banner
banner

WTI נפט גולמי מצליח להאריך את ההטיה השוורית שלה לילה!

במהלך סחר המסחר באסיה ביום חמישי, WTI מחירי הנפט הגולמי הצליחו לשמור על רצף הזכייה בן הלילה ונשארו שוריים, הרבה מעל לרמה של 40.00 דולר, עקב ההפתעה המלאית במלאי הנפט הרשמי, כפי שמראה מינהל המידע האנרגטי (EIA). פרט לכך, חולשת הדולר האמריקני הרחב, יחד עם תקוות חבילת גירוי אמריקאית, סייעו גם למחירי הנפט הגולמי להאריך את עליות הלילה. העלייה בספירת התפשטות Frac בצפון אמריקה השפיעה לטובה גם על מחירי הנפט הגולמי.

נהפוך הוא, התחדשותו של נגיף העטרה המוביל להגבלות נעילה נוספות על פעילויות, הפכה לגורם המרכזי השומר על מכסה על עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. יתר על כן, החשש מפני היצע גדל והולך של ארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) גם ממשיך לאתגר את רווחי הנפט הגולמי. במקום אחר נראה כי ההתכתשות המועצמת בין ארה”ב לסין בכמה נושאים, וקיצוץ המשרות של גורמים אמריקניים כמו דיסני וגולדמן זאקס, מחטטות בשוורי הנפט הגולמי. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 40.16 דולר ומתאחד בטווח שבין 39.91 ל -40.45.

כפי שכבר הזכרנו, הנתונים השבועיים שפרסם מינהל מידע האנרגיה האמריקני (EIA) נתנו דחיפה נוספת למחירי הנפט הגולמי של WTI. בחזית הנתונים הודיעה ה- EIA כי מלאי הנפט הגולמי שקע ב -2 מיליון חביות בשבוע שהסתיים ב -25 בספטמבר, לעומת הערכות האנליסטים על עלייה של 1.56 מיליון חביות..

מלבד זאת, נראה כי סנטימנט השוק בסיכון, שעדים בעלייה חזקה במדדים העיקריים של וול סטריט, מסייע למחירי הנפט הגולמי. בזמן העיתונות, ה- S&החוזים העתידיים על P 500 עלו ב -0.25% ל -3,360, בעוד שתשואות האוצר של ארצות הברית ל -10 שנים נותרו גם הן חיוביות סביב 0.68%. עם זאת, הנימה החיובית סביב תחושת המסחר בשוק נתמכה בתקווה לחבילות גירוי נוספות. לא רק הקונגרס האמריקני, אלא גם ממשלת יפן מוכנים להגברת נזילות נוספת כדי לשלוט בהשפעות הכלכליות השליליות של נגיף הכורון (COVID-19). זה, בתורו, ערער את הדולר האמריקני הרחב וסיפק תמיכה נוספת במחירי הנפט הגולמי.

כתוצאה מכך, הדולר האמריקני הרחב נותר מדוכא במהלך מושב אסיה, על רקע סנטימנט שוק. מצד שני, מצב הרוח הזהיר של הסוחרים, לקראת הבחירות לנשיאות ארה”ב, הכביד גם על הדולר האמריקני, אם כי ההפסדים בדולר האמריקני שמרו על מחירי הנפט גבוהים יותר, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר. של הדולר האמריקני. בינתיים, מדד הדולר האמריקאי, העוקב אחר הירוק מול סל מטבעות אחרים, ירד ל -93.718.

יתר על כן, הסנטימנט השורי סביב מחירי הנפט הגולמי חוזק עוד יותר על ידי המספרים של חברת הביג דאטה, ראיית ראייה, המציעים כי ספירת התפשטות Frac בצפון אמריקה, העוקבת אחר צוותי ההשלמה המפרקים המסיימים כעת בארות, עלתה ל -101 מ 12 בשבוע שעבר.

להיפך, הדאגות מההחלמה הכלכלית העולמית עדיין מרחפות בכל רחבי השוק, על רקע העלייה במספר המקרים של נגיף הכורון. על פי הדיווח האחרון, נגיף העטרה הדביק יותר מ -7.2 מיליון בני אדם והרג יותר מ -206,000 בארצות הברית, מה שמניע את דאגות הביקוש והפך לגורם המפתח המכסה את המומנטום הפוך עוד יותר במחירי הנפט הגולמי..

יתר על כן, העלייה במחירי הנפט הגולמי הוגבלה בגלל החשש ההולך וגובר של ארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC). התפוקה עלתה ב -160,000 חביות ליום בספטמבר, בהשוואה לאוגוסט, כאשר חלק מהמתקנים הלוביים החלו את הייצור מחדש והיצוא האיראני גדל..

מעבר לאוקיאנוס, הדו”ח האחרון מבריטניה, שהציע 7,500 אובדן מקומות עבודה בבריטניה, בגלל הברקזיט, צץ גם את שורי הנפט. מלבד זאת, השיחות המתמשכות בנוגע לאיזו התקרבות בריטניה לנעילה לאומית עקב הנגיף מהווים נטל נוסף על מחירי הסחורות..

במבט קדימה, ניתן יהיה להגביל את מהלכי השוק, על רקע היעדרותה של סין למשך שבוע שלם. אך מדד AiG Performance Mfg של אוסטרליה ו- PMI לייצור בנק Commonwealth יהיו המפתח לצפייה. יתר על כן, הסוחרים ישגיחו על הכותרות הנוגעות לברקזיט, למגיפת הנגיף הכלילי ולבחירות לנשיאות ארה”ב, שעשויות להציע רמזים חשובים. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me