מטבע מטבע אנונימי בפיתוח על ידי הבנק המרכזי הנורבגי

תחילת מאי 2017 בהחלט סיפקה לקהילת המטבעות הדיגיטליים חדשות מעולות. ראשית, הביטקוין שבר רשמית את שיאו כמטבע יחיד שנמכר ביותר מ 1400 $. במקביל, אתר הגיע למחיר של מעל 80 דולר, והמשיך בטיפוס מרהיב לנכס דיגיטלי חדש יחסית. עם כל זה קורה, אף אחד לא יכול להאשים כל כך הרבה אנשים ואפילו חברות בתחום הזה שמתלהבות מהעתיד הקרוב ומה זה מביא.

עם זאת, בעוד החדשות מהשווקים הן לרוב חיוביות, אך כעת יש התפתחות בקנה מידה לאומי שקשורה למטבע דיגיטלי שנבנה בהתאמה אישית. אלה אינם דבר חדש, אך במקרה זה, מה שמרשים הוא העובדה שמדינת נורווגיה בפועל והבנק המרכזי הלאומי שלה החלו לחקור דרך ליצור ולהניע את המטבע הדיגיטלי שלהם..

באקלים שבו מדינות מפותחות רבות, באופן פרדוקסאלי, או מתנערות מהמטבע הדיגיטלי או מתעלמות מהן, נראה שאחד החליט לצאת עם תוכנית אחרת. רוב האלמנטים של התוכנית הזו עדיין נמצאים בפטיש, החדשות עדיין מראות שיש מקומות שהרעיון להעסיק מטבע דיגיטלי הוא לא רק משהו שצריך לבעוט בהמשך הדרך לגורם מקבל ההחלטות הבא..

להלן העובדות העיקריות הקשורות לעובדה שהבנק המרכזי הנורבגי נכנס לתחום המחקר והפיתוח של בלוקצ’יין.

מטבע דיגיטלי של נורז ‘

נורז ‘, הבנק המרכזי של נורבגיה גילה לאחרונה כי הוא נמצא בשלבי ההתחלה שלו בחקר הפוטנציאל להנפקת מטבע דיגיטלי משלו. ההצהרה הגיעה מסגן הנגיד של בנק נורז ‘, ג’ון ניקולאיסן, שנאם באקדמיה הנורבגית למדע ומכתבים.

לדבריו, ישנה עלייה ברורה של מטבעות דיגיטליים, המשמשים כיום באופן נרחב לדברים הנעים בין בינגו ביטקוין לדברים כמו השקעות הון רבות מיליון הנעשות אך ורק בקריפטו, כולל השקעה בביטקוין. מסיבה זו אמר סגן המושל כי חשוב לתפוס את פרויקט המחקר של נורז ‘לאור עולם שבו שימוש במטבעות קריפטוגרפיים יהיה מופע קבוע..

הוא הוסיף כי ערך כספי מסוג זה מעניין במיוחד עבור סוגים מסוימים של משתמשים, כולל גורמים כמו מערכות ההפעלה עמית לעמית ואנונימיות של משתמשים. כאן נראה כי נורז ‘ניגש לנושא עם מנה מעניינת של חשיבה פרגמטית. באותה הצהרה, ניקולאיזן אמר כי כבר קיימות חסימות פרטיות, כולל ביטקוין, שכבר נמצאות בשוק ומספקות את התכונות הללו..

אלה יכולים, לטענתו, להמשיך ולתפקד גם במקרה של כשל מוחלט במערכות הבנקאות. יש צורך בחיבור לאינטרנט בלבד והם יכולים להמשיך לעבוד ללא הפוגה, בדיוק כמו המערכות המשתמשות בו בקנה מידה גדול, כמו ספורט אלקטרוני ומיזמים רבים אחרים ברשת בלבד.

תכונות מטבע דיגיטליות פוטנציאליות

הודות לכל המציאות הללו של תחום המטבע הדיגיטלי הנוכחי, בנק נורג’ס החליט לנסות לחקות כמה מהם לפרויקט משלהם. זו הסיבה שהיא שוקלת כעת לבנות מטבע דיגיטלי שלקוחותיהם יכולים להחזיק בחשבון בבנק, מבטל את הצורך בארנק דיגיטלי נוסף וחיצוני..

אפשרות נוספת כוללת את בנק נורז ‘ליצור אפליקציה שתאפשר תשלומים אנונימיים דומים יותר למזומן מאשר לעסקאות מסורתיות. נראה גם כי הבנק מוכן לבחון אפשרויות נועזות עוד יותר במסגרת המחקר שלו ולמצוא מודל המתאים הן למסגרת ההתייחסות לפיתוח שלהם והן לצרכי לקוחותיהם..

לעת עתה, שתי האפשרויות נראות כמו דרך תקפה לחקירות נוספות ולפרויקטים ניסיוניים פוטנציאליים. לאחר אימותו, לבנק נורז לא היו קשיים גדולים להעביר את הרעיון לרמה של מוצר פעיל הזמין תחת המותג שלו. זה יהיה נכון לפחות לגבי השוק המקומי.

יוזמה נוספת של הבנק המרכזי

במיוחד עבור כל מי שמכסה את תחום המטבעות הדיגיטליים והבלוקצ’יין, אין חדשות ברעיון שבנק מרכזי מתנסה בצורת FinTech זו. נכון לעכשיו, כמה בנקים מרכזיים גדולים עובדים על יוזמות דומות, כולל הבנק המרכזי של סין שבמקביל מנסה להידרדר בורסות ביטקוין מקומיות. עם זאת, נציג נורז ‘עדיין הצהיר כי מאמציהם חיוניים למצב העתידי של המערכת האקולוגית הפיננסית.


לדבריו, עבור צרכנים רבים, הכסף האלקטרוני יכול להוות אלטרנטיבה מצוינת אם הם לא רוצים להפקיד כסף במזומן בבנק מסורתי, כפי שהתהליך עובד כיום. בצד השני של משוואה זו, לבנקים יש את היכולת למשוך לקוחות באמצעות שיעורי העניין שהם מציעים.

עם זאת, קיימת אמונה בבנק נורז כי יכולתם של הבנקים לייצר רווחים ולהאריך אשראי עשויה להיות מושפעת באופן מהותי כאשר הצורות החדשות של כסף אלקטרוני נכנסות לשימוש נרחב. ברעיון פשוט זה ניתן לטעון את כל המוטיבציה של הבנק המרכזי הזה: לשנות או להתמודד עם בעיות פוטנציאליות בגלל השינוי העולמי שבא ולא משנה מה.

המערכת האקולוגית בנורבגיה

מלבד העמדה החכמה של הבנק המרכזי, למדינת נורבגיה כולה יש מגוון יתרונות שיקלו בכל מטבע דיגיטלי מבוסס לאומי. ראשית, אוכלוסיית המדינה קטנה אך היא נתמכת על ידי מנגנון ממלכתי עשיר ביותר וסדר יום יציב סוציאל-דמוקרטי. זה יספק בסיס לגישה שווה למטבע דיגיטלי, ללא קשר לצורתו.

ואז, המדינה אינה באיחוד האירופי, מה שמאפשר לה לעקוף את הבעיות שעומדות בפני מדינות חברות כאשר יוזמות מסוג זה נכנסות לפעולה במקום אחר. בנוסף, במדינה קיימת מערכת כלכלית מפותחת ומגוונת, כך ששירותי FinTech מסוג זה יכולים להתקבל בקלות על ידי האזרחים, במיוחד אלה המתגוררים באזורים המרוחקים בהם כל סוג של נסיעות דורש מאמץ רב..

כאן, להיות בעל אמצעי נוסף מקוון בלבד לניהול כספים אישיים, או אפילו כאלה השייכים לחברות קטנות, יכול להיות יתרון עצום. עם כל זה שקורה לנורז בנק, אין שום סיבה לפקפק שהמחקר הנוכחי יכול להפוך בקלות לאחד הנכסים הפיננסיים הדיגיטליים הלאומיים הראשונים בעולם..

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map