banner
banner

WTI נפט גולמי מחליק נמוך יותר, ל 47 $ – תומך מגמת קו כלפי מעלה

במהלך מושב המסחר באסיה ביום שלישי, WTI מחירי הנפט הגולמי לא הצליחו לעצור את רצף ההפסדים שלהם ביום הקודם, כשהם מתנדנדים בטווח שגוע בין 47.50 ל -48.00 דולר, כאשר התפשטות מהירה של זן חדש של נגיף העטרה החדש בבריטניה דחק בכמה מדינות לסגור את גבולותיהן בפני מטיילים בריטים. מטען, אשר בתורו העלה את הדאגות מביקוש הדלק ותרם לאובדן הנפט הגולמי. את הסיבה להפסדים הכבדים במחירי הנפט ניתן לייחס גם למצב הרוח השפל הנמוך, שנוטה לערער את מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר..

עם זאת, סנטימנט המסחר בשוק היה גם תחת לחץ בגלל חוסר הוודאות בברקזיט והחששות שעוררו גרסת הנגיף החדשה (COVID-19)..

בינתיים, הדולר האמריקני הרחב הצליח לשמור על ההטיה השורית של היום הקודם, והמשיך להבהב בירוק, שנחשב גם לאחד הגורמים המרכזיים ששמרו על מחירי הנפט הגולמי בלחץ, מכיוון שמחיר הנפט הוא הפוך קשור למחיר הדולר האמריקני.

נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 47.66 דולר, ומתאגד בטווח שבין 47.59 ל -47.97. סנטימנט המסחר בשוק לא הצליח לעצור את מהלכיו הדוביים של היום הקודם, ונותר מדוכא במהלך הפגישה האסייתית המוקדמת, מכיוון שהזן החדש של COVID-19 שמתפשט באופן משתולל בבריטניה, דחף את המדינות לכפות נעילה חדשה ומוגבלת לנסיעות, אשר, כמובן, עורר חששות לביקוש לדלק טרי. על פי הדיווח האחרון, הזן החדש של נגיף ה- COVID-19 כבר דווח על חולים איטלקים, בעוד שמושל ניו יורק, אנדרו קואומו, סבור שהוא כבר מסתובב בניו יורק, דבר שעלול להוביל להגבלות נוספות על התנועה. כמו כן יש לציין כי מדינות אסיה מסוימות, כמו הודו, פקיסטן, רוסיה, ירדן והונג קונג, השעו גם הן את נסיעות מבריטניה, מה שהעלה דאגות נוספות בגלל הביקוש לדלק. צעדים אלה התרחשו לאחר שממשלת בריטניה הזהירה כי נראה כי מוטציה זו של נגיף ה- COVID-19 התפשטה הרבה יותר מהר מהקודמים.

כאשר שקלו את מצבו הנוכחי של שוק הנפט, אמר סגן ראש ממשלת רוסיה ושר האנרגיה לשעבר, אלכסנדר נובאק: “אנו נפגשים מדי חודש מכיוון שאנו מאמינים כי השוק עדיין לא התאושש והוא עדיין תנודתי ביותר. עלינו לאמץ גישה מעשית ולהיות מסוגלים להגיב מהר יותר. “

מלבד זאת, החשש הרווח מברקזיט ללא הסכם וההתמודדות הסינית-אמריקאית לאורך זמן הכבידו גם על סנטימנט הסיכון, שבסופו של דבר ערער את מחירי הנפט הגולמי המניבים יותר. ראוי לזכור כי נשיא ארה”ב דונלד טראמפ החליט לצרף עשרות חברות סיניות, כולל יצרנית השבבים המובילה במדינה, SMIC, לרשימה השחורה של מחלקת המסחר..

בתורו, הדולר האמריקני הרחב הצליח לשמור על הרצף המתחזק של היום הקודם, תוך שהוא מקבל הצעות נוספות במהלך המושב באסיה, מכיוון שמשקיעים עדיין מעדיפים את נכסי הבטיחות בעקבות סנטימנט שוק חסר סיכונים. עם זאת, נראה כי העלייה בדולר האמריקאי אינה מושפעת מההתקדמות בשטר הגירוי האמריקני, הנוטה לערער את המטבע האמריקאי. כפי שכבר צוין, ההתקדמות בחבילת הגירוי אושרה לאחר שנשיאת בית ארה”ב, ננסי פלוסי, אמרה: “הדמוקרטים בקונגרס הגיעו להסכם עם הרפובליקנים והבית הלבן בנושא חירום להקלה על נגיף העטרה והכל, המספק כספים הדרושים בדחיפות להצלת החיים. ופרנסה של העם האמריקני. ” לפיכך, העלייה בגרינבק הורידה את מחירי הנפט הגולמי בירידה מאחר שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים מדד הדולר האמריקאי העוקב אחר הירוק מול דלי מטבעות אחרים עלה ל -90.145.

בצד השורי, חברי הקונגרס האמריקני מצביעים בימים אלה על חבילת הסיוע בסך 900 מיליארד דולר ועל הצעת החוק להוצאות ממשלתיות של אומניבוס בסך 1.4 טריליון דולר, כאשר מרבית קובעי המדיניות מעדיפים מעבר חלק. עם זאת, התקוות המתעצמות של חבילת סיוע מסייעות בהגבלת הפסדים עמוקים יותר מבחינת סנטימנט השוק. יתר על כן, ההפסדים הוגבלו גם על ידי ההערות של סוכנות התרופות האירופית, מה שמצביע על כך שאין שום הוכחה לכך שהחיסונים שפותחו לאחרונה לא יעבדו עם הגרסה החדשה של נגיף העטרה. מלבד זאת, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון הראה גם את נכונותו לדחוף למאמץ ברקזיט בשעה ה -11.

תמיכה והתנגדות יומיומית

S1 46.68

S2 47.83

S3 48.54

נקודת ציר 48.99

R1 49.7

R2 50.14

R3 51.29

ארה”ב נפט נסחרת ברמה של 46.75, וצוברת תמיכה ב -46.25, מורחבת במגמת עלייה. במסגרת ארבע שעות, US Oil עומדת בפני תקופה קשה מבחינת המשך המגמה השורית שלה; לכן אנו יכולים לצפות למכירה חדה עם פריצה דובית של 46.30 תמיכה, מה שעלול להוביל אותה לקראת רמות התמיכה הבאות של 45.80 ו- 45.11. לעומת זאת, ההתנגדות נשארת על 47.95. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me