נפט גולמי של WTI לא מצליח לעצור את רצף הפסד שלו ומכה בשפל של חמישה חודשים!

במהלך סחר המסחר המוקדם באסיה ביום שישי, מחיר הנפט הגולמי של WTI לא הצליח להפסיק את ההטיה הדובית ביומיים האחרונים, וירד לשפל של חמישה חודשים סביב רמת $ 35.00, מחשש לעלייה עולמית נוספת במקרים של נגיף העטרה. בנייה שבועית מפתיעה גדולה במלאי גולמי בארה”ב שמרה על לחץ האנרגיה. מלבד זאת, חידוש ההיצע הלובי והעסקה הנורבגית יכולים להיחשב גם כגורמים מרכזיים ששמרו על לחץ על מחירי הנפט..

מעבר לבריכה, היעדר ההתקדמות בהסכם בנוגע לחבילת ההקלה בארה”ב נגד קורונה נגרם, הוסיף לחץ דובי נוסף למחירי הנפט הגולמי. בינתיים, הדאגות מהמתחים הגאו-פוליטיים בין ארה”ב לסין שומרות על סנטימנט המסחר בשוק בלחץ, שיש לו השפעה דובית על מחירי הנפט הגולמי. גם כוחו של הדולר האמריקני הרחב, המגובה על ידי מצב הרמת הסיכון בשוק, מילא תפקיד מרכזי בערעור מחירי הנפט, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 36.08 דולר ומתאחד בטווח שבין 34.93 ל -37.77.

המספר הגובר של מקרי COVID-19 חיזק את מגבלות הנעילה ברחבי אירופה, מה שהביא לדאגות לגבי התחזיות להחלמה כלכלית בארה”ב ובעולם. על פי הדיווח האחרון, גרמניה וצרפת הכריזו על צעדים חדשים לריסון התפשטות הנגיף, אשר בתורו מערער את הביקוש לנפט גולמי. במקומות אחרים, בריטניה מתחילה באותה דרך, בעוד שגם איטליה, ספרד, פורטוגל ופולין רשמו שיאים חדשים מבחינת המקרים היומיים..

יתר על כן, הסנטימנט הדובי סביב מחירי הנפט הגולמי חיזק עוד יותר על ידי בניית המלאי הגולמי האמריקני הגדול באופן בלתי צפוי לשבוע שעבר, כפי שדיווח מינהל מידע האנרגיה ביום הקודם, שתמך בחשש מהירידה בביקוש לדלק, על רקע ההחמרה. התפשטות עולמית של COVID-19, המערערת את התחושה לגבי מחירי הנפט הגולמי. בצד הנתונים, מלאי הנפט הגולמי גדל ב -4.3 מיליון חביות, לעומת הציפיות לגידול של 1.23 מיליון חביות. זה מגיע שבוע לאחר שהמניות הגולמיות צנחו בכמיליון חביות. כתוצאה מכך, מחירי הנפט הגולמי צללו בכמעט 5% בין לילה, וירדו מתחת למפתח של 40 דולר לחבית.

מלבד מצוקות הנגיף, הסיבה מאחורי הסנטימנט הזהיר בקרב המשקיעים יכולה להיות קשורה גם למלחמת ארה”ב וסין לאורך זמן על מכירה פוטנציאלית של טילים מתוצרת אמריקה לטייוואן, שתופסת את הקצב ללא הרף. מהצד השני, חוסר הוודאות הרווח לגבי תוצאת הבחירות לנשיאות ארה”ב הרגיע גם את מצב הרוח בשוק. לפי הדיווח האחרון, הסקרים הלאומיים מראים כי יריבו הדמוקרטים ג’ו ביידן מוביל ביחס לנשיא המכהן הרפובליקני דונלד טראמפ..

בחזית הדולר הצליח הדולר האמריקני הרחב לשמור על רצף הזכיות שלו במהלך כל המושב הקודם, מכיוון שהסוחרים עדיין מעדיפים את נכסי המקלט הבטוח, בגלל מצב הרוח הנוכחי בשוק. עם זאת, העלייה בדולר האמריקני התחזקה עוד יותר על ידי נתוני התוצר האמריקניים החזקים מהצפוי, שציטטו כי הכלכלה הגדולה בעולם התרחבה בקצב שנתי של 33.1% ברבעון השלישי של 2020. עם זאת, ההטיה השורית סביב הדולר האמריקני לא הושפע מאי הוודאות הפוליטית המתגברת, לקראת הבחירות הקרובות לנשיאות ארה”ב ב -3 בנובמבר. עם זאת, העלייה בדולר האמריקאי עשויה להיות קצרת מועד או זמנית, בשל החששות שההחלמה הכלכלית בארה”ב יכולה טוחנים עד עצירה, בגלל התחדשות מקרי וירוס הכורון. מלבד זאת, הרווחים בגרינבאק עודדו עוד יותר בגלל חוסר התקדמות בנוגע לחבילת גירוי אמריקאית, מה שהביא את הסוחרים לאווירה זהירה. לפיכך, העליות בדולר האמריקני הפכו לגורם המרכזי השומר על מחירי הנפט הגולמי בלחץ, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. עם זאת, הרווחים בגרינבאק שמרו על נפט בלחץ. בינתיים, מדד הדולר, שמציב את הדולר מול סל של 6 מטבעות מרכזיים, עומד על 93.955.

מעבר לבריכה, הסיבה לאובדן הנפט הגולמי יכולה להיות קשורה גם לחידוש הייצור בלוב, מכיוון שהמדינה מתחילה להרחיב את כושר הייצור / יצוא שלה לאחר חסימה שנמשכת מספר חודשים..

להיפך, ערב הסעודית ורוסיה הצביעו על נכונותן להאריך את קיצוץ ייצור הנפט ולדחות את העלייה המתוכננת כאשר הן נפגשות לשיחות עם שותפותיהן ב- OPEC בסוף נובמבר, מה שעשוי לסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט. במבט קדימה, סוחרי השוק ישגיחו על מהלכי הדולר, על רקע היעדר נתונים / אירועים מרכזיים ביום. חוץ מזה, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף, שלא לשכוח את הברקזיט, יהיו גם המפתח לצפות בכיוון חדש. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map