אם תעודת הסל הביטקוין של CBOE תידחה, האם זה יעודד את השוורים המשתוללים?

פרסומת פמקס

בעוד העולם מחכה בקוצר רוח להחלטת ה- SEC של ארה”ב על תעודת סל ביטקוין שהוגשה על ידי CBOE, ה- SEC פגע ברק בדחיית החלטתו על הגשת הקרן בבורסת דירקסיון ביטקוין (ETF) לספטמבר 2018. אז מה אם Cboe תממן את תעודת סל ביטקוין בביטקוין מתעכב או נדחה לצורך העניין, מה וכמה יכולה להיות ההשפעה?

תעודת סל בביטקוין בחסות CBOE: האם זה יכול להתעכב?

בעוד העולם מתכונן להחלטת ה- Board Board Options Exchange Markets Global Markets (CBOE) – החלטת תעודת הסל X ביטקוין מסוג Solid X בקרוב, דחייה זו של דירקסיון ביטקוין הנסחרת על ידי SEC העלתה אזעקה כי יש סיכוי שהיא תבדל בין ה- CBOE. תעודת סל X מוצקה גם כן. מכיוון של- SEC יש 45 יום מיום הפרסום במרשם הפדרלי וייתכן שיהיה לה חלון נוסף להארכה, יש כל אפשרות ש- SEC תרצה לנצל את הזמן כדי להגיע להחלטה הוגנת, כך שהיא תהיה הטובה ביותר כל בעלי העניין.

מכיוון שהשווקים נעים כפי שהם, ויש תנופה שנבנית על BTC אשר צברה למעלה מ -1,000 דולר בשבוע האחרון או אחר כך, חדשות העיכוב עשויות להגיע עם תיקון קל שעשוי להתאושש זמן קצר לאחר מכן. כשקרן הנסחרת בבורסת הביטחון של דירקסיון ביטקוין (ETF) כבר מתעכבת השוק אי שם מוכן לכך.

למעשה, לאישור תהיה השפעה חיובית גדולה יותר על מחירי ה- BTC מאשר לעיכוב על הצד השלילי.   

קרא גם: התלהבות תעודת סל של ביטקוין מתפוצצת, שוורים כבר לקחו את המטען

מה אם הבקשה תידחה?

אם בקשת CBOE- Solid X תעודת סל תידחה, זו לא תהיה הפעם הראשונה שהבקשה תידחה. היא דחתה יותר מ -15 תעודות סל שקשורות לביטקוין שהוצעו מאז 2013 ובשנה האחרונה, כבר היו כמה דחיות הכוללות כמו CBOE, Gemini ו- SolidX..

באשר ל- SEC, יש עדיין הרבה מכשולים שצריך לנקות לפני שזה יכול לבטא משהו בעד,   

  • שוק ושקיפות לא מוסדרים: אחת הסיבות שביטקוין הפילה את יישום תעודת הסל של וינקלבוס הייתה כי הוא חש ששוק ה- BTC עדיין נמצא בשלבים מוקדמים יחסית של התפתחותו והשוק היה לא מוסדר למדי. כמו כן, שקיפות המחירים וההחלפות הועמדה בספק ונחשבה כגורם מפתח לדחייה. שווקי הביטקוין עדיין אינם מוסדרים וגם להרבה בורסות יש עדיין בעיות שקיפות.
  • יעילות תמחור: מכיוון שמחירי הקריפטו הם תנודתיים מאוד; החשש הנוסף של SEC היה לגבי האופן שבו הקרנות יעבדו והאם ניתן לתמחר אותן ולסחור ביעילות. באותה תקופה SEC גם האמין כי BTC היה נזילות במידה מסוימת ולכן היא יכולה ללכוד את הכספים. – יעילות התמחור עדיין קשה מכיוון שעדיין קיים הבדל רחב במחירים בין הבורסות והתנודתיות עדיין נמשכת
  • אבטחת חילופי: מכיוון שהרבה בורסות עיקריות התמודדו עם פגיעות אבטחה ופריצות, ה- SEC עדיין לא משוכנע שהנכסים הבסיסיים של ביטקוין יהיו מאובטחים ובטוחים..  

למרות שיש הרבה מכשולים אחרים כמו הגנה על משקיעים קמעונאיים, נוכחותם של שירותי משמורת וזמינות עתיד ביטקוין ב- CBOE ו- CME, עדיין אלה לא נראים מספיק שיכולים לאשר את תעודת הסל BTC על ידי CBOE ו- SOlidX יעברו.

אם מסתכלים על ההשפעה של זה על התמחור, מלבד הדחייה הראשונית של מטרידי Winklevoss, שראתה קריסה משמעותית של הביטקוין מ- 1300 דולר ל 950 דולר, כל שאר דחיות תעודת הסל לא ראו השפעה שלילית דרסטית על המחירים בטווח הקצר. והסנטימנט לטווח הארוך נותר על כנו. לא משנה מה תיקון המחירים שהתרחש בגלל חדשות הדחייה, הוא נראה כשהוא מתאושש בימים הקרובים.

כפי שהמצב כרגע, נראה שהאירוע התאסף סביבו רעש רב אשר בהחלט יוביל לתיקון מחירים לטווח הקצר, אך ייתכן שהמגמה לטווח הארוך לא תושפע רבות. תעודת סל בקריפטו בהחלט ויכולה לשנות את כיוון הכסף המוסדי לקריפטו. אך דחייתה אינה סוף הדרך, אם כי היא עשויה להרגיע את הסנטימנט לטווח קצר מאוד. למוסדות עדיין יהיו אופציות רבות להשקעה בקריפטו, כולל החוזים העתידיים על CBOE ו- CME וגם שטרות הנסחרים בבורסה אשר רשומים כיום בשוודיה ונחשבו בהרבה מדינות אירופאיות אחרות..


המאמר לא נועד להפיג את ההתרגשות והחיוביות סביב תעודת סל ביטקוין, אלא יותר מטעמי שטנים לשמור על קהילת הקריפטו מוכנה אם ההחלטה לא תבוא לטובת תעודות הסל של ביטקוין. זה רק אומר ששווקי הקריפטו צריכים להבשיל יותר לפני ש- SEC יכולה סוף סוף לאפשר זאת. הסנטימנט לטווח הקצר אולי יהפוך לדובי, אך בטווח הבינוני והארוך הביטקוין בהחלט יתאושש

האם SEC תאשר הפעם את תעודת הסל או שתדחה או תדחה אותה? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map