WTI מאריך את ההטיה הדובית של 4 הימים, ופוגע בשפל של חמישה חודשים!

במהלך סחר המסחר המוקדם באסיה ביום שני, WTI מחירי הנפט הגולמי לא הצליחו לעצור את הירידה שלהם בירידה בשבוע הקודם, וירדו לשפל טרי מתחת לרמה של 34.00 דולר ביום, בעיקר בשל החשש המחודש מהתאוששות הכלכלית העולמית, מכיוון שמספר המקרים של COVID-19 ממשיך עלייה באירופה ובארה”ב. הרשו לי להזכיר לכם שמספר המקרים בארצות הברית עלה בשיא כל הזמנים של 76,302 ב- 29. באוקטובר. בינתיים, בריטניה הכריזה על נעילה לאומית, מכיוון שמספר המקרים החדשים מדי יום עלה ל 50,000 בימים האחרונים, מה שמאיים על הביקוש לנפט וגורר את מחירי הנפט נמוך יותר.

מלבד זאת, העיכוב בחבילת הסיוע האמריקאית COVID-19 והטלטולים לקראת הבחירות לנשיאות אמריקה מפעילים גם לחץ שלילי על מחירי הנפט הגולמי. מעבר לבריכה, המתיחות הגיאופוליטית בין סין לחלק מהמדינות הבולטות, כמו ארה”ב ואוסטרליה, מילאה גם היא תפקיד משמעותי בערעור מחירי הנפט הגולמי. מנגד, ההטיה השורית הטרייה של הדולר האמריקני מבוסס הלוח, שהופעלה על ידי סנטימנט השוק הסיכון, גררה את מחירי הנפט הגולמי מטה, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. נהפוך הוא, השיחות החיוביות בין בריטניה לאיחוד האירופי, על הברקזיט, הפכו לגורם מרכזי המסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 34.19 דולר, ומתאגד בטווח שבין 33.65 ל -35.09.

כפי שכבר הזכרנו, החשש מפני עלייה במספר מקרי COVID-19 בארה”ב, באירופה ובכמה ממדינות אסיה הבולטות מביא ללא הרף לדאגות מההחלמה הכלכלית, אשר, בתורו, ערערה את מחירי הנפט הגולמי. על פי הדיווח האחרון של פרויקט המעקב COVID-19, מספר המקרים בארה”ב עלה לשיא כל הזמנים של 76,302 ב- 29. באוקטובר. בחזית אירופה הנתון בבריטניה עלה ל 50,000 חדשים מקרים ביום בימים האחרונים, וכתוצאה מכך בריטניה הפכה לגדולה באירופה שהכריזה על נעילה לאומית. בהתחשב במצב הנוכחי סביב וירוס העטרה באירופה, מדינות אירופה הגדולות, כמו גרמניה וצרפת, מוכנות להיכנס לנעילה חלקית של חודש במאמצים לעצור את הגל השני והולך וגובר של המגפה. זה, בתורו, המשיך להכביד על התחזית לביקוש לנפט גולמי.

מלבד זאת, גם חוסר היכולת של הקונגרס האמריקני להציע חבילת גירוי חדשה ושווקים מאוכזבים לקראת הבחירות המרכזיות בארה”ב, בהן צפוי הניצחון הדמוקרטי באופן נרחב, ממלא תפקיד מרכזי בפגיעה במחירי הנפט הגולמי. בינתיים, המתיחות הגואה בין ארצות הברית לסין עדיין מתגברת, מה שמפעיל לחץ נוסף על סנטימנט השוק ותורם להפסדי הנפט הגולמי..

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב הצליח להאריך את ההטיה הדובית שלו בשבוע הקודם, ולקחת הצעות נוספות ביום, על רקע סנטימנט שוק חסר סיכונים ונתונים אופטימיים מהכלכלה הגדולה בעולם, שנוטה לתמוך ב דולר אמריקאי. עם זאת, הרווחים בגרינבאק עשויים להיות קצרי מועד או זמניים, על רקע החמרה בתנאי הנגיף הכלילי (COVID-19) בארה”ב או העיכוב בחבילת הסיוע בארה”ב של COVID-19, שלא לשכוח את הרטט לקראת הבחירות לנשיאות אמריקה . כל הגורמים הללו מעלים את החשש מפני האטה כלכלית. לפיכך, העלייה בדולר האמריקאי יכולה להיות גם גורם מרכזי שהחזיק את מחירי הנפט הגולמי בירידה, שכן מחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר. בינתיים מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר ה”גרינקבק “מול דלי של מטבעות אחרים, עלה ל 94.037.

מעבר לבריכה, ההפסדים במחירי הנפט הגולמי יכולים להיות קשורים גם לדיווחים של היועצים הנורבגיים Rystad Energy, מה שמרמז כי הביקוש לנפט האירופי עשוי להתכווץ ב -10% מצריכת הנפט הנוכחית של 13 מיליון סל”ד בנובמבר, או יותר יותר ממיליון bpd בביקוש.

נהפוך הוא, השיחות החיוביות בין בריטניה לאיחוד האירופי בנוגע לברקזיט הפכו לגורם המרכזי המסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי. על פי הדיווח האחרון, שיחות הברקזיט החלו סוף סוף להבהב איתותים חיוביים, אשר בתורם עוזרים להגביל הפסדים עמוקים יותר מבחינת סנטימנט המסחר בשוק..

במבט קדימה, הסוחרים ישגיחו על PMI של ייצור קייקסין בסין ועל PMI של ייצור ISM האמריקאי לחודש אוקטובר. מלבד זאת, הדרמה המתמשכת סביב יחסי ארה”ב וסין ועדכונים אודות חבילת הגירוי בארה”ב לא תאבד כל משמעות. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map