ביטקוין נכנס רשמית ל”מצב גילוי מחיר “, מדוע מחיר BTC לעולם לא יכול לבקר מחדש 20,000 דולר

פרסומת פמקס

נכון לעכשיו, ב 30,000 $ + ביטקוין (BTC) כבר נכנס למצב גילוי מחירים המיוחל. ראלי מחיר ביטקוין זה מגובה בהשתתפות מוסדית גדולה עם כמה שחקנים גדולים במרחב הפיננסי שופכים מיליוני דולרים לזהב הדיגיטלי הזה..

עם ההשתתפות המוסדית הגואה, ענקיות פיננסיות החלו לעבד מכשירי השקעה בביטקוין העונים לדרישות המוסדיים. חלק מהענקיות הפיננסיות המפוקחות כמו CME ובקקט כבר מציעות לסחור תמורת עתיד הביטקוין. מצד שני, יש מספיק עבודה סביב הצגת תעודות סל של ביטקוין בשוק.

אך כדי שכל מוצרי ההשקעה הללו קיימים בשוק, חשוב להבין את מנגנון גילוי המחירים עבור סוג הנכסים. בואו נסתכל מה המשמעות של גילוי מחיר של ביטקוין במציאות.

גורמים שמשחקים תפקיד מרכזי בתגלית מחיר הביטקוין

כידוע לכולנו הביטקוין עובד לחלוטין ברשת בלוקצ’יין מבוזרת ואין שום גוף רגולטורי השולט בו, בניגוד לסוגי נכסים אחרים. ביטקוין, ומטבעות קריפטוגרפיים באופן כללי, הוא נכס תנודתי מאוד ונעשה בעבר מניפולציות גדולות במחירים.

גילוי מחיר של ביטקוין נשאר משימה קשה במשך זמן רב. אבל ככל שנכנסות לתמונה יותר בורסות ושווקים מוסדרים, התרחיש משתפר. ההשתתפות המוסדית ב- BTC עשויה לדחוף את הביקוש לרכבי השקעה כמו תעודות סל של ביטקוין ואחרות.

העלייה בפעילות המשקיעים היא כבר אישור לכך שזכות הביטקוין נמצאת בשטח משלה ואולי לא נראה תיקון גדול כפי שנראה במהלך התרסקות המחירים בשנת 2017..

מקור: טוויטר, טבלת הפעילות של משקיעי הביטקוין

מכיוון שמוצרים כאלה פועלים רק באמצעות פלטפורמות מוסדרות, זה יעזור לרסן את תנודתיות המחירים וההתנהגות הבלתי צפויה של BTC. במהלך דיון פאנל בשנה שעברה ב- Invest: ASIA בסינגפור, לניקס לאי, מנהל שוק פיננסי ב- OKEx אמר קוינדסק:

“אם אתה יכול רק לקנות או למכור אסימונים בסיסיים מסוימים של ביטקוין ואין לך יכולת לקצר, בעצם לשער בכיוון אחר, אז השוק יהיה הרבה יותר תנודתי מכיוון שהוא מונע לחלוטין על ידי סנטימנט.”

“לדוגמא, אתה יכול לראות בביטקוין הרבה יותר תנודתי לפני הצגת CME Futures … ולכן עלינו לקבל יותר מכשירים פיננסיים כמו אפשרויות שיעזרו להמשיך בתהליך גילוי המחירים ביחס לתנודתיות.”

ההשתתפות האחרונה של קרנות גידור, משקיעים ותיקים, מוסדות ושחקנים גדולים אחרים תביא בהירות רבה יותר למושג זה של תגלית מחיר הביטקוין ככל שהשוק יבשיל..


מדוע מחיר BTC לעולם לא יכול לבקר מחדש 20 אלף דולר?

כפי שציין אנליסט הקריפטו ווילי וו, ביטקוין פרייס לעולם לא יכול לבקר מחדש 20,000 דולר. לדעתו רכישת נקודה גבוהה בשילוב עם עלייה בפעילות המשקיעים הפכו את העצרת הזו לבדלה מהקודמות. לדעתו רמת מחיר של 24,000 $ זהה לזו שנצפתה בטווח מחירים של 12- $ 14,000 BTC וזה ידרוש התרסקות שוק אדירה כדי לשבור את הרמה הזו..

לעולם לא נראה עוד 20 אלף דולר BTC.

תמיכה של 24,000 דולר תצטרך אירוע ברבור שחור בכדי להתמוטט.

מחיר הקומה הנתמך על ידי קונים לטווח הארוך עולה במהירות רבה.

– ווילי וו (@woonomic) 3 בינואר 2021

נקודה מרכזית נוספת שיש לציין ממחקרי וו היא שביטקוין לעולם לא יכול לראות 30-40% תיקונים שסוחרי הקריפטו מדברים עליהם ובמקסימום אנו עשויים לראות תיקוני מחירים בסדר גודל של 20-25% לרוץ השור הזה.

קריאה נוספת: מהו מצב גילוי מחיר של ביטקוין?

מנגנון גילוי המחירים פירושו בעצם הפקת מחיר של נכס בשוק המבוסס על יחסי גומלין בין קונה למוכר. משמעות תגלית מחיר הביטקוין היא קביעת מחיר נקודתי למסחר בביטקוין (BTC) שתלוי במספר גורמים מוחשיים ולא מוחשיים..

מלבד העקרונות הכלכליים הקלאסיים של ביקוש והיצע, ישנם מספר גורמים הנכנסים לתמונה של גילוי מחיר ה- BTC. זה יכול לכלול גורמים כמו זרימת מידע בין שווקי קריפטו, בורסות, כמו גם אינטראקציות עם השווקים המסורתיים. כפי שראינו השנה, למצב הכלכלי העולמי ולאי הוודאות יש משקל ניכר גם על גילוי המחירים.

כאמור, בבסיס גילוי מחיר הביטקוין הוא גורם הביקוש וההיצע החשוב ביותר. כמו כן, תגלית מחיר הביטקוין תלויה במידה רבה בשוק העתידי והאופציות. לסוחרים בשוק זה מידע ושיפוט טובים יותר לנקוט בפעולה הרצויה. במקרה של מידע או חדשות חיצוניים המשפיעים על תנאי השוק או על הכלכלה, הפעולות שננקטו על ידי הסוחרים הספקולטיביים מזינות מידע חדש בשוק הנגזרים אשר מניע עוד יותר את תנועות המחירים..

שוק החוזים העתידיים והאופציות של ביטקוין ממלא תפקיד מפתח בגילוי מחיר הביטקוין שכן הם הראשונים להגיב שכן עלויות העסקה נמוכות בהרבה בהשוואה לשווקי הספוט. לפיכך, הם כוללים את אלמנט החיזוי העתידי לגבי מה שעלול לקרות.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map