banner
banner

WTI לא מצליחה להרחיב את ההטיה השוורית של היום הקודם – תחזית בסיסית!

במהלך מושב המסחר האסייתי המוקדם של יום רביעי, WTI מחירי הנפט הגולמי לא הצליחו להאריך את רצף הזכיות שלהם ביום הקודם, ולקחו הצעות חדשות יותר לרמה של 41.00 דולר, בעיקר לאחר הבנייה הגדולה מהצפוי במלאי הגולמי בארה”ב, מה שגרם מיידית לחשש מביקוש דלק חלש ותרם להפסדים בגולמי. מלבד זאת, החששות המחודשים מההחלמה הכלכלית העולמית, על רקע המספר העולה של מקרי COVID-19, נוטים לערער את הביקוש לנפט ולגרור את מחירי הנפט נמוך יותר..

העיכוב בחבילת הסיוע האמריקאית COVID-19 הפעיל גם לחץ שלילי על מחירי הנפט הגולמי. מעבר לבריכה, המתיחות הגיאופוליטית בין סין לבין כמה מדינות בולטות כמו ארה”ב, מילאה גם תפקיד מוביל בפגיעה במחירי הנפט הגולמי. מאידך, המגמה השורית הטרייה בדולר האמריקני הרחב, המופעלת על ידי סנטימנט שוק הסיכון, הוסיפה נטל נוסף על מחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הנפט. דולר אמריקאי.

נהפוך הוא, השיחות החיוביות בין בריטניה לאיחוד האירופי סביב עסקת הסחר של הברקזיט הפכו לגורם מרכזי המסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי. בינתיים, הפסדי הגולמי הוגבלו מעט בגלל התקווה שאופ”ק ובעלי בריתה ידחו את הגידול בתפוקת הנפט שתוכננה לחודש ינואר. כרגע הנפט הגולמי נסחר במחיר של 41.20 דולר ומתאחד בטווח שבין 41.08 ל- 41.4.2

הבנייה הגדולה מהצפוי במלאי הגולמי בארה”ב גררה את מחירי הנפט הגולמי נמוך יותר, שכן היא עוררה חשש מהתאוששות איטית בביקוש הדלקים ופיגור פוטנציאלי. בחזית הנתונים, מכון הנפט האמריקאי (API) הודיע ​​הלילה כי מלאי הגולמי בארה”ב גדל ב -4.2 מיליון חביות בשבוע שעבר, לעומת ציפיות האנליסטים לבנייה של 1.7 מיליון חביות..

מלבד זאת, החשש מפני עלייה במספר מקרי COVID-19 בארה”ב, באירופה ובכמה ממדינות אסיה הבולטות, כולל יפן, מעורר ללא הרף דאגות מההחלמה הכלכלית העולמית, מה שערער את מחירי הנפט הגולמי. לפי הדו”ח האחרון, ארה”ב מדווחת ברציפות על מספר שיא של מקרי COVID-19 חדשים, שיעורי אשפוז ופטירות. בריטניה, אירופה ויפן רשמו גם את המספר הגבוה ביותר של מקרים, עם כ -54.8 מיליון מקרים ברחבי העולם, מה שבתורו דוחף את הכלכלות הגדולות לעבר סיבוב נוסף של נעילה לאומית. העדכונים האחרונים מצביעים על כך שרמות ההתראה של טוקיו יועלו למקסימום, במטרה לרסן את התפשטות הנגיף. זה, בתורו, הפעיל לחץ שלילי על טון הסיכון בשוק ותרם להפסדים במחירי הנפט.

במקום אחר, בארצות הברית, כישלונו של הקונגרס להציע רמז מרכזי כלשהו על חבילת הגירוי ממלא תפקיד מרכזי בפגיעה במחירי הנפט הגולמי. בינתיים המתיחות הגואה בין ארצות הברית לסין המשיכה להתגבר, מה שלבסוף הפעיל לחץ נוסף על סנטימנט השוק, ותרם לאובדן הגולמי.

כתוצאה מכך, הדולר האמריקאי הרחב הצליח להאריך את ההטיה השורית שלו בין לילה, תוך הצעת מחיר נוספת ביום, על רקע סנטימנט שוק חסר סיכונים, הנוטה לתמוך בבסיס הדולר האמריקאי הבטוח. עם זאת, הרווחים בגרינבאק עשויים להיות קצרי מועד או זמניים, על רקע החמרת התנאים של נגיף העטרה (COVID-19) בארה”ב והעיכוב בשחרור חבילת הסיוע האמריקאית ל- COVID-19, המציינת את החשש להאטה כלכלית. זה היה עד לאחר שפורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות הפחות חיוביות בארה”ב. לפיכך, העלייה בדולר האמריקאי יכולה להיות גם גורם מרכזי שהחזיק את מחירי הנפט הגולמי בירידה, שכן מחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר. במקביל, מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר ה”גרינקבק “מול דלי של מטבעות אחרים, עלה ל 94.037.

מכירות הקמעונאות עלו בחודש שעבר ב -0.3%, שהיה פחות מתחזית הקונצנזוס של עלייה של 0.5%. העלייה הראשונית של 1.9% בספטמבר תוקנה ל -1.6%, בהתאם למחלקת המסחר.

נהפוך הוא, השיחות החיוביות בין בריטניה לאיחוד האירופי בנוגע לברקזיט הפכו לגורם מרכזי המסייע בהגבלת הפסדים עמוקים יותר בגולמי. על פי הדו”ח האחרון, צרפת מקלה מעט על דרישות הדייג שלה, וכתוצאה מכך בריטניה והאיחוד האירופי (איחוד האירופי) מתקרבים לעסקת סחר בברקזיט..

במבט קדימה, הסוחרים ישגיחו על נתוני הדיור בארה”ב ועל נתוני שינוי התעסוקה של אוסי. בינתיים, זרזי הסיכון, כמו עדכוני וירוס קורונה וחיסונים, לא יאבדו את מקומם. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me