוטנציאלי, אחרים הם שוריים בכל הנוגע לעתידו. זו הסיבה שרבים מודדים את המחיר של 2,000 דולר כמשהו שיהווה יעד סביר לנכס זה.

המחיר של 1,500 דולר הוא גם קצת בצד השורי כי אין אינדיקטורים ברורים לכך שהדומיין יראה שינויים חיוביים חשובים שיכולים להקפיץ את המחיר בחודשים הקרובים. אבל, כפי שמראה בבירור המקרה של ההתרחבות הנוכחית, החדשות הטובות אינן חשובות במיוחד עבור קפיצות מחירים מסוימות, ככל שאין חדשות שליליות המגיעות מרבעים אחרים, במיוחד מתחומי החקיקה והרגולציה.

כאן, גורלן של חברות הסחר הסיניות ובורסות BTC עדיין תלוי במאזן, אך ברור שזה מדאיג את השוק פחות ופחות. כל הידוק חדש מבנק העם הסיני עשוי להיות בעייתי, אך נראה שיש אמונה רווחת כי הדבר אינו יכול להחזיר את המחירים בשום דרך משמעותית..

הפסקה לבוא

לטווח הקצר נראה כי סוחרים יעצרו ברמה הנוכחית למשך זמן מה כאשר הם מנסים להבין את המומנטום הקרוב. גישה זו לחכות ולראות הראתה את עצמה כמועילה מאוד במספר מקרים קודמים ולכן אין שום סיבה לחשוב שהמצב הנוכחי יהיה שונה.

יחד עם זאת, יש תחושה שמהלך זה לא יהיה רק ​​סביר אלא גם הכרחי עבור קהילת הביטקוין. אם זה לא יתממש בקרוב, רבים חוששים כי עליית המחירים תהיה בסופו של דבר יותר מדי מהמומנטום העולה שיהיה מהיר מכדי לקיים. בנוסף, אין הסכמה בנושא מתי הסוחרים יתחילו למשוך רווחים משינוי זה וכיצד זה ישפיע על המחיר.

נכון לעכשיו, רוב סוחרי הביטקוין מאמינים שהם בעלי מנטליות שורית בכל הנוגע לאסטרטגיות ארוכות הטווח. המשמעות היא שמבחינתם המחיר יכול רק לעלות וכל הפסקה היא פשוט נקודת ציון במסלול מעלה מתמשך ובלתי פוסק..

אלטרנטיבה למטבעות פיאט

בעוד שהביטקוין עדיין לא שם עדיין, יש מטרה ברורה המשותפת לכל העוסקים בקהילה – הבאת BTC לרמה בה היא יכולה להיתפס כאלטרנטיבה לגיטימית למטבעות פיאט. רעיון זה אולי נראה מגוחך רק כמה שנים אחורה, במיוחד כשנזכר בהתרסקות של 2013, אבל עכשיו זה הכל חוץ.

גורם גדול בכך מגיע מחוץ לתחום הביטקוין – אתר צבר עלייה אדירה בערכו במהלך התקופה מאז השקתו, מה שהראה בבירור לציבור שהמטבע הדיגיטלי אינו עסקה של רשת אחת..

כעת, רבים מבקשים לגוון את תיק ההשקעות שלהם על ידי מעבר למטבע דיגיטלי, ובניגוד לפני שנתיים בלבד, יש להם שתי חלופות חזקות. רשתות כמו Zcash ועוד אלטקוינים קטנים יותר עשויות להיות מרחק מאחור, אך הן בהחלט רוכבות על אותה התעוררות שנוצרה על ידי הביטקוין.

עם זאת, יש תחושה חזקה כי לממשלות העולם יש עדיין אמירה עצומה בתהליך זה, אך גם רמת שליטה שאף רשת אינה יכולה להילחם נגדה. לדוגמא, ה האיחוד האירופי יכול להחליט שארנקי המטבע הדיגיטלי חייבים להיות מחוברים לתעודת הזהות של המחזיק, מה שהופך את רעיון האנונימיות לחסר תועלת. בסין הבנק הלאומי יכול להחניק חלק ניכר מהמסחר בזמן שהוא מחליט כיצד הוא יסדיר את התחום הפיננסי הזה.

מסיבה זו, תמיד יש תחושה מתמשכת כי ניתן להפריע בקלות למחירם של מטבעות דיגיטליים על ידי צעד חקיקתי בלתי צפוי בכמה מהמדינות הרלוונטיות יותר. כאשר עליית המחירים נמשכת עם BTC, רבים מודעים מדי לכך שהיא עלולה להסתיים בפתאומיות אם, למשל, חדשות רעות במיוחד יגיעו מסין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me