הרצף הדובי של WTI ממשיך – כל העיניים על החלטת OPEC

במהלך מושב המסחר באסיה ביום שלישי, WTI מחיר הנפט הגולמי לא הצליח להפסיק את רצף ההפסדים של היום הקודם, ונותר מדוכא סביב רמת 45.00 $, בעיקר בגלל הסקרנות המתעצמת מצד המשקיעים, לקראת פגישת OPEC +, שם תתקבל החלטה כ לשאלה האם ארגון OPEC + ימשיך בקיצוצי הייצור הנוכחיים שלהם של 7.7 מיליון חביות ביום או יעצור את הקיצוצים האלה.

אם היצרנים המשמעותיים בעולם היו מאריכים את קיצוץ התפוקה שלהם, זה היה תומך במחירי הנפט הגולמי. מעבר לאוקיאנוס, העיכוב בחבילת הסיוע האמריקאית COVID-19 והדאגות ממספר המחריפים של מקרי נגיף העטרה ברחבי העולם ממלאים גם הם תפקיד מרכזי בפגיעה במחירי הנפט הגולמי. בינתיים, חוסר הוודאות שנמשך לאורך זמן סביב שיחות הסחר בברקזיט והחשש ממלחמת סחר / פוליטיקה מן המניין בין המערב לסין פגע גם במחירי הנפט הגולמי. לעומת זאת, שחרורו הגבוה של ה- PMI לייצור קייקסין בסין לחודש נובמבר הגביר את התקוות לגבי ההתאוששות הכלכלית בסין, שהתבררה כאחד הגורמים המובילים שעזרו להגביל הפסדים עמוקים יותר במחירי הנפט הגולמי..

בינתיים, החולשה המתמשכת של הדולר האמריקני, המופעלת על ידי האפשרויות של הקלות כספיות נוספות על ידי הפדרל ריזרב האמריקאי, יכולה להיחשב גם כאחד הגורמים המרכזיים המסייעים לבחון מהלכים דוביים במחירי הנפט הגולמי, בשל ליחס ההפוך בין מחיר הנפט למחיר הדולר האמריקני. נכון לעכשיו, הנפט הגולמי נסחר במחיר של 45.02 דולר ומתאגד בטווח שבין 44.83 ל -45.34.

לאחר שלא הצליחו להגיע להחלטה הקשורה לייצור במהלך ישיבת ועדת הניטור המשותפת לשרים (JMMC), חברי ארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) זקוקים ליום נוסף של דיונים, ומאבק לדחוף לעליות ברמות התפוקה. לאחר שהגיעו להחלטה, המנהיגים יפנו לבני בריתם בכדי להעביר את החלטת OPEC + ביום חמישי, לפי רויטרס.

חברי ארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) לא הצליחו לתת שום רמז לגבי ההחלטה הקשורה לייצור במהלך פגישת ה- JMMC, שהביאה לסקרנות רבה בקרב המשקיעים, כדי לראות אם ארגון OPEC + ימשיך בהווה הנוכחי. קיצוץ ייצור של 7.7 מיליון חביות ליום, או להפסיק את הקיצוצים הללו. לכן, OPEC ובעלות בריתה, OPEC +, דחו את דיוני מדיניות התפוקה שלהן ליום חמישי. ראוי לזכור כי קבוצת OPEC + הייתה מוכנה בתחילה להקל על הפחתת הייצור בכ -2 מיליון BPD החל מינואר, אך הביקוש נותר חלש, ולכן רוב המשקיעים מקווים כי קיצוץ הייצור יישאר במקומו..

במקום אחר, החשש מפני עלייה במספר מקרי נגיף העטרה (COVID-19) בארה”ב, באירופה ובחלק ממדינות אסיה הבולטות עדיין ממריץ דאגות מההחלמה הכלכלית העולמית, מה שמכביד על מחירי הנפט הגולמי. לפי הדיווח האחרון, נתוני הנגיף הכלילי (COVID-19) בארה”ב גדלים מיום ליום. מעבר לבריכה, מצוקות הברקזיט והשיחות סביב המתיחות בין המערב לאומת הדרקון מפעילות לחץ נוסף על מחירי הנפט הגולמי..

למרות ההחמרה בתנאי הנגיף הכלילי (COVID-19) והדאגות ממלחמת הסחר / הפוליטיקה המלאה בין המערב לסין, סנטימנט הסחר בשוק מהבהב בירוק מאז תחילת מושב אסיה. הסיבה לכך עשויה להיות קשורה ל- PMI הייצור של Caixin הייצור בסין לחודש נובמבר, מה שהגביר לאחרונה את התקוות לגבי ההתאוששות הכלכלית בסין והפך לגורם המפתח שעזר לבלום את העצרת הדובית במחירי הנפט הגולמי. בחזית הנתונים מדד מנהלי הרכש של ייצור קייקסין בסין (PMI) לחודש נובמבר הגיע ל -54.9 לחודש נובמבר, אשר עלה מ -53.6 באוקטובר.

בינתיים, רגולטורי התרופות בארה”ב, אירופה ובריטניה אמורים לאשר את החיסונים נגד וירוס שהציגו שיעורי אפקטיביות של כ- 90% במהלך הניסויים הסופיים שלהם. זה, בתורו, העלה את התקוות למסירה המוקדמת של התרופה המיוחלת למגפה, מה שעזר להגביל את ההפסדים בגולמי.

בחזית הדולר, הדולר האמריקני הרחב לא הצליח לעצור את רצף הירידה שלו מוקדם יותר באותו היום, ונשאר דובי במהלך המושב באסיה, כאשר הספקות נמשכים בנוגע להתאוששות הכלכלית מ- COVID-19 בארה”ב. בינתיים, ההסתברות להקלות כספיות נוספות על ידי הפדרל ריזרב האמריקני מכבידה גם על הירוק. ראוי לזכור כי יו”ר הפד ג’רום פאוול ושר האוצר, סטיב מנוצ’ין, גילו שניהם נכונות לגירוי נוסף לסייע לצמיחה הכלכלית במהלך דבריהם המוכנים ביום שני. מלבד זאת, הנתונים המבטיחים של מפתחי חיסונים מסוג COVID-19 קוראים למשקיעים לעבר מטבעות מסוכנים ונכסים בעלי תשואה גבוהה יותר, ולא לנכסי מקום הבטיחות, מה שהוביל בסופו של דבר להפסדים בדולר האמריקאי הבטוח. ההפסדים בדולר האמריקני הפכו לגורם המפתח ששמר מכסה על כל הפסד נוסף במחירי הנפט הגולמי, מכיוון שמחיר הנפט קשור הפוך למחיר הדולר האמריקני. בינתיים, עד השעה 21:27 ET (01:27 GMT), החוזים העתידיים על מדד דולר ארה”ב, העוקב אחר הירוק מול דלי של מטבעות אחרים, צנחו ב 0.12%, ל -91.903.

בהעדר נתונים / אירועים משמעותיים ביום, סוחרי השוק ישגיחו על נתוני אספקת הנפט הגולמי מהמכון האמריקאי לנפט, אשר אמור להגיע בהמשך היום. בנוסף לכך, העדכונים לגבי חבילת הגירוי האמריקאית יהיו המפתח לצפייה. בינתיים, זרזי הסיכון, כמו גיאופוליטיקה ונגיף הנגיף, שלא לשכוח את הברקזיט, יהיו המפתח לצפות בכיוון חדש. בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map