banner
banner

מחפש זוג מטבע הפכפך לסחור בשבוע הבא? עקוב אחר USD / CAD

שלום, סוחרים! השווקים עברו, ואני מקווה שהרווחת קצת. אולם מכשיר אחד שלא זז הרבה הוא USD / CAD. זוג זה התמזג כבר כמה שבועות ויצר סוג של תצורת משולש / טריז.

אז למה שנטרח להסתכל על כזה לא פעיל צמד מטבעות? ובכן, מכיוון שאנו יודעים ששלבי האיחוד הללו לעולם אינם נמשכים לנצח. כשזוג השקיע זמן רב בגיבוש או טווח, זה מוביל לעיתים קרובות לסוף להיפרד שיכול להיות חזק מאוד. זה כמעט כמו שהזוג בונה אנרגיה שבעזרתה הוא מתפרץ באלימות, ומנפץ את הישן טווח פרמטרים. בואו נסתכל על כמה תרשימים:

 

USD / CAD – הר געש רדום

מחפש מטבע הפכפך 1תרשים USD / CAD יומי

נראה שהזוג הזה מגיע למצב בו יכול להתקיים מהלך גדול. בשבוע שעומד לפנינו, זוג זה יתמודד עם חדשות כלכליות חשובות באמת מקנדה. האירוע הראשון הוא הליבה מכירות הקמעונאיות מספר ביום רביעי בשעה 13:30 GMT. מספר זה צפוי להגיע ל -0.8%. אם הקריאה בפועל מגיעה ל -0.8% ומעלה, הדולר הקנדי יכול להרוויח מכך. מספר המכירות הקמעונאיות ישוחרר במקביל למספר המכירות הקמעונאיות הליבה.

הנתונים החשובים הבאים מחוץ לאזור הם ביום שישי בשעה 13:30 GMT – הליבה מדד המחירים לצרכן ומספרי מדד המחירים לצרכן (מספרי מדד המחירים לצרכן). מספרי מדד המחירים לצרכן גבוהים מהצפוי הם חיוביים עבור הדולר הקנדי. אם אתה סוחר בדולר הקנדי בשבוע הבא, עליך להיות מודע לאירועים אלה.

משהו אחר שעלינו לזכור כאשר אנו מסתכלים על זוגות דולר קנדי, הוא מחיר הנפט, כמובן. כידוע, הדולר הקנדי ומחיר הנפט הם בקורלציה גבוהה מכיוון שייצור הנפט ממלא תפקיד חשוב בכלכלה הקנדית. תהליך הפקת הנפט בקנדה הוא יקר יותר מאשר במקומות רבים אחרים בעולם, ולכן מחיר הנפט ממלא תפקיד ממש משמעותי בבריאות הכלכלה הקנדית, וכמובן בעוצמת הדולר הקנדי. בואו נסתכל על תרשים מחירי הנפט:

 

נפט גולמי WTI – נע גם לרוחב

מחפש מטבע הפכפך 2תרשים יומי לנפט גולמי WTI

כפי שניתן לראות בתרשים זה, מחיר הנפט נסחר לצדדים זה מספר שבועות. זה לא נראה כאילו פריצה הולכת לקרות כאן בקרוב, אבל אתה אף פעם לא יודע. אם רמות אספקת הנפט יצטברו שוב, מחיר הנפט עלול להתקשות לשיאים טריים בקרוב. בעוד ש- OPEC (ארגון המדינות המייצאות נפט) מתאמצות לצמצם את ייצור הנפט בסוף, האמריקנים ויצרני נפט רבים אחרים עושים כמיטב יכולתם להגביר את ייצור הנפט. גל הזרקת אספקת הנפט לא צפוי להתפוגג בקרוב, ולכן התחזית למחיר הנפט נותרת לרוחב, ואפילו דובית. זה יכול להפעיל לחץ על הדולר הקנדי. לעומת זאת, אם מחיר הנפט יצליח לכבוש קרקע גבוהה יותר, הוא יכול לתמוך בדולר הקנדי. שים לב למחיר הנפט אם אתה סוחר בדולר הקנדי!

לגבי USD / CAD, עלינו לפקוח גם על הנתונים הכלכליים בארה”ב. יש לנו מספרי מכירות בתים קיימים ביום רביעי בשעה 15:00 GMT, ומספרים חדשים למכירות בתים ביום שישי בשעה 15:00 GMT. עם זאת, האירוע החשוב ביותר צפוי להיות שחרורו של FOMC פרוטוקול פגישה ביום רביעי בשעה 19:00 GMT.

בואו נסתכל על כמה מכשירים אחרים, נכון?

 

EUR / USD – עדיין שלילי

מחפש מטבע הפכפך 3תרשים EUR / USD יומי

ה- EUR / USD נסגר מתחת לאקספוננציאלי של 20 הימים ממוצע נע ביום שישי. השוורים לא נראים להוטים מדי להגן על שטחם כרגע. אם צמד זה ימשיך לסחור מתחת ל- 20-EMA, אנו עשויים לראות בדיקה חוזרת של השפל השנתי בעוד מספר שבועות. ההטיה שלי נותרה דובית בינתיים, אך איננו יכולים לשלול תנועת מחירים צדדית בטווח הקרוב.

 

AUD / USD – מותש

מחפש מטבע הפכפך 4תרשים יומי AUD / USD

AUD / USD עדיין נסחר בטווח גדול מאוד. נראה כי זוג זה באמת מתקשה להגיע לראש הטווח. בואו נתקרב מעט כדי להרגיש טוב יותר את ביצועי הזוג בימים האחרונים:

מחפש מטבע הפכפך 5תרשים יומי AUD / USD

למרות שהצמד עדיין נסחר מעל הממוצע הנע האקספוננציאלי ל -20 יום, הוא מראה סימני תשישות. אתה יכול לראות כי השוורים מתקשים לדחוף את המחיר גבוה יותר, ופסגת הטווח עשויה להחזיק כהתנגדות.

בתרשים הראשון של AUD / USD, אולי שמת לב שמרחק הגל האחרון באמת גדול – בערך 570 פיפס. מנקודת מבט מחזורית, סביר להניח שתהפוך כאן, במיוחד משום שהמחיר הוא קרוב לראש הטווח וכבר מגיב בצורה שלילית לאזור זה של הִתנַגְדוּת.

ביום שלישי יש לנו RBA (בנק מילואים של אוסטרליה) פרוטוקול פגישה בשעה 00:30 GMT. זה יכול לגרום משמעותי תנודתיות, אז היזהרו מסיכון האירוע הזה. בהמשך היום, יש נאום של מושל ה- RBA, פיליפ לואו בשעה 21:30 GMT, שיש בו גם פוטנציאל להזיז את אוסטרלי.

דבר אחרון, אם אתם מתכננים לסחור ביום שני, עליכם לזכור שמדובר בחופשה בארה”ב ובקנדה. לחגים בארה”ב יש דרך להגביל את התנודתיות בשוק, אז קחו זאת בחשבון. בצד השני של הסקאלה, זעזועי שוק בלתי צפויים יכולים להיות דרמטיים יותר כאשר הנזילות דלילה, אז אל תחשוב שחגים כאלה נושאים פחות סיכון משאר ימי המסחר הרגילים..

שיהיה לך שבוע משגשג חבר’ה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me