WTI נפט גולמי מציג גל שורי נוסף – OPEC Supply Cut Supports

במהלך מושב המסחר באסיה היום, WTI הנפט הגולמי הצליח להאריך את רצף הרווחים של המושב הקודם, והגיע לשיא תוך יום הרבה מעל רמת אמצע 61.00 $, בעיקר בגלל האופטימיות בנוגע לחבילת הסיוע האמריקאית COVID-19, אשר חיזקה באופן מיידי את התקוות להחלמה ב ביקוש לדלק ותרם לעליות הנפט הגולמי. מלבד זאת, ניתן לייחס את ההטיה השורית סביב מחירי הנפט הגולמי לחדשות האחרונות המציעות כי נשיא ארה”ב ג’ו ביידן אמר כי בארה”ב יהיו מספיק חיסוני COVID-19 לכל אזרח אמריקני בסוף מאי..

יתר על כן, העלייה במחירי הנפט הגולמי חיזקה עוד יותר על ידי האפשרות שבמפגש קריטי בהמשך היום, יצרני OPEC + עשויים להחליט נגד הגדלת הייצור. אולם המקרים של הגרסה החדשה של COVID-19 בניו זילנד דחקו בממשלות להטיל מחדש צעדים מגבילים נוספים, כגון נעילה, שהפכה לגורם קריטי ששומר על מכסה על כל עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי. . בינתיים, העוצמה הטרייה של הדולר האמריקני הרחב נתפסה גם כאחד הגורמים הקריטיים שחתמו את המומנטום הפוך בנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני..

כרגע, WTI הנפט הגולמי נסחר במחיר של 61.45, ומתאגד בטווח שבין 60.69 ל -61.60. סנטימנט המסחר בשוק לא הצליח לשמור על ביצועיו החיוביים של היום הקודם, והפך לחמצמץ, גם לאחר שהתקרב הקונגרס האמריקני לתמיכה בחבילת הסיוע האופטימית של COVID-19 של הנשיא ג’ו ביידן. בינתיים, גם הדחיפה הכבדה של ממשלת בריטניה, שמטרתה התאוששות מהירה באמצעות התקציב השנתי, לא הצליחה לתת כל תמיכה משמעותית לסנטימנט המסחר בשוק. לפיכך, התקציב בבריטניה והתקדמות הגירוי האמריקנית בכל הקשור לציפיות החיסונים מסייעים למחירי הנפט הגולמי המניבים יותר להישאר הצעות מחיר. יש לציין כי נשיא ארה”ב ג’ו ביידן וראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון נותרים בטוחים בשל משלוחי החיסונים האחרונים..

ארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) ובעלות הברית, המכונות יחד OPEC +, חושבות לסגת מהתוכנית להגדלת הייצור, מכיוון שהתאוששות בביקוש הנפט נותרה לא ברורה בגלל משבר נגיף העטרה. השוק ציפה כי OPEC + תקל על קיצוץ הייצור בכ -500,000 חביות ליום (BPD) מאפריל, שנחשב לאחד הגורמים המרכזיים שעמדו בבסיס מחירי הנפט הגולמי..

בינתיים, הגולמי קיבל עלייה נוספת לאחר שמלאי הבנזין בארה”ב צנחו בשבוע שעבר, בפער הגדול ביותר בתולדות הדיווח שלה, בעוד שתוצאת הזיקוק נפלה לשפל שיא, כתוצאה מההקפאה העמוקה בטקסס שהפסיקה את הייצור. מלאי הבנזין ירד גם הוא וירד ל -243.5 מיליון חביות. יתר על כן, מלאי התזקיקים ירד גם בפער הגדול ביותר מאז 2003, ל -143 מיליון חביות.

בחזית הדולר הצליח הדולר האמריקני הרחב להאריך את רצף הזכיות שלו במושב הקודם. נדרשו הצעות נוספות ביום, מכיוון שנתונים אמריקניים מאכזבים ופטפוטים סביב יכולתם של ארה”ב לחסן את כל המבוגרים במדינה עד מאי, העדיפו את תשואות האוצר, מה שהגביר את הדולר; ראוי להזכיר כי תשואת המדד ל -10 שנים באוצר צמחה ל -1.494% במהלך המושב באסיה, כאשר הדולר נסחר מול רוב המטבעות, מכיוון שאווירת רוגע המשיכה לחזור לשוק, והגבירה את נקודת המבט של המשקיעים. נכון לעכשיו נראה כי הסוחרים נזהרים להציב עמדות חזקות כלשהן, לפני נאומו של יו”ר הפדרל ריזרב ג’רום פאוול, שאמור להגיע בהמשך היום.

עם זאת, העלייה בדולר האמריקני נתפסה כאחד הגורמים המרכזיים ששמרו מכסה על עלייה נוספת במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. עד השעה 21:19 ET (02:19 GMT), מדד הדולר האמריקני, העוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, עלה ב -0.03%, ל -91.032.

בהמשך, סוחרי השוק ישגיחו על נאומו של יו”ר הפדרל ריזרב האמריקני, ג’רום פאוול, שיגיע בהמשך היום. בינתיים, נצפה מקרוב גם בפגישת OPEC + הקרובה. מעבר לבריכה, הפטפוט סביב חבילות הגירוי בארה”ב ובבריטניה לא יאבד מחשיבותם. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map