banner
banner

הערכת מספר המטבעות בתחום הדומיין הבלוקצ’יין העולמי

עליית המטבע הדיגיטלי זכתה להכרה רחבה בשנתיים האחרונות ברמה העולמית. עם שווי השוק העולה מתמיד של מטבעות קריפטוגרפיים בודדים והחדשים המופיעים כל הזמן, שם ICOs שובר שיא אחר שיא, אותה מערכת אקולוגית לא מראה בבירור שום סימן להאטה בצמיחה. למעשה, אפילו בסיס המשתמשים הרחב יותר של ביטקוין וכמה רשתות מרכזיות אחרות נראה בעלייה מתמדת, וזו הסיבה שיותר ויותר אנשים משתמשים BTC לגישה לבתי קזינו מקוונים, לקחת הלוואות ולעשות עם זה הרבה דברים אחרים.

למעשה, רבים טוענים כי שלב זה הוא רק תחילתו של דחיפה גדולה עוד יותר לעבר מאות אם לא אלפי מטבעות דיגיטליים שיופיעו בעשורים הקרובים. יחד עם זאת, המערכת האקולוגית עד כה לא זרקה מטבעות קריפטוגרפיים ישנים בשום צורה משמעותית. אמנם יש כמה רשתות שהפסיקו לעבוד, אך אף אחת מהן לא הצליחה לרדת מלכתחילה.

עבור כל האחרים, הבעיה היחידה היא שווי השוק שלהם – אלה יכולים להיות עצומים, כמו אלה של ביטקוין ואתר, או באמת קטנים עבור רבים אחרים. אבל אפילו עבור האלטקוינים הקטנים יותר, יש הרבה דוגמאות שבהן מטבע דיגיטלי המריא במהירות ובאופן בלתי צפוי.

כל זה מועיל מאוד לכל מי שעוסק בשווקי המטבעות הדיגיטליים, אך יחד עם זאת, חלקם מטילים ספק בגלוי האם מספר רב של רשתות זה באמת טוב להתפתחות העתידית. בנוסף, ברמה קטנה יותר, מה היתרונות של מטבעות דיגיטליים בודדים הקשורים לשאר הקבוצה? במילים אחרות, במערכת אקולוגית מגוונת זו, כיצד ניתן להעריך מטבע דיגיטלי על רקע כל שדה המשחק? יש הסבורים כי יש פיתרון לבעיה זו.

ניתוח חובי

הואובי היא בורסת מטבעות חירמט הממוקמת בבייג’ינג, שהחליטה לאחרונה לנסות לכמת את המטבעות מבוססי הבלוקצ’יין באמצעות מגוון גורמים. המנגנון לחישוב זה נקרא SMARTChain והוא נוצר בעזרת מפתחי תעשייה ואנשי אקדמיה. זה נועד לשמש כמדריך בו משקיעים גלובליים יוכלו ליישם כאשר הם רוצים ללמוד עוד על מטבע קריפטוגרפי אחד או יותר. עם זאת, במקום פשוט להשתמש בהיסטוריה של ביצועי הרשת בתחום הכספי, SMARTChain נועד להשתמש בדרך מדעית להערכת פלטפורמה..

נכון לעכשיו, המערכת נמצאת בשלב הבטא שלה ומפתחי Huobi מתכננים לספק לה עדכונים חודשיים כדי להגביר את הפונקציונליות שלה. תביעה חזקה נוספת של הפרויקט מגיעה מאוניברסיטת טינגהואה. כאחת האוניברסיטאות היוקרתיות במדינה, אותו מוסד בית הספר למימון שלו יצר את המודל המתמטי ששימש להערכה..

לאחר סיומו, המודל השתמש בחמישה משתנים שונים לצורך חישובו. אלה כוללים את הרלוונטיות של יישומי בלוקצ’יין בחיים האמיתיים, תשומת לב תקשורתית ותפיסתו הציבורית, נפח המסחר, הסיכון לאינפלציה ואמינות ולבסוף, העיצוב הטכנולוגי הבסיסי שלה וכל התכונות הרלוונטיות שלו. עם זאת, לאחר שהמערכת הייתה בתפעול, הופקה רשימת 20 המטבעות הדיגיטליים המובילים על ידי שילוב של הערכת גורמים אלה. שלושת המקומות הראשונים שייכים לביטקוין, אתריום ומעניין, ליטקוין כרשת המדורגת שלישית. אדווה מדורגת במקום הרביעי, ואחריה הקלאסי של את’ריום.

הואובי מאמין שכלי זה יכול לספק שירות ייחודי ובעל ערך רב למשתמשים בו, במיוחד לאלה המחפשים השקעה ארוכת טווח. אך מכיוון שאותה פלטפורמה שהושקה זה עתה, תקופה הקרובה תשמש לשדרוג יכולת החישוב שלה ואופן איסוף הנתונים. השימושיות המלאה של הכלי ניכרת רק לאחר שחלפה תקופת בטא זו.

אוקיינוס ​​רחב של אפשרויות

ניתוח חובי נגע בעצם הדיון המדורג למספר המטבעות הדיגיטליים וזה כאשר או אפילו אם מספר הרשתות יהפוך לבעיה עבור המשקיעים. כל עוד ההיצע המורכב והמגוון לא מגיע עם חסרון מיידי בזירת המסחר, לא יהיו לחצים לשנות את ההתקנה..

נכון לעכשיו, המשקיעים עוסקים רק במציאת מטבע דיגיטלי שניתן להשתמש בו כדי ליצור רווח באמצעות משאבה וזרוק או באמצעות מנגנוני מסחר אחרים. נכון לעכשיו, אין שום אינדיקציות לכך שהמטבעות הדיגיטליים החדשים מייצרים בעיות עבור הסוחרים, מלבד פוטנציאל למשוך את מחירי המטבעות הקריפטוגרפיים האחרים. אבל זה קורה רק במידה מועטה, ולכן זה לא מספק לסוחרים כאבי ראש.

בעיות פוטנציאליות לבוא

ברגע הנוכחי ברור שהסוחרים והמשקיעים יכולים ליישם דברים כמו פלטפורמת Huobi ואפשרויות אחרות כדי ליצור ראשים וזנבים של מטבע קריפטוגרפי מסוים כנגד המערכת האקולוגית כולה. ככל שחולף הזמן, סביר להניח שמנגנוני הערכה אלה רק ישתפרו. עם זאת, הסכנה לכולם טמונה במשתמשים הרגילים.

לא קשה לדמיין עתיד שבו מטבעות דיגיטליים חדשים צצים כל הזמן, אלא שחלקם הונאים לחלוטין, מכוונים רק להונאת אנשים בטווח הקצר ואז להיעלם. גם כיום, תוכניות כמו OneCoin נותרו חוקיות או אותנטיות באופן מפוקפק, אך בשנים הקרובות עלולות להופיע הרבה יותר כאלה.

אם זה יקרה ומספר גדול של אנשים יונח, התגובה החוזרת תהפוך לפוליטית, אשר בתורו תכלול דחיפה רגולטורית חזקה. בדחיפה זו, כל המערכת האקולוגית החוקית של מטבעות דיגיטליים עלולה גם להיפגע. רוצה לבכות היא דוגמה מושלמת לנכונות הציבור לחבר דברים כמו תוכנת כופר זו ואמצעי התשלום שלא קשור ליוצריו או לכוונתם.

משהו דומה מאוד יתרחש עם המטבעות הקריפטוגרפיים אם מספר גדול של רשתות לא חוקיות ייקח כסף של אנשים ונעלם. זו הסיבה שתחום המטבע הדיגיטלי חייב לעשות עבודה טובה בפיקוח פנימי על עצמו ואז לא להיות מהסס להצביע על תוכניות בלתי חוקיות או כאלו שעלולות להיות זדוניות. במקרה השני, האוקיאנוס הרחב של מטבעות דיגיטליים יכול להפוך למקום טובע עבור רבים מהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me