banner
banner

מנכ”ל Binance מעיר על חוסר היציבות של פיאט כשהמטבעות צונחים בכל רחבי העולם

פרסומת פמקס

Binance CZ באמצעות ידית הטוויטר שלו מזהיר כי Fiats אינם בטוחים יותר כפי שנחשבו. מטבעות פיאט נחשבו יציבים ברחבי העולם. לפחות זה מה שממשלות ורגולטורים פיננסיים אומרים. אבל המשברים הכלכליים האחרונים בטורקיה ובחלק ממדינות אמריקה הלטינית כמו ונצואלה, ארגנטינה וברזיל, במטבעות הפיאט שלהם, נקטו על עצמם.. 

המהומה הטורקית

כלכלת טורקיה סבלה מתגובה שלילית לתעריפי טראמפ על פלדה ואלומיניום טורקית, הלירה התרסקה בלמעלה מ -20 אחוזים בתוך מספר שעות. זה הניע את המשקיעים לא לנכס המסורתי של זהב, אלא לביטקוין במקום.

קוינים, הבורסה הגדולה ביותר בטורקיה, דיווחה על עלייה של 63% בהיקף המסחר בביטקוין, ובורסות BTCTurk ו- Paribu רואים עליות נפח של 35% ו- 100% בהתאמה. זה דחף את מחיר הביטקוין בטורקיה ל -7000 דולר – יותר מ -500 דולר ממדד הנוזלים החדשים של מטבעות אמיצים חדשים, המבוסס על מרבית פעילות המסחר העולמית..

אף על פי שאולי הביטקוין אינו פועל כמדיום חילופי יומיומי, אזרחי טורקיה נוהרים אליו כנכס מקלט בטוח – דרך להימלט מנדנדות הלירה הטורקית מול הדולר, שגורמים אפילו לתנודות הביטקוין להיראות רגועות..

כמו כן קראו: מנכ”ל Binance אומר כי שוק הדובים נסוג מכיוון שהעתיד מואר לשוק הקריפטו

בלגן דרום אמריקאי – ונצואלה, ארגנטינה ואולי ברזיל

הסיכויים הכלכליים לאמריקה הלטינית בשנת 2018 עגומים. עם חוסר יציבות פוליטית בכמה מהכלכלות הגדולות באזור, כמו גם צניחה כללית במחירי הנפט וסחורות אחרות, עסקים וצרכנים עומדים בפני דיכאון ובמקרה של ונצואלה, קריסה כלכלית.

המשבר העומד בפני כלכלות אמריקה הלטינית לא החל בשנת 2018, הכל נמשך עד 2015. ארגנטינה, ונצואלה וברזיל סיימו את שנת 2015 בבעיות כלכליות קשות, כולל שיעורי אינפלציה עצומים – עד 275 אחוזים לוונצואלה (63 אחוז לשנת 2014) ~ 30 אחוז לארגנטינה (36.4 אחוז לשנת 2014) ו -10.4 אחוז לברזיל (6.3 אחוז לשנת 2014).

בארגנטינה, המטבע של המדינה, הפסו, נפל באופן משמעותי בשלוש השנים האחרונות, הוא ירד ב -15% לעומת הדולר בשנת 2017. הירידה ב -2017 הייתה על רקע ההפסד של 34% ב -2015 וירידה של 18% ב -2016 גם שנת 2018 לא שינתה את הון המדינה, מכיוון שהפסו של ארגנטינה צנח לשפל שיא. כך היה גם בריאל הברזילאית, אך הבנק המרכזי התערב

לוונצואלה יש בעיות משלה, האינפלציה שלה עומדת על 82766.0% כפי שדווח בכלכלה מסחרית שבגללה הבוליבר הוונצואלי התקרב לרמות אבסורדיות. תגובת ממשלת ונצואלה לעלייה בשיעור האינפלציה הייתה יצירת “מטבע קריפטו” משלהם, שכונה פטרו, שאמור להיות מגובה באספקת הנפט במדינה. עם זאת, לאור הניהול הלא נכון של הבוליבאר הנוכחי על ידי אותה ממשלה, בנוסף לחששות לגבי האופן בו תפקוד מטבע קריפטוגרפי מרכזי לחלוטין (המציאות היא שהמטבע הוא יותר דיגיטלי מקריפטו), הביא לוונצואלים לנטוש את הפרויקט בהמוניהם. עוד לפני שהצליח להמריא.

קולות בולטים אומרים כי פיאטים אינם יציבים לחלוטין

היום באמצעות ידו הטוויטר CZ של בינאנס אמר: “פיאט לא מרמז על יציבות”. יחד עם זאת, הוא פרסם תרשימים של לירה הטורקית ופסו ארגנטינאי הנמצאים בלחץ מוצק של מדינות המתפוררות במצב הכלכלי..

פיאט אינו מרמז על יציבות pic.twitter.com/ad0CJYh2nA

– CZ Binance (@cz_binance) 30 באוגוסט 2018

CZ אינה הראשונה שאמרה זאת. מנכ”ל Coinbase הקודם, בריאן ארמסטרונג, הצהיר כי משברים כלכליים המתרחשים ברחבי העולם במשך 3-5 השנים הבאות עשויים להיות הזרז לאימוץ אורגני של מטבעות קריפטוגרפיים..

“מדינות שעוברות משבר כלכלי וכיסים של אנשים באזורים אלה מתעניינות [בקריפטו]. יש עניין בקרב האנשים עם נקודת הכאב הגבוהה ביותר להיות בעלי מטבע יציב […] בשלוש-חמש השנים הבאות מדינות שעוברות משבר כלכלי יכולות לראות אנשים מאמצים אורגנית קריפטו כחלופה “.

בעוד שמדינות אלה ממשיכות את המהומה שלהן והמטבעות שלהן לוקחים אפס, אנשים ממשיכים לעבור לנכס המקלט הבטוח של זהב ועכשיו לביטקוין מגן נוזלי יותר. יש פרשנים שמציעים גם שהביטקוין מסתלק מהדומיננטיות של הזהב.

האם מטבעות קריפטוגרפיים יסלקו גם את הדומיננטיות של פיאט? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me