banner
banner

מחוקקים באוסטרליה בוחנים את האפשרות להכיר בביטקוין

היבשת הקטנה ביותר על פני כדור הארץ ומחוקקיה הפכו לאחרונה לבולטים מאוד בשלב פיתוח הבלוקצ’יין. באופן מעט לא צפוי, הידיעה הגיעה לשאר העולם שהציעה כי אותם מחוקקים דוחפים להכרה מלאה ב- BTC כמטבע רשמי בכל מדינות אוסטרליה..

תפנית אירועים זו התקבלה בברכה על ידי מפתחים ומשקיעים רבים העובדים עם הביטקוין, אך יחד עם זאת, אחרים ספקנים. אחרי הכל, חדשות דומות מופיעות די הרבה זמן ולעתים קרובות יותר, הן הוכחו ככוזבות לחלוטין או כמצג שווא של מה שהיה התפתחות החקיקה או הרגולציה בפועל..

ובכל זאת, כאחת המדינות המפותחות הגדולות בעולם ומובילת האזור הרחב שלה, קבלת הכרה משפטית באוסטרליה תהיה ניצחון עצום עבור הביטקוין. הנה ניתוח החדשות ומה המשמעות של המשמעות הן עבור המדינה והן עבור המטבע הקריפטוגרפי שיכול להגיע למעמד משפטי מלא.

קואליציה רחבה

התפתחות זו נחשפה על ידי סידני מורנינג הראלד, גורם חדשות לאומי באוסטרליה. לפיו נציגים ממפלגות השמאל והמרכז החלו ביוזמה קולקטיבית המבקשת לספק לביטקוין הכרה משפטית מלאה, שאינה שונה מכל מטבע פיאט אחר המשמש באוסטרליה. אותה יוזמה היא חלק מקריאה גדולה עוד יותר לממשלת אוסטרליה למקד יותר ממשאביה ביישום בלוקצ’יין ולעזור לאוונגליסטים שלה ברמה גבוהה יותר של תמיכה..

הסנאטור סם דסטארי והסנטור ג’יין הום, המשתייכים למפלגה הליברלית ולמפלגת העבודה, הם מנהיגי היוזמה. הטיעונים שלהם מתמקדים ברעיון שאוסטרליה תהיה הרבה יותר יוזמת בכל הנוגע לשימוש בקריפטו, אלא גם כל תחום הטכנולוגיה של הבלוקצ’יין. הזוג יצר בגלל זה קבוצה בשם חברים פרלמנטריים של בלוקצ’יין. לדבריהם, מטרתם היא לקדם את המצב הכללי של נושאי המטבע הדיגיטלי והבלוקצ’יין.

שותפויות אלה אינן דבר חדש ואפשר למצוא אותן כמעט בכל מפותחות אך גם אומה לא מפותחת על פני כדור הארץ. עם זאת, בתוך אותה יוזמה יש הצעה שתפסה את תשומת ליבם של שאר העולם

הבנק המרכזי של אוסטרליה

בתוך ההצעה, יש קריאה ישירה של ידידי הפרלמנט של בלוקצ’יין לבנק המרכזי של המדינה להשיק מטבע מטבע משלה. באופן טבעי, זה גם משהו שנראה באזורים אחרים בעולם, כמו למשל ב נורווגיה, אך השפעתה של אוסטרליה גדולה בהרבה בסביבתה.

הסנאטורים מאמינים כי זה יכול להיות צעד מהפכני באמת עבור כל המוסד הפיננסי האוסטרלי, כולל בנק המילואים, ורואים את תפקידם כמנחים פוליטיים לקראת אותו צעד..

יחד עם זאת, בנק המילואים כבר גילה מוקדם יותר בשנת 2017 כי הוא הפך קבוצה פנימית שתפקידה לחקור את הטכנולוגיה ואת הפוטנציאל שלה. מסיבה זו, ניתן לשער כי שתי הישויות מצויות בתקשורת כלשהי אשר מעניקה משקל נוסף אפילו ליוזמה..

אין ספק שהבנק עדיין רחוק מכל פיתרון ישים למטבע דיגיטלי בנוי, אך עם גיבוי פוליטי, כל פרויקט יכול להיות ממוקם בהילוך גבוה יותר. בנוסף, אותה תמיכה פוליטית עשויה לשכנע את הנהלת הבנק שהממשלה לא תעשה 180 מעלות בנושא ותפקיר אותם, יחד עם כל העלויות הפוטנציאליות שעשויות להצטבר עד לאותו הרגע..

אוסטרליה כמובילה במטבע דיגיטלי

במובנים רבים, אוסטרליה היא מועמדת אידיאלית למדינה שתיכנס לתחום המטבע הדיגיטלי עם גיבוי חקיקתי מלא. למרות שלרבים תפיסה זו עשויה להיראות הגיונית לחלוטין, המציאות לא השיגה אותה – כיום יפן היא ככל הנראה המדינה שהתקדמה הכי הרבה בחזית המשפטית עם הכרת הביטקוין שלה שהתרחשה כמה חודשים אחורה..

עם זאת, אוסטרליה הסמוכה (באופן יחסי) היא בעלת שילוב נהדר של מאפיינים המאפשרים לה להיות מועמדת אידיאלית כמעט לכל יוזמות מטבע דיגיטליות כלל-לאומיות. ראשית, כמו מדינות מערביות רבות אחרות, אזרחים אוסטרלים רבים משתמשים בהם BTC להמר ברשת, לרכוש מוצרים ושירותים ולעשות דברים נוספים באמצעות המטבע הדיגיטלי שלהם.

לכן, יש בסיס ברור של משתמשים פוטנציאליים שכבר בקיאים בעסקים ובנהלים של מטבע דיגיטלי. מלבד זאת, המדינה נהנית מעמדה גיאופוליטית מעניינת וממערך ביתי. אוסטרליה אינה גדולה מבחינת אוכלוסיה, מה שאומר שהיא יכולה לבדוק בצורה הרבה יותר יעילה את המטבע הדיגיטלי החדש שלה וגם לאפשר את השימוש בביטקוין כקריפטוגרף מוכר.

גם במקרה של בעיות בלתי צפויות כלשהן, יהיה זה יותר מצויד לפתור אותן או אפילו להפסיק את הבדיקה מבלי לסבול יותר מדי נזק. הדבר נכון גם לגבי אוכלוסייתה יהיה קל בהרבה כשמדובר בכל מיני ביטוחים במקרה של בדיקה.

אך במקביל, אוסטרליה חברה ב- G20 ובמערכות פוליטיות ופיננסיות רבות אחרות, ומציבה אותה באותה קבוצה כמו כל מדינה מפותחת אחרת בחצי הכדור הצפוני. בדרך זו, כל מטבע דיגיטלי עתידי יופעל בתוך מדינה שכבר מתמודדת עם מדינות מפותחות רבות אחרות. המידע המתקבל מכל ניסויים יכול להיות בעל ערך רב לכל יוזמה עתידית הן מבית והן מחוצה לה.

משוכות לחברים הפרלמנטריים של בלוקצ’יין

בעוד שהחזון שלהם ברור, הדרך למימושו בפועל היא לא כל כך. חלק מחברי הפרלמנט האוסטרלי, כולל אלה מהמפלגות המעורבות ביוזמת הפרלמנטרים של חברי הבלוקצ’יין, אינם תומכים בתהליך הרחבת מטבע החוץ..

חלקם אף קראו לאחרונה לשלוט ולפקח עוד יותר על השימוש ב- BTC באוסטרליה. מכיוון שכך, חברי הפרלמנט של חברי בלוקצ’יין יהיו ראשית דרך קשה בה הם חייבים לשכנע את חבריהם הפוליטיים כי גם מטבעות הבלוקצ’יין וגם המטבעות הדיגיטליים הם סיכוי רב ערך עבור מדינתם..

מָקוֹר: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me