האומות המאוחדות הולכות לאימוץ את’ריום וביטקוין

החדשות עשויות להפתיע עצום עבור רבים מחוץ לקהילות הבלוקצ’יין והמטבעות הדיגיטליים, אך מידע רב מצביע על כך שהאו”ם נמצא בשלבים האחרונים של פרויקט הבלוקצ’יין החשוב ביותר עד כה. לאחר שהאו”ם השתמש בהצלחה במערכת אתריום כדי לשלוח רופי פקיסטנים לקבוצה של 100 איש, ה- WFP (תוכנית המזון העולמית) של האו”ם מקים אבטחה נוספת כדי להגביר את השלב הבא שלהם בפיתוח הבלוקצ’יין..

מבחן פיילוט זה אמור להתחיל ב -1 במאי בירדן, כאשר הסוכנות תשלח מספר לא מוגדר של מטבע מקומי (דינרים) ליותר מ -10,000 ממקבליו הזקוקים לתמיכה הומניטרית ומזון נוסף. מטרת הפרויקט היא להגדיל את מספר המקבלים ליותר מחצי מיליון איש עד שנת 2018.

הפרויקט מעוניין להגן על פרטיות הנמענים ולכן סכום הכסף המדויק המסופק לא ייחשף. כדי להבטיח שלמערכת יש את הגמישות הנדרשת כדי לשרוד את ה- WFP עלול להוציא את המטבעות כמו רופי מבלוקצ’יין, אך גם כל מטבע אחר שהונפק על ידי המדינה..

האו”ם אינו הארגון הגדול הראשון שהחל בתהליך זה, עם גופים כמו האיחוד האירופאי כבר עוסקת בזה. עם זאת, לדברי Houman Haddad, סמנכ”ל הכספים של WFP, כרגע הארגון הזה משלם במטבעות מסורתיים מכיוון שהרבה מקומות בהם הם מקבלים אינם מקבלים אתר או ביטקוין. אבל, לאו”ם יש תוכנית שיכולה לשנות את זה בקנה מידה שהוא כמעט בלתי נשמע עד הפרויקט הזה.

אבני בניין

הבדיקה שבוצעה נקראה אבני בניין והיא הייתה הוכחה למושג בה נעשה שימוש בבלוקצ’יין להעברת כ -3,000 רופי ואותו ערך במזון באמצעות סדרת עסקאות מאומתת באמצעות רשת בדיקות האת’רום. משפט זה נמשך 40 יום והוא השתמש בסיסמה חד פעמית שנוצרה באופן אקראי.

אותה סיסמה קיבלו מקבלי הסיוע באמצעות הטלפון הנייד שלהם. ברגע שיש להם את זה, הם יכלו להשתמש בו כדי להשיג גם אוכל וגם כספים מבעלי סופרמרקטים שפעלו כמפלגת ההסדרה בהסדר זה..

עם סיום הבדיקה הונחו תוצאות הניסוי באורך חודש על רשת הבדיקות האתרימיות הציבוריות ושם התיישבו עם דמות הכספים שהופצו בפועל. בדרך זו, הפרויקט עובד במטרה לבטל את הצורך של המתווך שיכול איכשהו לתקן או לרמות את המערכת.

בנוסף, האו”ם אינו שולח כסף ישירות למקבליו, אלא לחנויות המחלקות את המזון, מה שיכול לחתוך מהתהליך גם שירותים כספיים כמו בנקים וגם המקבל עצמם. הערכות מסוימות מצביעות על למעלה מ -100,000 מוטבים פוטנציאליים שיכולים לקבל שירות על ידי 400 סוחרים העובדים באזורם.

חשוב גם להדגיש כי הדבר יקטין גם את דמי הניהול ולא יהיה צורך להקדים כסף מכיוון שהאו”ם ישלם את הרכישות בפועל.

העברות באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים

מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין ואתר משמשים כיום למטרות רבות ושונות מכסים כל דבר ממשחק פוקר מקוון ב- BTC לקבלת הלוואות בקריפטו זה. אולם כעת, עם היישום האמריקני בתחום המאמצים ההומניטריים, נראה כי הטכנולוגיה הבסיסית של בלוקצ’יין תספיק לארגון כדי לשנות את אופן פעולתו של CBT (העברות מבוססות מזומנים)..

פירוש הדבר שבמקום להעסיק משאבים מתכלים כמו תרופות ומזון, האו”ם יכול להזרים כסף ישירות לכלכלה המקומית. פירוש הדבר שהוא יכול לספק לקבוצות הנמצאות בסיכון דברים כמו כרטיסי תשלום מראש, כסף סלולרי ושוברים שיוצאו מבית..

בשנת 2015 העבירה WFP יותר מ- 680 מיליון דולר סיוע למקבליה ברחבי העולם והאו”ם מעוניין להעלות את הנתון מדי שנה. בנוסף, למרות שנראה כי CBT מבטיח, האו”ם עומד בבדיקות קפדניות ומחפש את כל ההזדמנויות להעצים את אופן פעולתו..

פוטנציאל לשיפור


פקידי האו”ם סבורים כי המערכת, כפי שהיא נראית כיום, עדיין סובלת ממגוון נושאים פוטנציאליים, כולל אגרות, תהליך התקשרות ממושך וחוסר פרטיות עבור המקבל, רק כדי למנות את הבולטים שבהם. עם זאת, ניתן לטפל בכל אלה במהלך יחיד הכולל העברת העסקאות לרשת בלוקצ’יין.

לכן אותו פרויקט פיילוט כל כך חשוב לארה”ב ולסוכנות שלה. מכיוון שהיא תמשיך להתקדם במהלך החודשים הקרובים, היא תוצג בגרסה פרטית של בלוקצ’יין מבוסס אתריום והמטרה הסופית תהיה להגיע למיליון עסקאות על בסיס חודשי. חדד מאמין שברגע שהמערכת תגיע ל -2 מיליארד דולר, החיסכון על בסיס שנתי יעלה על 20 מיליון דולר. סכום זה בלבד יכול לעשות את ההבדל עבור מגוון עצום של מקבלי תוספות נוספים שיכולים להיות מוצבים בתוכנית, הכל בזכות יעילות הבלוקצ’יין..

התפתחות מנגנוני התרומה

חדד הראה שלושה יתרונות בולצ’יין מובהקים. הראשון הוא תהליך העצמת הנהנים, השני כולל הורדת עלויות והשלישי מספק צמצום הפיטורים במערכת השירותים של האו”ם. בעוד שניסיונות קודמים למטרה זו הוטרדו על ידי נושאים פנימיים כמו אינטרס תחרותי בין סוכנויות, פיתרון הבלוקצ’יין יוכל להעביר את הדיון מעבר לנקודה זו..

נכון לעכשיו, סוכנות UN Women נמצאת בשותפות עם Innovation Norway במטרה לאפשר לנערות ולנשים גישה קלה יותר לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. אותה תוכנית נמצאת כרגע בתהליך שכירת יועץ בלוקצ’יין לצורך הרחבת מאמציהם. סוכנויות עבודה עובדות גם על פרויקטים מבוססי בלוקצ’יין שלהן או לפחות חוקרות את היישומים שלה.

אם תהליך הכללת הבלוקצ’יין יצליח, האו”ם יוכל להתחיל לקבל ביטקוין ואתר כאמצעי תשלום תורם. כעת, אנשים רבים הביעו רצון לתרום אתר או ביטקוין לאו”ם אך ברגע זה, הארגון אינו יכול לקבל זאת. באופן טבעי, הגורמים הפיננסיים בארגון החלו לחפש דרכים לגרום לזה לקרות וכעת נראה שפרויקט הפיילוט של בלוקצ’יין יהיה תחילתו של שינוי קיצוני זה באו”ם..

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map