WTI נפט גולמי מתנשא מעל $ 48 – תחזית בסיסית מהירה

במהלך סחר המסחר באסיה ביום חמישי, WTI מחירי הנפט הגולמי הצליחו לעצור את הרצף הדובי שלהם של היום הקודם, וריעננו את שיא תשעת החודשים סביב רף 48.00 $, בעיקר לאחר שנתוני הממשלה הראו ירידה במלאי הגולמי בארה”ב בשבוע שעבר, מה שהקטין את החשש מהיצע יתר ותרם ל עליות בנפט גולמי.

מלבד זאת, ההתקדמות לקראת הסכם גירוי פיסקאלי בארה”ב וביקוש חזק באסיה מילאו תפקיד מרכזי בבסיס מחירי הנפט הגולמי. יתר על כן, מחירי הזהב השחור הוקפצו גם מהאופטימיות ביחס להפעלת חיסונים נגד נגיף העטרה המדבק ביותר. בינתיים, ההטיה הדובית של הדולר האמריקני הרחב נתפסה גם כאחד הגורמים המרכזיים ששמרו על מחירי הנפט הגולמי גבוהים יותר, שכן מחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר. לעומת זאת, החששות המתגברים מפני הסלמת מגפת ה- COVID-19 בארה”ב ובאירופה הפכו לגורם מרכזי ששמר מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. כרגע, WTI הנפט הגולמי נסחר במחיר של 48.36, ומתאגד בטווח שבין 47.81 ל- 48.43.

בחזית הנתונים, נתוני מלאי הנפט הגולמי שפרסם מינהל המידע האנרגטי האמריקאי (EIA) הציגו משיכה של 3.135 מיליון חביות לשבוע שהסתיים ב 11. בדצמבר. זו הייתה גדולה יותר מהצפי החזוי של 1.937 מיליון חבית וה 15.189 בנייה של מיליון חבית שנראתה בשבוע הקודם.

פרט לנתונים, סנטימנט המסחר בשוק המשיך להבהב בירוק, שכן הוא קיבל תמיכה בשל האופטימיות הרווחת ביחס לחיסון פוטנציאלי לנגיף העטרה המדבק מאוד, מה שהגביר בסופו של דבר את תחושת הביקוש סביב נפט גולמי. כידוע לכולנו, ב- 11 בדצמבר, מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) העניק אישור לשימוש חירום ב- BNT162b2, החיסון COVID-19 שפותח במשותף על ידי פייזר (סימול: PFE) ו- BioNTech SE (F: 22UAy). בנוסף לכך, ארה”ב הרחיבה את הקמפיין שלה למסירת זריקות חיסון מסוג COVID-19 לרופאים ואחיות בקו החזית של מגפה. ניתן לייחס סיבה נוספת לסנטימנט השוק בסיכון לדיווחים הטריים המציעים כי ארה”ב. הקונגרס מתקרב להעברת הצעת חוק לגירוי של COVID-19. ראוי להזכיר כי הרפובליקנים והדמוקרטים בקונגרס “על פי הדיווחים” נסגרו “אישרו ביום רביעי הצעת חוק לגירוי של 900 מיליארד דולר, וזה הסימן החיובי ביותר שראינו מזה חודשים. יתר על כן, הם עובדים גם על העברת שטר הוצאות בסך 1.4 טריליון דולר, עד יום שישי, לשנת הכספים החל מה -1 באוקטובר, כדי למנוע השבתה ממשלתית..

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח להשיג כל משיכה חיובית, והלך ונמוך ביום כאשר הספקות נמשכו בנוגע להתאוששות הכלכלית העולמית מ- COVID-19. מלבד זאת, סנטימנט השוק בסיכון מילא גם תפקיד מרכזי בערעור הדולר האמריקני. עם זאת, ההפסדים בגרינבק הפכו לגורם מרכזי ששמר מכסה על הפסדים נוספים במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. עד השעה 21:12 ET (02:12 GMT), מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר הירוק מול סל מטבעות אחרים, צנח ב -0.04%, ל -90.102.

יתר על כן, העליות במחירי הנפט הגולמי חיזקו עוד יותר על ידי הדיווחים האחרונים של אדוארד מויה, אנליסט בכיר בשוק, מה שמרמז כי שבוע המסחר המלא האחרון של השנה היה שורי מאוד במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שסוחרי האנרגיה מתרכזים יותר ב אור בקצה מנהרת COVID, וכשהביקוש באסיה נותר חזק.

בצד הדובי, העלייה במחירי הנפט הגולמי הוגבלה מעט בגלל הספקות המתעצמים בנוגע להתאוששות הכלכלית העולמית, בעקבות דאגות הגברה של נגיף העטרה (COVID-19) בארה”ב ובאירופה. מספר המקרים של COVID-19 עדיין לא מראה שום סימן להאטה, במיוחד בארה”ב ובאירופה, שגרמה לכמה ממדינות אירופה להטיל אמצעים מגבילים, כגון נעילה ועוצר.

בהמשך, סוחרי השוק ישגיחו על נתוני שינוי התעסוקה האוסטרלית ועל סיכום המדיניות המוניטרית בבריטניה. בינתיים, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף, שלא לשכוח את הברקזיט, יהיו המפתח לצפות בכיוון חדש. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map