המנכ”ל אדם טפר חולק תובנות מעטות אחרונות בשוק הביטקוין

עתודה עצמאית

זה היה בצער גדול כשנודע לנו על פטירתו של אדם טפר. ה מדריך הימורים בביטקוין הצוות ואני מביע את תנחומנו הכנה. הוא יתגעגע לסצינת הביטקוין, במיוחד ב חילופי ביטקוין תַעֲשִׂיָה. עם זאת, תרומותיו לשוק ייחשבו לנצח כאחד החידושים של ימינו.

ימים לפני התאונה שלו, התמזל מזלי לדבר איתו כדי לדעת יותר על רזרבה עצמאית ותובנותיו על כלכלת הביטקוין, מחירה ועתידה, כמו גם היתרונות שהמיזם שלו מביא ל קזינו ביטקוין שׁוּק.

כל חובב ביטקוין עבר מסע. מה הביא אותך להתעניין בביטקוין ולהאמין שזה משהו שאתה מקדיש אליו הרבה מזמנך?

מנכהטכנולוגיה מאחורי הביטקוין מרתקת. שמעתי לראשונה על ביטקוין לפני שנים רבות זמן קצר לאחר תחילתו בשנת 2009. ידיד שלי, אדם שנהנה לגלות את מגמות הטכנולוגיה העדכניות ביותר, אמר לי ש’איזה בחור עשה דרך ליצור כסף באינטרנט ‘. לא היה לי מושג מה משמעות המשפט הזה בכלל, ואני מאמין שגם חבר שלי לא עשה אותה תקופה.

לא חשבתי על ביטקוין שוב עד מתישהו בנובמבר 2012. שמתי לב לפרסומת מקוונת למשהו שקשור לביטקוין וחשבתי שאסתכל. הדבר הראשון שציינתי היה שביטקוין, לא משנה מה היה, נסחר ביותר מ -10 דולר, וזה היה די הרבה זמן. ציפיתי שזה יהיה שווה לא יותר מכמה סנטים, או אפילו שבריר של סנט. כמובן, שלא ידעתי כלום על ביטקוין באותה תקופה, לא יכולתי להיות לי מושג הגיוני לגבי מה שווה ביטקוין, אבל בהנחה שיש מיליונים כאלה במחזור, 10 דולר נראה ערך משמעותי והייתי סקרן. לגלות עוד. אחרי שקראתי דפי חומר באינטרנט שמצאתי, לא הייתי קרוב יותר להבין מה זה ביטקוין או איך זה עובד מאשר כשהתחלתי. רק לאחר קריאה חוזרת והקפדה על המקורות השונים, התחלתי לקבל תמונה בראש. בהחלט לא הייתי קורא לזה הבנה עמוקה או יסודית; היו לי די הרבה שאלות משלי.

אולם זה תפס את העניין שלי, ובהיותי מהנדס תוכנה החלטתי לכתוב תוכנה פרימיטיבית משלי שאפשרה לי לשלוח ולקבל ביטקוין (זה מעולם לא פורסם בפומבי, רק ניסוי כדי לראות איך זה עובד ולספק את שלי. סַקרָנוּת). מעולם לא סיימתי לכתוב את התוכנה, אך ביליתי שבועיים או שלושה בפיתוח אותה ובכך בסופו של דבר הבנתי כיצד עובד הביטקוין, והתרשמתי עמוק והתפלאתי מהטכנולוגיה. זה היה מדהים מכיוון שהוא איגד בצורה כה אלגנטית עקרונות תוכנה שונים למערכת שאיש מעולם לא חשב עליה בעבר שיכול היה לשמש ביעילות ככסף..

כשהבנתי היטב את הביטקוין, העברתי את מה שלמדתי לשותפי העסקי אדריאן פרזלוזני. זה נתקל באותה רמה של ספקנות שהייתי בעצמי בתחילה. חודש אחר כך הוא הזכיר לי את זה בחזרה, ‘ביטקוין באמת מדהים – קניתי’. זמן קצר לאחר מכן, מחשבותינו פנו לעסק בענף זה.

כמה זמן לקח לך להשיק את רזרבה עצמאית?

לאחר שזרקנו כמה רעיונות כיצד נוכל לנצל בצורה הטובה ביותר את המטבע הדיגיטלי החדש, שילבנו חברה ביוני 2013. התחלנו לעצב את המערכות שלנו באופן מיידי ובספטמבר באותה שנה היה לנו צוות הפיתוח שלנו יחד. המוצר שלנו הושק לציבור קצת יותר משנה לאחר מכן ב- 21 באוקטובר 2014.

תקופת פיתוח של שמונה עשרה חודשים תיחשב בעיניהם כארוכה למדי עבור חברה המעוניינת להטביע את חותמה בטכנולוגיה חדשה כמו ביטקוין. עם זאת היינו מודעים לסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בשחרור מוצר שלא מלכתחילה תוכנן להיות חזק, מאובטח וניתן להרחבה. היינו מודעים לכך שלקוחותינו העתידיים לא יסבלו את הפרות האבטחה וההשבתה הלא מתוכננת, דבר שפקד, וממשיך לפגוע בחילופי דברים אחרים כיום.

ממייסדי רזרב העצמאי, אדריאן פזולוזני, ואני הקדשנו חמש עשרה שנים לתכנון ופיתוח מערכות ארגוניות עבור מוסדות פיננסיים ותאגידים אחרים בסידני. זה יכולנו להביא לביטקוין שאף אחד אחר בענף טרם עשה. היה לנו את הידע ההנדסי, את הידע של ביטקוין, וגם צוות של מהנדסי תוכנה שיכולנו להפגיש כדי להשיג את היעדים הנועזים האלה.

ציטוטמה אתה יכול לומר שהוא הדבר הכי טוב במיזם שלך? מהם היתרונות בהפעלתו?

כפי שנגעתי בחלק האחרון, אחד הדברים הטובים ביותר במילואים עצמאיים הוא המערכת שמאחוריה. אמנם כבר הזכרתי את העובדה שהוא תוכנן מלכתחילה להיות חזק, מאובטח ואמין, אבל הרבה אנשים עשויים שלא להבין את רמת ההנדסה שנכנסה למערכת שלנו כדי להשיג זאת. לעתים קרובות אנשים מופתעים לדעת שהמערכות שלנו פועלות על למעלה מ -30 שרתים המופצים במרכזי נתונים מרובים. זה מבטיח למערכות שלנו יתירות, ולכל אחד ממרכיבי המערכת שלנו יש אחריות מוגבלת – מה שמוביל למערכת יותר קלה ומתוחזקת. תכנון המערכת שלנו באופן כזה מאפשר לנו כעת להתאים את המודל העסקי שלנו במהירות ולהסתגל לשינויים בתעשייה על ידי הוספת מודולים חדשים לתשתית הקיימת שלנו. אנו רואים בחילופי הדברים את היסוד למערכות רבות ברמה גבוהה יותר.

אני חושב שאחד היתרונות המרכזיים האחרים שיש ל- Independent Reserve כחברה הוא צוות ההנהלה. בעוד שלרבים אחרים בתעשיית הביטקוין יש רקע לתכנות תוכנה, ריכזנו מנהיגים עם ניסיון רב שנים בתחום הפיננסים, בנקאות השקעות, מט”ח וכן אדריאן ואני בתוכנות ארגוניות. אני חושב שהשילוב הזה באמת מאפשר לנו לראות את הביטקוין מכל המבטים, וליצור את הקשרים התעשייתיים המתאימים ככל שמתקדמים.


מה אתה יכול להגיד על חוקי הימורים וחוקיות ורגולציה בקריפטוגרפים?

שאלה שרבים מממשלות ברחבי העולם שואלות את עצמן כעת היא האם יש להחשיב ביטקוין כמטבע חוקי, ואם כן, האם עליו להיות מוסדר, ואם כן, עד כמה.

התשובה כמובן היא שביטקוין דורש ויסות מאוזן. רגולציה שאינה מחניקה תעשייה חדשה, אך יחד עם זאת מגנה על הצרכנים מפני רשלנות בתעשייה. הנקודה האחרת שיש לקחת בחשבון היא שאנחנו לא יכולים לקחת את החוקים של אתמול שחלו על פרדיגמה פיננסית אחרת לגמרי, ולהחיל אותם על ביטקוין. ביסודו של דבר ביטקוין פועל באופן שונה למטבע פיאט, ויש לפתח רגולציה התומכת במודל הדיגיטלי המבוזר.

נשאלת השאלה, כיצד נראית הרגולציה ההיא. ובכן אני מאמין שזה הכרחי בהחלט לאפשר ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים כאל מטבע חוקי. ממשלות וכלכלות צריכות לאמץ את המטבע העולמי החדש הזה ולראות כיצד המסחר פורח כאשר אנשים מסוגלים לבצע עסקאות ברחבי העולם כהרף עין מבלי להיות מעוכבים על ידי מערכות הבנקאות אתמול..

איפה שלדעתי נדרשת רגולציה, זה עם מוסדות פיננסיים המחזיקים ביטקוין בשם אחרים, בדומה לבנק. אנו כבר עדים לקריסה הפיננסית הגדולה הראשונה בביטקוין עם נפילת הר. Gox, וכבר לפני כחודש, ראינו את Bitstamp מאבדת ביטקוין בשווי חמישה מיליון דולר מהקמרונות הדיגיטליים שלהם. לזכותם ייאמר, במקרה של Bitstamp, רוב הכספים שלהם הוחזקו בבטחה באחסון קירור והם מכבדים את יתרות בעלי החשבונות שלהם. עם זאת, הוא מדגיש כי ללא פיקוח מסוים על אמצעי האבטחה שיש בארגונים אלה, הצרכנים אינם יכולים לבטוח במוסדות הבנקאיים שלהם האחראים לביטקוין שלהם..

זו לא חולשה עם הביטקוין; זהו חוסר בשלות במגזר הפיננסי של ביטקוין. כבר בשנים עשר החודשים האחרונים מאז קריסת הר. גוקס ראינו את כל הענף עושה צעדים גדולים בשיטות העבודה הטובות ביותר בתחום האבטחה, ואין ספק שנמשיך לעשות זאת. האינטרס של כולם יהיה למגזר פיננסי ביטקוין חזק, יציב ובטוח – ובאזור זה לא תהיה רמה מאוזנת של פיקוח רגולטורי..

חשוב שהרגולטורים ישימו לב לעובדה שכענף חדש הוא מתפתח בקצב מהיר מאוד ונוהגים חדשים מתפתחים כל הזמן. זה יהיה צעד אחורה עבור הרגולטורים, עם הבנה מוגבלת של תעשייה מתפתחת לנקוט ביד חזקה ובלתי אפשרית כדי לעמוד בתקנות או בתקנות שמזיקות לצמיחת הביטקוין. העמדה הטובה ביותר שלהם היא לעמוד לאחור, וכשהתעשייה תבשיל להיכנס במקום המתאים. עיקרון זה יכול כנראה לחול על רוב הענפים.

מה לדעתך הביטקוין צריך להפוך למערכת תשלומים בולטת ואמינה יותר?

הייתי טוען שביטקוין הוא כבר אמצעי תשלום אמין מאוד. אני חושב שהמכשול הגדול ביותר של ביטקוין כרגע הוא הגעה למסה קריטית. זו בעיית ה- Catch 22 של צרכנים שלא מוכנים להשתמש בה כשיש רק מספר קטן של ספקים שמקבלים אותה, וסוחרים שלא מוכנים לקבל אותה כשרק מספר קטן מהצרכנים שלהם משלמים איתה. זה מציע יתרונות גדולים הן לסוחרים והן לצרכנים, ואני חושב שכאשר אנו רואים השקעה חדשה בענף, נראה צמיחה מתמשכת בכל החזיתות. יום אחד אנו עשויים לתהות כיצד תשלומים תפקדו ללא ביטקוין.

מה היו ההישגים הגדולים ביותר שהיו לך בעת הפעלת העסק שלך מההתחלה? מה היה האתגר המפתיע ביותר בפרויקט שלך?

ציטוטההישג הגדול ביותר שלנו היה אספקת המערכת שלנו כפי שתוכננה. מאז השקתינו לא היו לנו הפסקות לא מתוכננות, לא הפרות אבטחה וסיפקנו ללקוחותינו את הפלטפורמה המאובטחת והחזקה שתכננו לפני כמעט שנתיים.

אחד התחומים המאתגרים עבור החברה שלנו היה למצוא את האיזון הנכון סביב אימות הלקוחות שלנו. זו בעיה קשה שכולם בתעשיית הביטקוין מתמודדים איתה, ורבים מהלקוחות שלנו, ולקוחות פוטנציאליים לא מבינים את הסיבות מאחורי חלק מהפעולות שלנו. אם נאפשר לכולם לקבל חשבון אנונימי ב- Independent Reserve, לא היינו רק יעד מוכן להונאה, לא היינו מיישמים את הסטנדרט המחמיר שלדעתנו על כל התעשייה, כדי לחזק את תשתית הביטקוין העולמית. מצד שני, על ידי דרישה להליך אינטנסיבי של אימות זהות אנו מסתכנים באובדן לקוחות פוטנציאליים, ומרגישים את זעמם באמצעות פורומים ציבוריים. למצוא את האיזון הנכון זה מאתגר, אבל אם אנחנו רוצים להתייחס ברצינות למיינסטרים כאלטרנטיבה אמיתית למזומנים, עלינו לפעול בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

אתגר נוסף המשותף לענף הוא יצירת אותם מערכות יחסים בנקאיות קריטיות כדי שנוכל לקבל תשלומים. למרבה המזל יש לנו קשרים חזקים מרובים עם מוסדות פיננסיים כעת, ותמיכה חזקה גם מ- PricewaterhouseCoopers המספקים ביקורת עצמאית של משרדנו. בהחלט היה לנו חלקנו במוסדות פיננסיים אולם שסירבו לעבוד עם תעשיית המטבעות הדיגיטליים, מה שהיה מתסכל.

אילו מאפיינים של העסק שלך אתה רואה במהפכני או פורץ דרך?

אשמח לומר שהמילואים העצמאיים הם מהפכניים. במקום זאת, אלך עם העובדה ש- Independent Reserve משתמשת בשיטות התעשייה הטובות ביותר המוחלטות בתחום הנדסת תוכנה ואבטחה. ופיתוח מערכת כזו דורש חדשנות מתמדת, מכיוון שרמת החוסן הזו לא באה ‘מחוץ לקופסה’. אני גם די גאה בספר ההזמנות הרב-מטבעי שלנו שייצא בחודש מרץ. זה מאפשר לבצע הזמנות באחד ממטבעות רבים ולהציב באותו מאגר נזילות. אני מאמין שהגישה החדשנית שלנו כאן מציעה את מערכת המסחר היעילה ביותר עבור קונה ומוכר.

האם אתה חושב שזה צבוע כאשר תומכי ביטקוין אשר ביקורתיים כלפי בנקים הם גם ביקורתיים כלפי אלטקוינים? מה אתה חושב על הקשר בין ביטקוין לאלטקוינים?

אני לא באמת יכול לענות על החלק הראשון של השאלה, אבל אני שמח לדבר יותר על הקשר בין ביטקוין לצורות חלופיות של מטבע דיגיטלי.

הביטקוין אינו המטבע הדיגיטלי היחיד, אולם הוא היה הראשון ויש לו רוב מוחץ של 98% מהשוק מבחינת שווי שוק בהשוואה למטבעות דיגיטליים אחרים. ביטקוין פותח בשנת 2009, ורק בשנת 2011 ראינו מטבעות דיגיטליים אחרים כאלה, כגון Litecoin, זהה במידה רבה לביטקוין..

אני מאמין שלמפתחים של חלק מהמטבעות הקודמים הללו היו כוונות טובות, אולם כיום ישנם יותר מחמש מאות מטבעות דיגיטליים ברחבי העולם שרוב האנשים (כולל אני) מעולם לא שמעו עליהם, ואני מאמין שחלקם אינם יותר מאשר תוכנית ליוצר המקורי להרוויח על ידי.

עם זאת, למרות ההתפתחות הגדולה שהביטקוין עבר בהיסטוריה של הכסף, שום מערכת אינה מושלמת ובלתי נמנע כי פרוטוקול הביטקוין יעבור זיקוק לאורך זמן (כפי שהיה), וכי מטבעות דיגיטליים חדשים עשויים להיות קיימא. במקביל לביטקוין או בסופו של דבר להחליף ביטקוין. הרעיון של הבלוקצ’יין הוא ביסודו בריא ורוב המטבעות הדיגיטליים, אם לא כולם, מבוססים על אותם עקרונות ליבה כמו הביטקוין.

האם יש לך חיזוי מחיר לביטקוין?

ממש לא, אלא לומר שמחר זה יהיה שונה. הדבר היחיד שאזכיר הוא שביטקוין יחסית למטבעות אחרים הוא בעל אימוץ נמוך יחסית. ככל שהביקוש יגדל, זה בהכרח יעלה את המחיר ויפחית את התנודתיות. אם מאמינים שהמושגים העומדים מאחורי המטבע הדיגיטלי הם בריאים, אז העצה שלי תהיה לקנות ולהחזיק.

לבסוף, למי שלא מקבל ביטקוין, יש לך הצעות? וכל דבר נוסף שרצית להוסיף?

ביטקוין הוא לכסף מה שהיה דוא”ל לכתיבת מכתבים – ברמות רבות. אנשים רבים לא הבינו זאת, אך העולם בקושי יכול היה לתפקד בלעדיו כעת. כמו כן, זה הרבה יותר שימושי כשכולם משתמשים בו.

תודה רבה לך אדם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map