banner
banner

האם צריך בכלל להאמין ל’קרייג רייט, סטושי ‘?

אם היה מאמין בדבריו, הרי שהוא סטושי נקאמוטו. אך היעדר הראיות – או לפחות האמת להוכחותיו – משכנע את חלקם לחשוב אחרת.

קרייג רייט התפרסם ביום שני על מעורבותו ביצירת ביטקוין וטכנולוגיית הבלוקצ’יין. זמן לא רב לאחר פרסום הידיעה, עם זאת, הושלכו במהירות ספקות, במיוחד על Reddit, מכיוון שנראה כי החתימה הדיגיטלית שהציג רייט רחוקה מלהיות המפתח לזהותה האמיתית של נקאמוטו..

פורסם גם בפוסט בבלוג של רייט, החתימה אינה טקסט ‘סארטר’, אלא חתימה זמינה לציבור מעסקת ביטקוין מיום 12 בינואר 2009, על פי משתמש רדיט..

רדיט פוסט

ספקולציות ש רייט הוא מתיחה ושאלות המחפשות אמת ממשיכות להסתובב כאשר קהילת הביטקוין דורשת הבהרות. מצב זה מחמיר עוד יותר בגלל העובדה ששתי אישיות מרכזיות במערכת האקולוגית של ביטקוין – המדען הראשי של קרן הביטקוין גאווין אנדרסן והמנהל המייסד ג’ון מטוניס – מאמינים. קרייג רייט הוא סאטושי נקאמוטו.

וכך כולם נותרים שואלים, משערים ורוצים מאוד לדעת את האמת על רייט שטען שהוא יוצר הביטקוין האמיתי.

האם זו יכולה להיות רק עוד הטעיה?

דווח כי רייט הוכיח באופן פרטי את טענתו לבחור אנשים בלבד. ה- BBC כתב גם כי הוא מתכנן לפרסם את כל הפרטים עבור אנשים המעוניינים לאמת את זהותו. עם זאת, הציבור חלוק כעת, וקורא לרייט לשחרר את אותו מידע ששכנע את אנדרסן ומטוניס לקבל אותו כממציא האמיתי של הביטקוין..

אמינותו של רייט מונחת על הקו לאחר שהודה בפוסט בבלוג שלו כי החתימה אותנטית, אשר בהמשך לא הצליחה לעמוד בביקורת הציבורית:

“הקובץ המסוים בו נשתמש הוא קובץ שקראנו לו סארטר. תוכן הקובץ הוצג באיור למטה. “

יש האומרים שההסבר הממושך של רייט בבלוג שלו הוא לשכנע את הציבור שהוא מה שהוא אומר שהוא, אך עדיין בחר לשמור על פרטיות – למעט כמה פיסות מידע חיוניות..

במקרה שההודאה של רייט מזויפת, אנדרסן ומטוניס יאבדו במהירות את אמון הציבור, כשקרן הביטקוין תרד איתם..

האם נשלט על רייט?

מסיר את המטרה האמיתית

כל כך הרבה פיתולים בעלילה תוארו מאז על ידי המוחות היצירתיים וכל אחד מהם יכול להיות נכון.

רייט שיתף את ה- BBC שהוא בעצמו לא מקבל הערצה או פרסים. במקום זאת, הוא רק רצה להישאר לבד, יחד עם האנשים הקרובים אליו. אולם גילויו כשלעצמו כבר מוטל בספק על ידי חלקם, שלא לדבר על מטרתו האמיתית לכך.

הוא גם הזכיר שלחץ עליו לחשוף את עצמו. על ידי מי הוא לא אמר, אבל זה רק הביא לשאלות נוספות.

האם עליו להיות באמת סאטושי נקאמוטו, האם יש אנשים או ארגונים שדוחפים את קרייג רייט להודות בתפקידו ביצירת הביטקוין? באופן דומה, האם הוא נשלט לנהוג כאילו המציא את הביטקוין?

אם נחזור לתמיכה של אנדרסן ומטוניס ברייט, לא ניתן לעזור בשאלה אם קרן הביטקוין היא חלק מהמשוואה. ניתן לזכור כי הקרן האמורה נפגעה במחלוקות, עם פיאסקו של קרן הביטקוין כמו נושא פשיטת הרגל. לכן, האם קרן הביטקוין מנסה להציל את שמה באמצעות רייט?

בנוסף, האם זה קשור לסכסוך המתמשך בין Bitcoin Core ו- Bitcoin Classic? או יותר טוב, האם רייט פשוט אומר לעולם שהוא מחזיק בביטקוין בשווי 450 מיליון דולר ושהוא יכול לשלוט מחיר ביטקוין גבוה יותר תנועות בכמה לחיצות בלבד?

בין אם רייט אומר את האמת ובין אם לאו, הגילוי עלול לפגוע בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ייתכן כי אמון הציבור בטכנולוגיה האמורה עלול להיחלש, בידיעה שיוצר הביטקוין – כאשר ניתן לו צו או פועל על פי אינטרסים אישיים – יכול בקלות לשנות אותו לטובת גורמים מסוימים..

זה יכול להשפיע על כמה מגזרים שכבר פועלים בה, וכך גם תרגיש נישת ההימורים בביטקוין את השלכות המשימה המתמשכת לאמת את טענותיו של רייט שהוא סאטושי נקמוטו..

הימורי ביטקוין, שמתגאים במשחקים הוגנים להפליא – תכונה הנעדרת במשחקים מקוונים ויבשתיים – מסתמכת במידה רבה על קריפטוגרפיה וטכנולוגיית הבלוקצ’יין. אם ניתן לשנות את הטכנולוגיה האמורה, עד כמה אמין יהיה המשחק ההוגן?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me