WTI מרחיבה את עצרת ההתאוששות ביום הקודם לנסוק מעל 41.00 $ – תחזית בסיסית!

במהלך מושב המסחר האסייתי המוקדם ביום רביעי, WTI מחיר הנפט הגולמי האריך את העצרת השורית הגדולה ביותר שלה ביום אחד. הנפט נותר טוב בסביבות אמצע 41.00 $, שכן התקוות לחיסון COVID-19 והניצחון של ג’ו ביידן העלו את תחושת המסחר בשוק ואת תחושת הביקוש סביב נפט גולמי. עם זאת, שווקי הזהב השחור ממשיכים לעודד את התקווה לחיסון אפשרי ולהחזיר את הכל לקדמותו. בינתיים, העלייה במחירי הנפט הגולמי התחזקה עוד יותר לאחר שמכון הנפט האמריקני (API) דיווח על המשיכה הגדולה במלאי הנפט הגולמי של 5.147 מיליון חביות לשבוע שהסתיים ב -6 בנובמבר. מלבד זאת, הרגש השורי סביב הזהב השחור שופר עוד יותר על ידי הדיווחים האחרונים המצביעים על כך ש- OPEC + שוקלת לעכב את הסכם קיצוץ הייצור, במטרה לדכא את ההשפעה הגוברת של נעילה..

הסיבה להטיה השורית במחירי הנפט הגולמי יכולה להיות קשורה גם לנתונים הסיניים המראים כי המלאים ירדו במידה ניכרת בשבועות האחרונים, כשהכלכלה המקומית התאוששה, אשר בתורו סיפקה דחיפה נוספת לסנטימנט סביב הביקוש העולמי לנפט. . בינתיים, ההטיה הדובית בדולר האמריקני הרחב נתפסה גם כאחד הגורמים המרכזיים ששמרו על מחירי הנפט הגולמי גבוהים יותר, שכן מחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר. לעומת זאת, החששות המתגברים מפני מגפת ה- COVID-19 המתגברת בארה”ב ובאירופה הפכו לגורם מרכזי השומר על מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. נכון לעכשיו WTI נפט גולמי נסחר כרגע ב -41.80 ומתאגד בטווח שבין 39.42 ל -41.83.

בחזית הנתונים צנח המלאי הגולמי ב -5.1 מיליון חביות, לעומת התחזיות להגרלה של 900,000 חביות, בהתאם למכון האמריקאי לנפט. ראוי גם לזכור כי המלאים הגולמיים צנחו בשבוע הקודם ב -8 מיליון חביות. אז זה יכול להיחשב כהגרלה השנייה ברציפות.

כפי שכבר הזכרנו, סנטימנט המסחר בשוק הצליח להאריך את ביצועי העלייה של היום הקודם והמשיך להבהב בירוק במהלך המושב האסייתי המוקדם ביום. כתוצאה מכך, סנטימנט השוק נתמך על ידי אופטימיות רווחת ביחס לחיסון פוטנציאלי לנגיף הקורונה המדבק מאוד, מה שבסופו של דבר הגביר את תחושת הביקוש סביב נפט גולמי. ראוי להזכיר כי החיסון הניסויי של פייזר – שפותח יחד עם BioNTech – היה יעיל ביותר מ -90% בבלימת זיהומי COVID-19. עם זאת, הטענה התבססה על נתונים של 94 האנשים הראשונים שנדבקו בנגיף הכורון בניסויים הקליניים הגדולים של פייזר..

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להשיג כל משיכה חיובית, ונרשם נמוך יותר ביום כאשר הספקות נמשכים לגבי ההתאוששות הכלכלית העולמית מ- COVID-19. מלבד זאת, גם סנטימנט השוק בסיכון, בגיבוי האופטימיות ביחס לחיסון פוטנציאלי לנגיף העטרה המדבק מאוד, מילא תפקיד מרכזי בפגיעה בדולר האמריקני הבטוח. עם זאת, ההפסדים בדולר האמריקאי הפכו לגורם מרכזי המגביל את ההפסדים הנוספים בנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הירוק. בינתיים, ב 92.707, מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר ה”גריבאנק “מול דלי של מטבעות אחרים, ירד.

מעבר לבריכה, הסיבה לעליות בנפט גולמי יכולה להיות קשורה גם לדיווחים האחרונים המצביעים על שיפור חד בייבוא ​​הנפט הגולמי הסיני, שבסופו של דבר העניק תמיכה נוספת לשוק האנרגיה. ראוי לזכור כי המלאי הסיני ירד במידה ניכרת בשבועות האחרונים, כאשר הכלכלה המקומית התאוששה. מלבד זאת, התחושות השוריות סביב הזהב השחור קיבלו חיזוק נוסף על ידי הדיווחים האחרונים המצביעים על כך ש- OPEC + שוקלת לעכב את הסכם קיצוץ הייצור, במטרה להפחית את ההשפעה הגוברת של נעילה..

בצד הדובי, הגידול במחירי הנפט הגולמי הוגבל על ידי הספקות המתמשכים סביב ההתאוששות הכלכלית העולמית, בעקבות דאגות הגברה של נגיף העטרה (COVID-19) בארה”ב ובאירופה. על פי הדו”ח האחרון, שכיחות מקרי COVID-19 עדיין לא מראה סימן להאטה, במיוחד בארה”ב ובאירופה, וכתוצאה מכך כמה מדינות אירופיות, כמו בריטניה וצרפת, הטילו אמצעים מגבילים, כגון נעילה. ועוצר. בחזית ארה”ב, המחוז רשם את יומו הרביעי ברציפות של למעלה מ -100,000 זיהומים חדשים, ונחשף מקליפורניה למערב התיכון ולגבול מקסיקו. בהתחשב במצב הנוכחי של נגיף העטרה באירופה ובארה”ב, אמר מנהל האנרגיה הבינלאומי (IEA) לשווקי אנרגיה וביטחון כי אמצעי נעילה טריים יפחיתו את תחזית הביקוש העולמית לנפט, אשר נוטה להגביל את הרצף השורי שלו..

בהעדר נתונים / אירועים מרכזיים ביום, סוחרי השוק ישגיחו על הדרמה המתמשכת סביב חבילת הגירוי האמריקאית. בינתיים, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף, שלא לשכוח את הברקזיט, יהיו המפתח לצפות בכיוון חדש. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map