מקומו של ביטקוין בעתיד וייטנאם

ביטקוין, כמו מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים האחרים, הוא דבר המכביד מאוד על מוחם של הרגולטור וכלכלני המדינות המפותחות. כאמצעי תשלום וערך כספי כללי שאינו מבוסס על מטבעות פיאט לאומיים, הרעיון הצליח לשנות באופן קיצוני את האופן שבו עסקאות, אך גם דברים כמו השקעה ב- BTC, מתפקדים ברחבי העולם..

עם זאת, לרוב, מושג הביטקוין הוא דבר שקשור בעיקר למדינות מה שמכונה “העולם הראשון” או המדינות המפותחות ברחבי העולם. כשמדובר במדינות שמתפתחות ואלו שעדיין לא מפותחות (מלבד תכונת ההעברה של המטבעות הדיגיטליים), רבים תופסים את אותן המדינות שהן מחוץ למעגל המטבעות הקריפטוגרפיים..

אבל, זה לא כלל קבוע ויש הרבה דוגמאות שמציגות תמונה אחרת. לאחרונה מדינת וייטנאם נכנסה למערכה כאחת המדינות הללו מתוך רצון להכשיר ולהכיר ב- BTC במדינה. זה יכול להיות בעל השפעה משמעותית לא רק על המטבע הדיגיטלי, אלא גם על אותה מדינה ואזור דרום-מזרח אסיה.

תוכנית האנוי 2018

הידיעות שהגיעו מווייטנאם מקורן בלשכה הגבוהה ביותר במדינה – ראש הממשלה. על פי הצהרה, למדינה יש תוכנית שאושרה כעת להכיר רשמית בביטקוין כצורת תשלום תקפה. התוכנית קובעת כי הכרה זו תתקיים עד שנת 2018, אשר קובעת אותה בחלון זמן של כ -18 חודשים, בהתאם לפרשנות תאריך הסיום..

ראש הממשלה נגווין שואן פוק מווייטנאם סיפק לבנק המרכזי במדינה ליצור את המסגרת החוקית לכך שתתקיים. משרד הבטיחות הציבורית של וייטנאם ומשרד האוצר יצטרפו לאותו תהליך.

לעת עתה נחשף כי השלב הראשון בתהליך יהיה הערכה בין ממשלתית כיצד יש לגשת לאותו תהליך. יש להסתיים לפני אוגוסט 2018, ולאחר מכן תתבצע המסגרת ללגליזציה.

מיסוי

עם הכנת המסמך בדבר לגליזציה, לפקידים בווייטנאם תהיה משימה נוספת – להבין מיסוי מטבעות על-ידי הצפנה. התרחשות במקביל ללגליזציה, נושא המיסוי אמור להיפתר עד יוני 2019.

משמעות הדבר היא שעד שנת 2020, וייטנאם מתכננת לקיים גם מערכת משפטית לשימוש ב- Cryptocurrency (לפחות BTC) וגם דרך לחייב מס באותה מערכת אקולוגית. למרות שאפתנית, התוכנית אינה אפשרית בשום פנים ואופן עבור האומה האסיאתית הגדולה.

יחד עם זאת, זה מאותת על שינוי גדול בגישה של וייטנאם למטבעות קריפטוגרפיים. בשנת 2014 הצהירה ממשלתה כי הצרכנים צריכים להיות מודעים לסיכונים הכרוכים במטבעות דיגיטליים. אך יחד עם זאת, בבירור הבנק המרכזי שלו עבד על איזושהי תוכנית אימוץ. לעת עתה, נראה כי אותה תוכנית יוצאת לגמרי לדרך.

היסטוריה קשה

מבין כל אומות העולם שנלחמו למען עצמאותן מהכוח הקולוניאלי, לא רבים חוו היסטוריה עד כה נוראה כמו וייטנאם. בעבר נקראה אינדוצ’ינה, והיא נלחמה במלחמה מרה בשנות החמישים כדי להשיג עצמאות מצרפת. אבל זה לא היה בשום מקום בקנה מידה של מה שעתיד לבוא בצורה של מלחמת האזרחים שפיצלה את המדינה לשניים, והתייצבה צפונה כנגד הדרום..

בסכסוך ששימש כפרוקסי לאיבה של המלחמה הקרה, מדינת וייטנאם נהרסה לחלוטין עם מיליוני הרוגים, אך גם הובילה לניצחון ברור של הצפון הקומוניסטי, שאיחד את המדינה והפך לאחד החשובים ביותר באזור שחקנים, אם כי תמיד מתפקיד פחות בולט.

בעשרות השנים שלאחר מלחמת וייטנאם נלחמה המדינה לשחרור קמבודיה מהקמר רוז ‘ונגד הג’אגרנה של שכנה סין, כל הזמן והביא להרס ולמוות עבור האומה הנאבקת. אפשר לטעון שרק אחרי סוף שנות השמונים וקריסת ברית ורשה, ירד מראית עין של שלום על וייטנאם..


עם זאת, כפי שלפעמים הראתה ההיסטוריה, קושי ומצוקה יכולים להביא ליכולת מרהיבה לבנייה ושינוי. במקרה של וייטנאם, כוחות דומים פעלו במהלך העשורים הקודמים ועכשיו, נראה כאילו אומה אחרת מתכוונת להצטרף למועדון הנמר האסייתי..

שינוי זמנים

לאחר הבידוד הגיאופוליטי המורכב והרבה עימותים, גדולים כקטנים, הדף החל לפנות לווייטנאם עם תחילת המאה ה -21. בשלב זה, האומה יצרה יחסים דיפלומטיים עם כל מדינה אחרת בעולם והחלה בתוכנית של פיתוח כלכלי.

מאז, לווייטנאם יש אחת הכלכלות הצומחות ביותר בעולם. זה נבע בין היתר מהמצב הכללי של מצוקה תעשייתית וכלכלית, שם הבנייה הייתה קלה יותר בגלל הצמיחה הקטסטרופלית שהייתה בעבר בווייטנאם..

מעגל השיפורים והפיתוח נמשך, במיוחד הודות לגיאוגרפיה של המדינה – היא מוקפת בעצם במרכזי ייצור תעשייתיים חזקים, בעיקר סין, אך גם מדינות אחרות במזרח הרחוק. בנייה לאותה מטרה נראית כאופציה הגיונית לכל פיתוח שויטנאם עשוי לחפש.

עתיד דיגיטלי

עם זאת, העובדה שווייטנאם עומדת להפוך את הביטקוין לשווה ערך חוקי לכל מטבע פיאט אחר, מראה על דרך מחשבה אחרת. בעתיד זה בווייטנאם, האפשרות לייצר משרות והכנסות הקשורות למטבעות דיגיטליים נראית רעיון חכם. כיום משתמשים במיליונים ביטקוין להמר ברשת, להשיג הלוואות, למכור ולקנות דברים באינטרנט ולעשות הרבה יותר.

להגיע למצב בו וייטנאם יכולה לנצל את הפוטנציאל האינטלקטואלי שלה במקום אחד ידני בלבד, היא אופציה נהדרת לאומה אזורית, ולא רק להאנוי. אותו דבר יכין טוב יותר את וייטנאם לעתיד שבו הייצור עתיד להיות מופרע, בדיוק כמו רוב התעשיות המסורתיות.

השימוש בביטקוין כמטבע חוקי נראה יותר סביר, במיוחד מכיוון שמדינות רבות באזור הרחב עדיין ישתמשו בו מטבעות דיגיטליים רק באמצעות תוכניות הומניטריות. אם וייטנאם תגיע ללגליזציה של BTC במסגרת הזמן המתוכננת, כמעט בטוח שזה יעזור לה מאוד להשיג את רמת הצמיחה הגבוהה שלהם בעשור הבא..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map