נפט גולמי WTI מרחיב את ההטיה הדובית שלו, בין דאגות מגיפה ואספקה!

במהלך מושב המסחר באסיה ביום שלישי, WTI מחירי הנפט הגולמי לא הצליחו לעצור את רצף ההפסדים שלהם ביום הקודם ונותרו מדוכאים סביב רמת 45.50 $, בגלל ההשפעה של נעילה מחודשת ואי וודאות לגבי התחזית ארוכת הטווח של קיצוץ הייצור של ארגון המדינות המייצאות נפט ובעלי בריתו. (OPEC +), דלק פחדים מהיצע יתר ותורם להפסדים בגולמי. ראוי לזכור כי מחירי הנפט הגולמי התאוששו בשבוע שעבר, לאחר התפתחויות חיוביות הנוגעות לחיסונים לנגיף העטרה (COVID-19), אך הרווחים היו קצרי מועד או זמניים כחדשות השיא במקרים של COVID-19 ארה”ב הגבירה את החשש שהביקוש עלול לצלול בטווח הקצר.

מלבד זאת, ניתן לייחס את ההפסדים הכבדים במחירי הנפט הגולמי גם לדיווחים האחרונים המצביעים על כך שאיראן שוקלת להגביר את הייצור תוך שלושה חודשים. יתר על כן, ההפסדים במחירי הנפט הגולמי חוזקו עוד יותר לאחר כישלון חדש בשיחות הברקזיט בין בריטניה לאיחוד האירופי. מעבר לבריכה, ארה”ב מוכנה להטיל סנקציות חדשות על יותר מתריסר פקידים סינים, בשל מעשיהם בהונג קונג, והדבר עלול לפגוע בעסקת הסחר בין שתי המדינות. זה, בתורו, הפעיל לחץ שלילי על מחירי הנפט הגולמי. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 45.45 דולר ומתאחד בטווח שבין 45.27 ל -45.73. בהמשך, נראה כי הסוחרים נזהרים להציב עמדות חזקות לפני נתוני אספקת הנפט הגולמי של מכון הנפט האמריקני, שאמור להגיע בהמשך היום..

כפי שכבר הזכרנו, החששות הנמשכים בנוגע לגל השני של נגיף העטרה, שהובילו לצעדים נעולים מחודשים ברחבי העולם, ממשיכים לאיים על התאוששות בביקוש לנפט הגולמי. כידוע לכולנו, נגיף העטרה (COVID-19) גובה מחיר גדול מארה”ב. על פי הדיווח האחרון, התחדשותו של נגיף העטרה באירופה ובארה”ב עדיין לא מראה סימני האטה, מה שממשיך להעלות ספקות לגבי ההתאוששות הכלכלית, מכיוון שהרשויות בארה”ב ובאירופה ממשיכות להודיע ​​על גב מגבלות על הפעילות. , במאמץ לרסן את התפשטות הנגיף. זה, בתורו, הפעיל לחץ שלילי על טון הסיכון בשוק ותרם להפסדים בנפט הגולמי.

הסיבה למחירי הנפט הגולמי הדובי יכולה להיות קשורה גם למלחמת ארה”ב וסין לאורך זמן, שהחזירה את דרכה לאחר שהטילה סנקציות חדשות על דיפלומטים מבייג’ינג. בינתיים, משטרת הונג קונג עצרה עוד חברי מפלגת אופוזיציה, מה שהניע עוד יותר את המריבה העזה שכבר והכביד על טון הסיכון..

במקום אחר, נושא הברקזיט נותר על הפרק, על רקע התמוטטות חדשה בשיחות הברקזיט בין בריטניה לגוש האירו, מה שהשאיר את שחקני השוק בקצה. עם זאת, הכותרות השליליות הללו מילאו תפקיד מרכזי בפגיעה במחירי הנפט הגולמי. מעבר לאוקיאנוס, הירידות בגולמי חיזקו עוד יותר על ידי דיווחים המצביעים על כך שאיראן אמורה להגביר את הייצור בתוך שלושה חודשים..

עם זאת, סנטימנט המסחר בשוק מהבהב מאותות אדומים מאז תחילת היום. כתוצאה מכך, את הסיבה למסחר המעורב ניתן לייחס לאותות המעורבים הנוגעים לנגיף העטרה (COVID-19) ולפטפוט האחרון הנוגע לריב בין ארה”ב לסין. לכן, הדולר האמריקני הרחב הצליח להשיג מתיחה חיובית מסוימת, והיה גבוה יותר ביום. ההטיה השורית בדולר האמריקני לא הושפעה למדי מהתנאים המחמירים בנגיף העטרה (COVID-19) בארה”ב, וההתקדמות בנושא שיחות הגירוי, שניהם נוטים לערער את המטבע האמריקאי. עם זאת, הרווחים בגרינבאק הפכו לגורם מרכזי ששמר על לחץ על מחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים מדד הדולר האמריקאי העוקב אחר הירוק מול דלי מטבעות אחרים עלה ל -90.838.

לעומת זאת, ההפסד המהיר בביקוש בסין עלול להיות מוגבל בהפסדי מחירי הנפט הגולמי, כפי שעדים לאחר שהיצוא הסיני לחודש נובמבר עלה בקצב המהיר ביותר מאז פברואר 2018. בסופו של דבר זה הגביר את התקוות לביקוש עולמי חזק. מעבר לבריכה, האופטימיות ביחס לאפשרויות הטיפול בוירוס הקורונה המסוכן ביותר הפכה לגורם מרכזי שעזר להגביל את ההפסדים העמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי..

בהעדר נתונים / אירועים מרכזיים ביום, סוחרי השוק ישגיחו על נתוני אספקת הנפט הגולמי של מכון הנפט האמריקני, שיגיע מאוחר יותר היום. בנוסף לכך, העדכונים לגבי חבילת הגירוי האמריקאית יהיו המפתח לצפייה. בינתיים, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף, שלא לשכוח את הברקזיט, לא יאבדו שום חשיבות. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map