banner
banner

ד”ר דום מכנה ביטקוין מזומן [BCH] שיטקוין בדיון עם רוג’ר ור

פרסומת פמקס

הכלכלן האמריקאי נוריאל רוביני, המכונה ד”ר דום, הכריז לאחרונה על זלזולו בביטקוין מזומן (BCH) עימות עם מקדם המטבע הציבורי, רוג’ר ור. הדיון היה חלק מפורום CC השנה – פורום ההשקעות Blockchain ו- AI בלונדון, בו הודיע ​​ד”ר דום בפומבי כי BCH הוא “שיטקוין”.

 ד”ר אבדון נגד רוג’ר ור – האם הוא קריפטו כחנות ערך או לא?

נושא הדיון היה “האם מטבעות קריפטוגרפיים ייכשלו או יצליחו?” רוביני החל להפריך את הדעה כי מטבעות קריפטוגרפיים הם למעשה מטבעות בטענה שהם אינם מאגר ערך יציב ויציב ולכן לא ניתן להשתמש בהם לתשלומים. ביטקוין ואלפי מטבעות קריפטוגרפיים אחרים לא שימשו לתמחור מוצרים ושירותים. הוא גם דיבר על חוסר המדרגיות של ביטקוין. רוג’ר ור הגיב לנקודות של רוביני והזכיר לו כי שווי השוק של מטבעות הקריפטו צמח מעל 200 מיליארד דולר בתוך עשר שנים בלבד. על הנקודה של רוביני בשימוש בקריפטו לתשלומים, ור הביא את הדוגמה של ביטקוין מזומנים, אשר, לדבריו, יכול לבצע יותר ממאה עסקאות בשנייה ברחבי העולם בחינם..

עם זאת, רוביני לא השתכנע. כדי לבסס את עמדתו לגבי קריפטו שאינו מאגר ערך יציב, הוא ציין כי הביטקוין היה 60% מתחת לשיא, ואילו ה- Bitcoin Cash של רוג’ר ור היה נמוך ב -95% מהשיא, ואמר עוד כי הנכסים שאיבדו 95% מערכם. תוך 12 חודשים בלבד הייתה בדיחה. ור, לעומת זאת, הייתה אנלוגיה להוכיח שאפילו פיאט איבדה את ערכה. הוא ציטט את הדוגמה של הין היפני ואמר כי כיום 10,000 ין שווים לכ- 90 דולר. עם זאת, לא הרבה זמן, ין אחד יכול לקנות אונקיית כסף. היום, פיסת הנייר ששוויה היה כ -90 דולר, הייתה בעבר בערך 20,000 דולר.

האם Crypto שימושי במקרה של הלם גיאופוליטי?

מנחה הדיון ציין אז כי השימוש בקריפטו גדל במקרה של מיתון, ומביא את הדוגמה למשבר החוב הממשלתי ביוון. רוביני, כצפוי, סירב להכיר בכך. במקום זאת, הוא אמר כי השימוש בקריפטוגרפים, ומספר העסקאות והמשתמשים קרסו מאז שיא הקריפטו בכל הזמנים בשנת 2017. ור מיהרה להצביע על כך שרוביני “קוטף את נתוניו”. השימוש בקריפטו היום היה הרבה יותר גבוה ממה שהיה אפילו שנה לפני ששווי השוק הגיע ל- ATH בשנת 2017.

ד”ר דום הביא אז את הדוגמה לעליית האינטרנט. בין השנים 1990 ל -2000 היא צברה מיליארדי משתמשים ואתרים, וכמה יישומים חשובים כמו דוא”ל. אבל בקריפטו זה לא היה המקרה. בביטקוין יש רק 50 משתמשי MM באופן רשמי ומחציתם מתים. כשמדובר ב- DApps, ה- DApp הפופולרי ביותר הם Crypto Kitties, משחקי קזינו או תוכניות פונזי. Ver ציטטה שוב את הדוגמה כיצד תנועת כסף התגלתה כמקרה השימוש החזק ביותר של קריפטו – מיליוני משתמשים שמתנהלים זה עם זה ללא שום מחסומים..

מקאפי בסדר עם פעילויות טרור שקורות דרך חילופי הדברים שלו

בשלב כלשהו במהלך הדיון העלה המנחה את מרכזיתו המבוזרת החדשה של ג’ון מקאפי, שלא היו בה דרישות KYC. הוא שיתף כי מקאפי, בפגישה קודמת, נשאל על דעתו כיצד ירגיש אם מחבל יתפס והוכח כי השתמשו בחילופי הדברים שלו לביצוע פעולת הטרור. על כך הגיב מקאפי שהוא יהיה בסדר. בתמיכה לתשובת מקאפי אמר ור כי הדולר האמריקני הוא המטבע שמשמש ביותר בפעילות טרור, אך אין פירוש הדבר שהעולם יפסיק להשתמש במטבע..

“השיטקוין שלך קרס 95% בשנה” – רוביני לוור

הוויכוח התעמק בזכות והלא נכון של הצפנה עם רוג’ר ור וחזר כי יש לאפשר לאנשים להיות בעלי שליטה בכספיהם ורוביני הדגיש שוב ושוב שסוג האנרכיה הפיננסית שעליה וור מדבר מעולם לא היה קיים ולעולם לא היה קיים. בשלב מסוים, היה לרוביני התפרצות שבה הוא אמר שלקח 100 שנה לדולר לקרוס 95% ואילו “השיטקוין” של רוג’ר ור קרס בשנה. הוא אמר –

“[לקח] שנה עד שהשיטקוין שלך קרס 95%. זה לא שווה כלום. “

רוביני זועם אמר עוד כי ור לא מאמין בממשלה, אך קניית חומרי נפץ באינטרנט הם רעיון החופש שלו. רוביני אפילו תקף את ור באופן אישי בכך שהביא את העניין שהוא בילה בכלא. ור השתמש בנקודה זו לטובתו והצביע כי רוביני מאבד את הוויכוח כיוון שהחל “לתקוף את האדם ולא את הוויכוחים כאן.”

הביטקוין אינו מבוזר אך המערכת הפיננסית המסורתית היא – רוביני

הוויכוח עבר לנושא הריכוזיות והביזור. רוביני טען כי המערכת הפיננסית המסורתית הייתה מבוזרת מאחר שהיו בה אלפי מוסדות פיננסיים ומאות בנקים ומטבעות המעורבים בשליטה בה, ואילו ביטקוין היה ריכוזי משום ש -80% מהכרייה היו בשליטה של ​​כמה ידיים ו -99% מחילופי המטבעות. היו ריכוזיים. לכך אמר ור כי ביזור אינו הטיעון העיקרי לטובת מטבעות קריפטוגרפיים ומטרתו היחידה היא להפוך את הצנזורה לעמידה בפני צנזורה..

הדיון הסתיים בשאלות מהקהל, ובזה רוג’ר ור, שתמך במטבעות קריפטוגרפיים בגלל החופש הכספי שהציעו למשתמשים, היה זוכה מובהק.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me