banner
banner

סופר ילן מציל את הכסף, USD / JPY מפרסם יום בולף שורי!

איזה יום בשווקים, חבר’ה! אני מאוד אוהב את מה שאני רואה היום. סוף סוף אנחנו מקבלים הגון תנודתיות. כשאני כותב את תוכנית המסחר הזו, ישנם סוחרים רבים שכוססים ציפורניים כרגע, שנתפסים בצד הלא נכון של השוק, תקועים באיבוד עסקאות. סוחרים אחרים כבר נעצרו מהעמדות המפסידות שלהם, וכך נוכל להמשיך. בצד השני של המטבע, כמה בחורים קצרו פיפס שמאל, ימין ומרכז!

אז איך נדע שסוחרים רבים נתפסו היום? המשך לקרוא ותלמד משהו מעניין על זרימת ההזמנות, ומה קורה כשאנחנו רואים היווצרות של סוגים מסוימים של פמוטים. לפני שנבדוק את כל הפרטים האלה, בואו נסתכל על תרשים יומי של USD / JPY:

 

USD / JPY – היזהרו מדובים!

סופר ילן מציל את הכסף 1תרשים יומי USD / JPY

הדולר האמריקני הרוויח מאוד מכך ג’נט ילןהנאום של היום, אך הוא נראה במיוחד בשער החליפין USD / JPY.

עיין בתרשים יומי זה של USD / JPY. כאן אנו רואים שינוי בולט בטכניקות USD / JPY. לא רק שראינו הפסקה כוזבת נמוכה יותר (או לזייף) לפני כמה ימים, אך הצמד גם הצליח להיסגר מעל האקספוננציאלי בן 20 הימים ממוצע נע אתמול והיום. בכל פעם שאנו רואים זוג קרוב לממוצע נע זה, עלינו להקפיד במיוחד על סחר בצד הקצר.

כדי לחזור לסוחרים שיושבים על קצה המושבים שלהם עכשיו – כשאנחנו מסתכלים על צורות פמוט מסוימות, אנחנו יכולים להסיק מסקנות חשובות למה שקרה בפועל במהלך הקמתן. העין המאומנת תדע מיד כיצד הייתה זרם ההזמנות, ומה עשוי להתרחש בהמשך כתוצאה מזרימת ההזמנה. בואו נשתמש בנר של היום ב- USD / JPY כדוגמה. הנה אותה תרשים עם שלושת הנרות האחרונים שהוגדלו:

סופר ילן מציל את הבאק 2תרשים יומי USD / JPY

בואו נסתכל תחילה על הנר השני האחרון בתרשים זה. יש לו פתיל עליון גדול יחסית, שיחד עם מיקומו בתרשים פיתו את המוכרים להיכנס שוב לשוק, מתוך מחשבה שהשורש הובס. זה, ואולי כמה גורמים אחרים הניעו את המחיר לעלות מתחת לשפל הנר המסוים הזה.

כשהמחיר עבר מתחת ל- 20-EMA, האמון של המוכרים גדל ומוכרים נוספים נכנסו לשוק. בהמשך היום, המומנטום הדובי נקטע בפתאומיות בלחץ קנייה אגרסיבי. זה תפס הרבה סוחרים דוביים ולא בצד הלא נכון של השוק. ככל שהמחיר התקדם גבוה יותר, יותר ויותר סוחרים קצרים נאלצו לסגור את עמדותיהם הקצרות אשר רק הוסיפו עוד ועוד דלק ללחץ הקנייה. הסוחרים שמכרו בסמוך לשפל הנר של היום נעצרו כבר או שמא נאחזים באובדן עמדות. הנר של היום לכד שחקני שוק דובים רבים שחשבו שיש להם שליטה בשוק זה.

זה תופעה שכיחה לראות מעקב שורי אחרי a בולע שורי יום כמו היום. אם אנו יודעים זאת, נוכל למצב את עצמנו לנצל זאת. אבל לאן היינו נכנסים, ואיך ננהל את שלנו לְהִסְתָכֵּן?

הדרך הראשונה לסחור בהתקנה זו תהיה סחר בצד העליון להיפרד של הנר של היום. עיין בתרשים הבא:

סופר ילן מציל את הכסף 3תרשים יומי USD / JPY

להתקנה זו יש את היתרון של שימוש באישור. אם לא נראה עלייה נוספת בשער החליפין הזה, המסחר שלנו לא יופעל. החיסרון הוא שאנחנו משתמשים בגדול עצור הפסד, וקנייה במחיר גבוה יחסית. כאן היעד הוא כפול מגודל הפסד.

הדרך האחרת לסחור בכך היא להמתין לירידה של הנר הבולע השורי של היום כדי לתזמן את הכניסה שלך. עיין בתרשים הבא:

סופר ילן מציל את הכסף 4תרשים יומי USD / JPY

אם אתה מציב מגבלת קנייה הזמינו לפי 50% retracement של הנר, כמו בתרשים לעיל, זה יאפשר לכם להשתמש בהפסד עצירה הרבה יותר חזק, ותוכלו להשיג יחס סיכון טוב יותר לתגמול. בהתקנה זו, היעד הוא פי שלושה ממרחק הפסד. שימו לב שלמרות שהמטרה היא פי שלושה ממרחק אובדן העצירה, מרחק יעד זה הוא הרבה יותר קצר בפיפס מאשר בדוגמה הראשונה בה המטרה היא פי שניים ממרחק אובדן העצירה. זה הופך את מערך המסחר השני עם הפסד עצור מהיר יותר ומחיר כניסה טוב יותר לאטרקטיבי מאוד, אם כי הוא מסוכן יותר בגלל העצירה ההדוקה וחוסר האישור לפריצה שורית. אם אתה משתמש באסטרטגיית retracement זו, יש לך גם סיכוי שהמחיר יקפץ גבוה יותר מבלי להפעיל את הזמנת הקנייה שלך.

יש סוחרים שאוהבים לשלב בין שני אלה אסטרטגיות מסחר ולחלק את מיקומם המקורי לשני חלקים כדי לוודא שהם מופעלים לפחות לאחד מההגדרות.

סוג זה של פעולות מחיר דומות למסור לא נראה רק ב- USD / JPY כיום. מכשירים רבים אחרים ביצעו כמה מהלכים אלימים בכיוון אחד, רק כדי להפוך לכיוון ההפוך לאחר זמן מה. אנו יודעים כי הנאום של יו”ר ה- FED, ג’נט ילן, גרם להרבה מהמסור הזה. ראינו זאת גם בשווקי המניות, אם כי זה אולי היה בקנה מידה קטן יותר מאשר ב- USD / JPY. בואו נסתכל על ה- S&P 500:

 

ס&P 500 – זה לא יאומן!

סופר ילן מציל את הכסף 5ס&תרשים לשעה 500 P

עשה לעצמך טובה ובדוק את התרשים היומי של ה- S&P 500. אם תהיתם פעם איך נראית מגמת עלייה חזקה, הסתכלו על ה- S&פ!

פעולת המחיר במעגל הכחול היא חלק מהאפקט של נאומה של ג’נט ילן. הדובים הוכו על ידי השוורים, בסופו של דבר, וכתוצאה מכך הקפיצה מפוארת גבוה יותר.

זכור שיש לנו נאום נוסף של הגברת הזו מחר בשעה 15:00 GMT. יש לנו גם מספרי תעסוקה בבריטניה בשעה 09:30 GMT ומספרי מדד המחירים לצרכן בארה”ב ומכירות קמעונאיות בשעה 13:30 GMT. התמידי לעוד תנודתיות!

מזל טוב חבר’ה, אני מקווה שיהיה לך יום רווחי מחר!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me