כיצד מטבעות פרטיות עשויים להיות החשש הגדול ביותר של הרגולטורים?

אם אתה משתמש בכל מטבע קריפטוגרפי ציבורי כמו Bitcoin או Ethereum, אולי אתה לא אנונימי כמו שאתה מניח לעצמך. הנה למה. 

הקמת מטבעות פרטיות

ה- USP של ביטקוין וקריפטואים ישנים אחרים במהלך ההשקה היה האנונימיות שהם מספקים. אך האם הם באמת אנונימיים? מילה הולמת יותר תהיה “שמות בדויים”. המפתח הציבורי של כל משתמש הוא רק שם בדוי שישמש בבלוקצ’יין. המפתח הציבורי שלך, סכום העסקה שלך, כתובת הנמען ופרטים אחרים תמיד יכולים לגשת לכל אחד באינטרנט. כאן, אתה עלול להרגיש בטוח מכיוון שאיש אינו יודע שמפתח ציבורי זה שייך לך, או בקיצור, הם אינם יכולים ליצור את הקשר בינך לבין המפתח הציבורי שלך. עם זאת, הנמען יהיה מודע למידע זה. פעם, מישהו מסוגל לדעת שאתה הבעלים של המפתח הציבורי שלך, כל הפרטיות שלך נפגעת. כעת, במקום לשייך את כל העסקאות הזמינות שלך לציבור למפתח הציבורי שלך, הן ישויכו אליך. זה שם גלימת הפרטיות שלך. 

אפילו היסטוריית הרכישות שלך תהפוך לציבורית. איך זה איום? ממשלות אינן היחידות המחפשות את הנתונים שלך, האקרים זדוניים נמצאים גם ברשת כמו נץ שמחכה לטרף. 

כעת, תוכלו לשאול – “אך האם לא קשה לבסס את הקשר בין המפתח שלי לביני?”. אתה אולי חושב שזה קשה, אבל עולם האינטרנט לעולם לא מצליח להדהים אותנו. אנו מודעים היטב ל”מדיניות העוגיות “בכל אתר בו הם מתכוונים להשתמש לצורך מתן פרסומות מותאמות אישית יותר. הם עוקבים אחר הפעילות שלך כשאתה מבקר באתרים שבהם הם מוצבים. אם אתה משתמש באתר כלשהו כדי לבצע עסקאות ביטקוין או כל קריפטו אחר, רוב הסיכויים שמעקב אחר המידע שלך עשוי להיות דולף באינטרנט. גם אם אתה משתמש בתוכניות כמו CoinJoin, האזנה יכול בקלות לעקוב אחר המפתח הציבורי אליך בדיוק של 98%. הפרטים מתוארים בסעיף א עבודת מחקר מאת סטיבן גולדפדר וצוותו באוניברסיטת פרינסטון.

מה הבעיות?

אובדן הפרטיות שלך הוא בעיה גדולה – קודם כל, הפרטיות צריכה להיות אחת מזכויות האדם הבסיסיות של כולם. אם הממשלה והאזנות הסתר עדיין יוכלו לרגל אחריך ולהבחין בהתנהגותך הכלכלית, זה לא נחשב כפרטיות. רוב האנשים לוקחים את הפרת הפרטיות הכלכלית שלהם כנושא רציני. הפרות כאלה עלולות להזיק לאימוץ מטבעות קריפטוגרפיים. מכיוון שאנשים אלה לא יעברו לקריפטוגרפיה מבוזרת אם הפעילות הפיננסית שלהם היא ציבורית. 

עסקים מתייחסים לפרטיות ברצינות רבה מדי, הם אוהבים לסחור עם חוזים חכמים כדי להתמודד עם לקוחותיהם ושותפיהם. מה יועיל לחוזים חכמים לעסקים אם הם זמינים לציבור? במקום זאת, הפרה של נתונים כאלה יכולה להפיל את המתחרים באסטרטגיות המתמשכות, וליצור קטסטרופה לעסקים ארוכי הטווח..

כל זה היה מנקודת מבטם של המשתמשים, עכשיו בואו נחשוב מנקודת מבט של מטבע קריפטוגרפי. פרטיות היא גורם חשוב לפריביליות של מטבע קריפטוגרפי. פגיעות היא מושג שערך מטבע צריך להישאר זהה ללא קשר להיסטוריה שלו או 1 BTC צריך להיות 1 BTC ולא משנה מה. אך עם מטבעות שקופים ביסודם, כולם יכולים להציג את היסטוריית העסקאות של מטבע. כעת, בהתבסס על היסטוריה, מישהו יכול לדחות מקבלת מטבע. לדוגמא, אתה יכול לדחות ביטקוין אם היה מעורב בעסקת סמים. זה ייצור בעיה של כמה מטבעות להיות יקרים יותר מאחרים. אם זה קורה בקנה מידה המוני, זו תהיה בעיה ענקית עבור המטבעות הקריפטוגרפיים. 

למזלנו מטבעות ממוקדים בפרטיות פותרים את שתי הבעיות הללו.

מטבעות ממוקדים בפרטיות

מטבעות ממוקדים בפרטיות אינם ניתנים למעקב ואנונימיים בשל הטכנולוגיה שלהם. בניגוד לביטקוין ואחרים, מטבעות פרטיות מסתירים את המידע של השולח והמקבל. ישנן מגוון טכניקות זמינות לעשות זאת. חלקם כן

  • כתובות התגנבות

הטכניקה הפשוטה ביותר, היא יוצרת כתובת חדשה בכל פעם שאתה מבצע עסק ברשת. ישנן גם גרסאות מתקדמות יותר לכך. 

  • חתימות טבעת

עליך לחתום כדי לאמת כל עסקה. חתימות טבעת משלבות אותך עם חותמים אחרים כדי להסתיר אותך כשולח. 

  • zK-SNARKs

צורה מתקדמת של הצפנה כדי להפוך את העסקאות שלך לבטוחות יותר.

ושיטות אחרות כמו MimbleWimble, Tor, CoinJoin וכו ‘. 

מה הם המטבעות הפופולריים ביותר במיקוד הפרטיות?

מונרו (XMR)

אחד ממטבעות הפרטיות הפופולריות והנפוצות ביותר. זה התחיל כמזלג מבית Bytecoin בשנת 2014 ועכשיו עושה שימוש בחתימות טבעות, כתובות התגנבות ומנגנון פיצול ייחודי.. 

מקף (DASH)

Dash מספק אפשרות למשתמש לשמור על עסקאות פרטיות או לא. המטבע התחיל כמזלג ליטקוין. אלגוריתם הכרייה X11 של Proof-of-Stake ששונה של Dash משתמש ב- “CoinJoin” לעסקאות פרטיות כדי להבטיח שלא ניתן יהיה לראות את העסקה שלך..

ZCash (ZEC)

ZCash כולל גם אפשרות לבחור בפרטיות או לא. המטבע צבר שותפויות עם JP Morgan, Parity ו- StarkWare. הוא עושה שימוש ב- zK-SNARKs. 

מטבעות פרטיות אחרים הם Bytecoin, Verge, Komodo, Grin ואחרים. אתה יכול לבדוק את הרשימה כאן.

היכן ניתן לקנות מטבעות פרטיות ומטבעות אחרים?

השאלה הבאה היא היכן תוכלו לקנות את המטבעות הללו. מטבעות פרטיות אינם שונים ממטבעות קריפטוגרפיים אחרים מבחינת המסחר. ישנן דרכים רבות לרכישת מטבעות קריפטוגרפיים, אך הדרכים המועדפות ביותר הן רכישה באמצעות בורסה ותיווך.

קנייה בבורסות

בורסה דומה לבורסה בה קונים ומוכרים נסחרים על בסיס מחיר השוק הנוכחי של המניות. הבורסה גובה תשלום בגין ששימש כאיש הביניים. עם זאת, לא בכל הבורסות יש את כל המטבעות ומטבעות פרטיות כמו מונרו זמינות בכל הבורסות הגדולות כמו Binance, Coinbase, OKEx וכו ‘. מטבעות חדשים יחסית עשויים להיות קשים למצוא ברוב הבורסות..

קנייה באמצעות מתווכים

במצב זה, הכספים שלך מועברים דרך רשת סוחרים במקום בורסה מרכזית. אנו מתייחסים לכך כאל שוק ללא מרשם (OTC). ה מתווכי קריפטו מצא אנשים המחזיקים בריכות גדולות של קריפטו וסוחרים שמוכנים לקנות אותו, ושייך אותם. זה מספק גמישות נרחבת ותקופות הסדר מהירות יותר ביחס לבורסות. 

מטבעות רגולציה ופרטיות

לכל מטבע שני פנים, וכך גם זה. בעוד שמטבעות פרטיות עשויים לעזור לעסקים ולמשתמשים להיות בנוכחות פיננסית מקוונת מאובטחת יותר, הם גם הופכים לדרך העדיפה לבצע עסקאות עבור משתמשים זדוניים. פרקטיקות כמו הלבנת הון, עסקאות בגין טרור או פעילויות בלתי חוקיות ופלישת מס, הופכות בולטות יותר במטבעות פרטיות. זו הסיבה שמטבעות פרטיות הם שם נרדף לשיטת התשלום ברשת החשוכה. 

הממשלה מתערבת כאן ומטבעות פרטיות היו הדאגה העיקרית של תקנות רבות. נאמר כי שנת 2019 היא הרגולציה למטבעות קריפטוגרפיים, ההשקה האחרונה של מטבע מאזניים בפייסבוק משכה משיכה רגולטורית מצד ממשלות שונות. בזמנים כאלה, אנו יכולים להיות בטוחים שגם מטבעות פרטיות יובאו בחשבון. אבל אם נסתכל על ההיסטוריה של התקנות סביב מטבעות קריפטוגרפיים, אז נצפה שרוב המדינות עדיין נאבקות כיצד לסווג מטבעות קריפטוגרפיים למחלקת נכסים. הקונגרס האמריקני עדיין תוהה אם לכנות מטבעות קריפטוגרפיים כניירות ערך, סחורות או סוג נכסים חדש לחלוטין.  

נכון לעכשיו, יפן היא האומה היחידה שעשתה צעדים רציניים לאיסור מטבעות פרטיות. הממשלה היא לאלץ את חילופי הקריפטו לרשום מטבעות פרטיות כלשהם. הם מנסים להקשות על המרת פיאט למטבע פרטיות. אך עדיין ניתן להשיג זאת בעזרת חילופי מבוזרים (DEX). 

ארה”ב אולי לא לקחה בחשבון מטבעות פרטיות אבל הם לא מערערים עליהם לחלוטין. הנה כמה מההערות שהגישו גורמים רשמיים מטעם פקידי הממשלה.

“קריטי שארצות הברית תמשיך לפעול בינלאומית לשיפור הבקרות הקשורות למטבע דיגיטלי. עלינו לשקול גם פעולות חקיקה או רגולציה נוספות כדי להתמודד עם אתגרים פוטנציאליים הקשורים למטבעות קריפטוגרפיים משופרים באנונימיות, שירותים שנועדו לטשטש עסקאות ברשתות חסימות. “

רוברט נובי לוועדת המשנה לבית טרור ומימון בלתי חוקי.

“[…] איך אתה מאפשר חופש תוך שאתה מאפשר לממשלה לנסות לעשות את עבודתה כדי להגן על האוכלוסייה ואני חושב שצריך להיות שם איזון ו […] אני רואה את הממשלה מנסה למצוא את האיזון הזה. אני חושב שדברים כמו הוכחת אפס ידע דוחפים את האיזון לכיוון אחד וייתכן שיהיה צורך לכייל מחדש היכן נמצא קו זה […] “

—— בריאן קווינטנץ, נציב CFCT לאחרונה הופעה. 

נכון לעכשיו, לא ננקטות הרבה פעולות כלפי מטבעות פרטיות במיוחד משום שהממשלות עדיין עסוקות בטיפול במטבעות קריפטוגרפיים בכללותן. אבל כמות האנונימיות שמספקות מטבעות הפרטיות יכולה להיות בוגדנית גם כן. אנו עשויים להזדקק לפיתרון היברידי המכיל את התכונות של מטבעות פרטיות וגם של אחרים. 

האם מטבעות הפרטיות ישרדו את התקנה?

נכון לעכשיו, לממשלות אין מתודולוגיה חסרת שוטים כדי למנוע שימוש במטבעות פרטיות. מה שהם יכולים לעשות לכל היותר הוא להקשות על תהליך ההחלפה בין פיאט למטבעות קריפטוגרפיים. אך שימוש במטבעות פרטיות לא יהפוך לבלתי אפשרי אלא לעבוד כמנהרה כדי להפוך כסף שחור לבן. 

אם נסתכל על ההיסטוריה, ממשלת ארה”ב הייתה ספקנית לגבי הסמכת SSL של אתרים. כעבור שנים אישור SSL הוא נורמת הבטיחות עבור האתרים וכל אתר ממשלתי צריך להשתמש בתעודה למטרות אבטחה.

“בדיקה מוגברת עשויה להפוך אותם (מטבעות קריפטוגרפיים) להשקעה מסוכנת יותר עבור סוחרים / משקיעים מסורתיים יותר, אך מטבעות הממוקדים בפרטיות יהיו תמיד במקרי שימוש במקומות עם מגבלות על חופש האישי.”

– שפילד קלארק, מנכ”ל Coinsource, מפעיל כספומטים של ביטקוין.

עם הערות והבטחות כאלה, נראה שמטבעות פרטיות ישרדו את הרגולציה ללא פגע. עם זאת, צריך לעשות משהו עם הבעיות שמטבעות הפרטיות מקלים על פעילויות לא חוקיות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map