כיצד הפסידו חילופי מטבעות קריפטוגרפיים מעל 1.5 מיליארד דולר בקרנות משקיעים

שוק הקריפטוגרפים שווה כיום כ -350 מיליארד דולר. בהשוואה לשווקים מסורתיים יותר, זה לא נראה כמו הרבה. למשל, זהב, שמומחים משווים בדרך כלל את הביטקוין אליו, שווה קרוב ל 8 טריליון דולר.

עם זאת, זו רק נקודת מבט אחת. נקודת מבט שונה היא העובדה כי מעל 1.5 מיליארד דולר בקרנות משקיעים נגנבו מחליפות שונות במהלך עשר השנים האחרונות..

זה הרבה כסף, וזו בעיה שלא נעלמת. למעשה, ככל שמתקדמת הטכנולוגיה של חילופי מטבעות חליפין, כך גם טכניקות פריצה וטריקים.

הר גוקס: טעות שלא למדנו ממנה

הכל התחיל בהר. גוקס. הפעלה בין 2010 ל 2014, בשיאה, הר. Gox טיפלה לפחות ב -70% מעסקאות הביטקוין.

העובדה שהר. אתר Gox נועד במקור לסחור בקסם: כרטיסי האיסוף ברשת היו צריכים אולי לכתוב על הקיר לקהילת המטבעות. למרבה הצער, זה לא היה.

לאחר סדרה של פרצות אבטחה, פעילות חשודה ותקלות מערכת לא מוסברות, נסיגות מהר. גוקס הושעתה ללא הגבלת זמן בפברואר 2104. זמן קצר לאחר מכן הודיעה הבורסה כי מעל 850,000 ביטקוין אינם מחושבים.

באותה תקופה, מספר זה ייצג יותר משישה אחוזים מכל ביטקוין הקיים. השוק כולו הגיב בעין, כשביטקוין איבד 20 אחוז מערכו. בעוד שרק 24,000 משקיעים החזיקו בקרנות שהושפעו ישירות, המצב כולו שיגר משקיעים בכל רחבי העולם.

הר גוקס הגיש בקשה לפשיטת רגל זמן קצר לאחר מכן. עם זאת, הנזק נגרם ונמשך. עד היום המקרה הוא מושרש בחוקיות ובסכסוכים. הנושים עדיין לא ראו שקל של הפסדיהם הוחזרו.

QuadrigaCX: טרגדיה או שערוריה?

המתקפה הגדולה האחרונה של קריפטוגרפים בשנת 2018 לא הייתה אפילו פריצה. זו הייתה יותר טרגדיה אישית, הנגועה בשמועות ושערוריות פוטנציאליות, שבמקרה גרמה גם לאובדן של 190 מיליון דולר בנכסי המשקיעים..

כשמנכ”ל QuadridaCX, ג’רלד קוטון, נפטר לפתע ממחלת קרוהן בדצמבר 2018, עולם הקריפטוגרפים היה המום. כמו תמיד כשאדם צעיר נפטר, זה היה אובדן לא צפוי והרסני.  

ההפסד הוגדל למרבה הצער על ידי העובדה שבשמונה החודשים האחרונים איש, כולל היורש היחיד של קוטן, אשתו ג’ניפר רוברטסון, לא הצליח לגשת לכספים שהיו להם בקוואדריגה. כותנה החזיקה את הסיסמאות לארנקים הדיגיטליים של קוודריגה. המחשב הנייד המוצפן שלו הוכיח שהוא בלתי חדיר.

בנוסף, צירופי מקרים מוצלים מרובים מקיפים את כל הבלגן המצטער. יש מספיק שאלות ללא מענה ששמועות על הונאות ואסטרטגיות יציאה בשפע.


בינאנס: האקרים של סוס אפל

אם היו חילופי דברים שאיש לא ציפה שיהפוך לקורבן פריצה, זה היה בינאנס. לאחר שפרץ לסצנת הקריפטוגרפיה בקיץ 2017, הפכה Binance במהרה למובילה בענף בתחום האבטחה, הרבגוניות ונפח המסחר העצום..

בחודש מאי סבלו החילופים א פריצה של 40 מיליון דולר. ביינס, המייצגת כשני אחוזים מהאחזקות הביטקוין, היו בכספי הגיבוי לכיסוי הפסד מהיקף זה.

עם זאת, ההשפעות שהתקבלו על קהילת המטבעות הקריפטוגרפיים היו מיידיות וחזקות. אם אפילו Binance לא היה בטוח מפני האקרים, איפה הנכסים הדיגיטליים בטוחים?

העתיד: מואר או עגום?

2019 ראתה שיטפון של השקות חליפין חדשות המגיעות לשוק. רובם מתהדרים בתכונות האבטחה הסטנדרטיות הקיימות כעת דרך מרבית חילופי הצפנה.

עם זאת, זה הפך להיות קל מאוד להשיק חילופי מטבעות קריפטוגרפיים. בנוסף, זו הצעה רווחית. זה הוביל לפעילות חילופית אופורטוניסטית רבה.

מסיבה זו, חובה לבחור פלטפורמה מכובדת ומוצקה. לחלק מהבורסות החדשות יש התחייבות לביטחון ולהיצע מיטב שירות הגזעים.

אחת מהבורסות שפורסמו לאחרונה, ecxx, מחויבת להגנה מהימנה על נכסים דיגיטליים. הבורסה של ecxx מתגאה באבטחה רב שכבתית, שנועדה לענות על הצרכים של משקיעים מקצועיים וקמעונאיים כאחד.

Ecxx מצהיר חזון הכולל הפיכתה לבורסת הנכסים הדיגיטליים המובילה בעולם. משמעות הדבר היא גדולה יותר מ- Coinbase, Binance או Kraken. זה גם אומר שהם נמצאים בו לטווח הרחוק.

ככל שחילופי הנכסים הדיגיטליים מתקדמים, הופכים לידידותיים יותר ואינטראקטיביים יותר למשתמש, זה דבר חיובי ואולי פירוש הדבר שההחלפות בימינו נראות כאילו הן לומדות מטעויות העבר של ענקיות העבר כאשר ecxx בנתה פלטפורמה המוקדשת לביטחון ואמון..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map