banner
banner

USD / CAD שורי במיוחד להתמודד עם מספרי תעסוקה קנדיים, שכר ארה”ב לא חקלאי

עם החלטת שיעורי ה- ECB ומסיבת העיתונאים מהדרך, נתוני שוק העבודה בארה”ב ובקנדה מחר (יום שישי) עשויים להסתיים בסוף השבוע ברמה גבוהה עם תנודתיות מסוימת בשוק.

הבנק המרכזי של הבנק המרכזי גרם לפעולה מסוימת היום, אך כמעט לא כפי שראיתי בעבר. אני חייב לומר, השוק לא פעיל כמו שהייתי רוצה שהוא, והטרנדים הגדולים באמת לא שופעים כרגע. בואו נסתכל על כמה מכשירים, החל מה- USD / CAD:

 

USD / CAD – איזו התקדמות אדירה!

USD / CAD 1 שורי במיוחדתרשים USD / CAD יומי

איזו התקדמות מדהימה ב- USD / CAD! זהו גל ארוך למדי מבחינת זמן ומרחק. זה אמור לשמש אזהרה לסוחרים המעוניינים להיכנס לתפקידים ארוכים בשלב מאוחר זה. אתה מבין, המחיר התרחב למדי מהערך הממוצע (שהוצג על ידי ה- 20-EMA) והזוג מתקרב במהירות לאזור התנגדות חשוב בו אנו יכולים לצפות לרווחיות מסוימת של השוורים, ואפילו למעט מכירה קצרה על ידי דובים. בין אם מדובר ברווחת רווחים או במכירה קצרה של הדובים, ההשפעה היא זהה: הדולר האמריקני יימכר מול הדולר הקנדי. למותר לציין שפעולות אלה ישקלו את שער החליפין של דולר ארה”ב / CAD.

אל לנו לשכוח ששערי החליפין יכולים לנוע בכיוון אחד לפרקי זמן ממושכים. חשוב לזכור כי למרות שנראה שהזוג הזה עלול להתמצה בקרוב, אין זה אומר שעלינו להתחיל לחפש הזדמנויות מכירה פתאום. כאשר אנו רואים מומנטום שורי חזק כמו במקרה זה עם USD / CAD, עלינו לכבד את המומנטום הזה עד שנתקל באות היפוך תקפה. אם היית שואל ילד קטן איך הוא ייסע בנסיעה ברכבת מהירה, הוא בוודאי היה מסביר שהרכבת תצטרך לעצור קודם. זה אותו הדבר עם מהלכים אימפולסיביים חזקים כמו זה על USD / CAD. המחזור היומי הממוצע ב- USD / CAD הוא כ- 275 מיליארד דולר. תחשוב על זה ככה, יש כמות עצומה של משקל ותנופה מאחורי הגל השורי האחרון הזה; זה לא בהכרח יפסיק כאן רק בגלל שהוא מתקרב לאזור התנגדות חשוב, ובגלל שהוא הפך לממש יתר על המידה. האם אתה חושב שיש לך את המשאבים להתנגד לזרימת הזמנות מסוג זה? אולי, אבל כנראה שלא. בין אם אתה קונה או מוכר צמד מטבעות מסוים, עדיף בעיקר לחכות למומנטום הנוכחי (אם הוא מאוד אגרסיבי) כדי להאט לפני שנכנסים אליו, או נגדו. ללכת נגד המומנטום הוא כמובן טכני יותר, ודורש ניסיון רב ואות היפוך מוצק.

אז באיזו סוג גישה עלינו להשתמש בעת סחר בצמד זה? המומנטום השורי עדיין שלם, ולכן ההטיה שלנו צריכה להיות שורית. עם זאת, אם תרצה לקנות את הזוג הזה עכשיו, עליך להיות מודע לכך שהיפוך או תיקון הופכים ליותר ויותר סבירים בכל יום שורי חדש שמודפס. התקדמות מסוג זה גם נוטה להאט ככל שהיא מתקרבת לאזור התנגדות חשוב.

עלינו לסחור בהגדרות עם סבירות גבוהה. הגדרות אלה מתרחשות בעיקר קרוב יותר לערך הממוצע של מגמה. לפיכך, עדיף לחכות למומנטום הנוכחי להאט ולתת ל- 20-EMA סיכוי להתעדכן. לאחר מכן ניתן לבצע רשומות ב- 20-EMA, או קרוב אליהן, אם נצפה כי ממוצע נע אקספוננציאלי זה מתקיים כתמיכה דינמית (או התנגדות). איך נדע אם זה המצב? אם אנו רואים שהמחיר דוחה את ה- EMA, ומדפיס נרות מספקים כדי לאשר דחייה זו הדבר ייתן לנו רמז טוב. כמובן, אנו יכולים להשתמש בטריגרים בטווחי זמן קטנים יותר, אך רק אם זה תואם את הטכניים בתרשים היומי.

מחיר הנפט ירד באגרסיביות ביומיים האחרונים. זה העניש גם את הדולר הקנדי. עקוב אחר מחיר הנפט אם אתה סוחר בדולר הקנדי: שני אלה בקורלציה גבוהה.

ביום שישי דוח השכר הלא-חקלאי הצפוי בארה”ב עשוי לגרום לתנודתיות משמעותית בשוק המט”ח. קנדה תפרסם גם את נתוני שוק העבודה בדיוק באותה שעה (13:30 GMT). זה יהפוך את המסחר ב- USD / CAD למעניין ביום. אם נקבל מספר גדול מאוד מארה”ב ומספר גרוע באמת מקנדה, USD / CAD יכול להיות הצמד המושלם של דולר אמריקאי לקנות.

מספר ה- ADP Nonfarm Change Change שהתפרסם ביום רביעי הוא לעתים קרובות אינדיקציה טובה לאיך יעלו מספרי ה- NFP יומיים לאחר מכן. עכשיו המספר הזה היה ממש נהדר והגיע ל- 298000 משרות חדשות לעומת קריאה צפויה של 190000. באמת מרשים, לא? אולי מספרי ה- NFP יהיו ממש גדולים החודש, איזה דבר יביא לבסיס נוסף של ציפיית השוק לעליית ריבית אמריקאית נוספת בשבוע הבא (יום רביעי, 15 במרץ). בואו נראה מה יקרה מחר.

 

AUD / USD – ‘למטה תחת’ שוב 200-MA

AUD / USD ירד ביומיים האחרונים כצפוי. זה הגיע לאחר שהזוג נסחר לאחרונה ממש לאזור התנגדות חשוב. אני באופן אישי סחרתי בהתקנה זו ונכנסתי לקצר ב- 28 בפברואר. עיין בתרשים היומי הזה:

USD / CAD CAD שורי במיוחדתרשים יומי AUD / USD

טוב לראות שהצמד הזה נסחר שוב מתחת לממוצע הנע של 200 יום. המחיר גם נמוך בהרבה מממוצע הנע האקספוננציאלי ל -20 יום, המעיד על המומנטום הדובי החזק לטווח הקצר..

זה בהחלט נראה כאילו היינו יכולים לצפות לחיסרון נוסף בזוג הזה בשבועות הקרובים. אם יש לך גם חשיפה קצרה לזוג זה, היזהר עם דוח ה- NFP מחר. הקפד לנהל את הסיכון בזהירות.

זהו זה לעת עתה. זכור לבדוק את שאר האתר שלנו. יש לנו המון מידע שימושי בנוגע לאסטרטגיות מסחר במט”ח, מתווכים במט”ח ועדכוני שוק חי.

שיהיה לך יום שישי נהדר ב- NFP!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me