מטבעות דיגיטליים בביטקוין או בבנק המרכזי: מהו ההימור הטוב יותר?

כך או אחרת, המטבע הדיגיטלי נמצא בעתידנו. מאז השקת הבלוקצ’יין של ביטקוין בשנת 2009, יותר ויותר ממירים הפכו לטהרים וקיבלו את הרעיון כי מטבע מבוזר ללא איש סמכות המפקח על השימוש בו אינו רק אפשרות מובחנת, אלא אולי דרך העתיד..

עם זאת, אנשים שנמכרים באמת על פי הרעיון לחיות מביטקוין או מכל מטבע מבוזר אחר הם עדיין במיעוט. לרוב האנשים נוח להשתמש כרטיסי אשראי וחיוב בימינו לעסקאות ללא מזומנים, ורבים אחרים עדיין יתמכו ברעיון שממשלה רק תפסיק לחלוטין את כספי הנייר ותציע לאזרחיה אלטרנטיבה של מטבע דיגיטלי שעדיין קשורה לבנקים מרכזיים..

רוב הסיכויים הם שרוב האנשים ישתמשו באחרונים אם ממשלות יקלו על כך. אבל השאלה האמיתית היא, מה ההימור הטוב יותר בטווח הארוך? האם יהיה קל יותר או פורה יותר להשתמש בביטקוין ובמטבעות מבוזרים? או שמא האדם הממוצע פשוט מסתפק בשימוש בכסף ממשלתי שכבר אינו דורש נייר או מטבעות?

כדי לענות על שאלות אלה נדרשת התבוננות מעט עמוקה יותר באבולוציה של הכסף וברעיון העברת ערך זה לזה.

היסטוריה קצרה על התפתחות הכסף

לפני אלפי שנים, אנשי מערות עקבו אחר ערך באמצעות מקלות ואבנים. מאות שנים אחר כך, נוצות, גלגלים, זהב וכסף, סחר חליפין, כסף נייר וכעת נוצרו כסף דיגיטלי של אותם מקלות ואבנים לרגעים קצרים בזמן.

המציאות היא שכל צורת ערך שבני אדם השתמשו בה נועדה להיות בדיוק זו, דרך לתקשר ערך. לכסף נייר כשלעצמו אין שום ערך מלבד העובדה שממשלות ואזרחים מסכימים שיש לו ערך. לכן למטבע דיגיטלי מבוזר כמו ביטקוין יש סיכוי לחימה להחליף כסף מסורתי. זה גם נוח יותר להשתמש בכסף דיגיטלי, מאשר להחתים מטבעות או להדפיס נייר ולפקח על חלוקתו בצורה הפיזית. לכן לאומה הדיגיטלית של הכסף המגובה על ידי הממשלה עשויה להיות הרבה מה לומר על הדרך בה אנו מתקשרים ערך בעתיד.

היתרונות והחסרונות של כסף דיגיטלי הנתמך על ידי הממשלה

הממשלה הפדרלית בסין כבר מתכננת להרחיב תוכנית פיילוט הכוללת הופך את היואן הסיני למטבע דיגיטלי הנתמך ממשלה בהחלט. זה עשוי להמריא בהתחשב בכך שממשלת סין שומרת מקרוב על אזרחיה יותר מכל מדינה אחרת בעולם. הוסיפו זאת לעובדה שמשקיעים סינים רבים שופכים את נכסיהם לביטקוין כדרך להימלט מעיניי הממשלה, וזה רק הגיוני שהדרך העיקרית של סין להחליף ערך הולכת בהכרח להיות דיגיטלית כזו או אחרת..

המהפך של זה הוא כמובן נוחות, אך החיסרון הוא כאשר ממשלה שנשאלת שוב ושוב על הפרת זכויות אדם היא בשליטה. יכול להיות שהיואן הדיגיטלי באמת יניע את הסינים לעבר ביטקוין?

היתרונות והחסרונות של בחירת ביטקוין על פני כסף ממשלתי

בין אם אתה חי תחת משמרתה של ממשלה מעיקה או לא, ביטקוין שווה הימור מכיוון שהוא מאפשר לך להיות הבנק שלך. שנית, ביטקוין ורוב המטבעות הקריפטוגרפיים האחרים שולטים באינפלציה באלגוריתמה, כלומר אף אחד לא יכול להשיג את המערכת או לפחות את המטבע. זה הפוך. החיסרון הוא שאם אתה מפסיד את הכסף שלך, אין שום מוקד בנק, ממשלה או שירות לקוחות להתלונן. החיסרון הנוסף הוא ששימוש נרחב במטבעות קריפטוגרפיים כחילופי ערך יומיומיים עדיין קרוב לוודאי עשרות שנים..

הביטקוין הוא ההימור הטוב יותר

הביטקוין צריך להיות ההימור הטוב יותר לטווח הארוך. אם בכלל, המטבעות הדיגיטליים הנתמכים על ידי הממשלה ישמשו כמכבש לביטקוין. זה ככל הנראה יתרגל מהמרים ועמיתים רגילים לרעיון להשתמש במטבע בפורמט דיגיטלי למהדרין, ולא רק באמצעות כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי, אלא אפילו באמצעות מקשי USB או ארנקי חומרה. ברגע שאנשים רואים שהם יכולים להשקיע במטבע דיגיטלי שאינו ניתן לירידת ערך מלאכותית על ידי כוחות שיש להם מניעים נסתרים, הכל הגיוני להמר על מטבעות דיגיטליים מבוזרים באמת..

הוסיפו לכך את העובדה שביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים כבר נמצאים בשימוש נרחב דרך אתרי הימורים בביטקוין, פלטפורמות השקעות מוסדיות ובמדינות בהן האינפלציה משתוללת, וזה רק עניין של זמן עד שביטקוין יגדיל גם את החופש שלכם וגם את כספי הבנק שלכם..


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map