banner
banner

Coinbase מברך על דו”ח שלמות השוק הווירטואלי בניו יורק אך מפריך את הממצאים

פרסומת פמקס

תוך 48 שעות מפרסום דוח שלמות השווקים הווירטואליים בניו יורק שהונפק על ידי משרד התובע הכללי של ניו יורק (“OAG”), Coinbase, חילופי המטבעות קריפטיים בירכו על הדו”ח אך דחו ממצאים מסוימים.

קוינבייס מאמין שהדוח מציג בצורה שגויה עובדות

הדו”ח, שנוצר לאחר איסוף פרטים שנאספו מ- 9 בורסות בולטות הפועלות באזור ניו יורק, הגיע למסקנה כי מספר בורסות קריפטוגרפיות שחקרה חשופות למניפולציות בשוק, גררה תגובה חריפה מצד שחקני התעשייה. על הערה ספציפית בדו”ח כלפי Coinbase היה

“Coinbase גילה שכמעט 20 אחוז מהנפח המבוצע בפלטפורמה שלה נובע מסחר משלה.”

תגובה זו לא התאימה עם Coinbase ובפוסט שפורסם בבלוג כתב מנהל המדיניות הראשי של Coinbase, מייק למפרס, כי טענות ה- OAG בדו”ח הובילו להצגה מוטעית של עסקי הבורסה בתקשורת..

בתגובה ספציפית לתגובה, הבהיר למפרס כי Coinbase אינו “סוחר לטובת החברה על בסיס קנייני.” הוא נמשך:

“כאשר Coinbase מבצע עסקאות אלה, הוא עושה זאת בשם לקוחות Coinbase Consumer, ולא בעצמו.”

למפרס הסביר עוד כי הנתון של 20 אחוז מייצג נפח מונע על ידי הצרכן ב- Coinbase Consumer, שירות שמבצע הזמנות משתמשים בבורסה משלו, בניגוד למה שתואר כ”סחר עצמי “בדו”ח.

ג’סי פאוול, מייסד הבורסה האמריקאית קראקן, אשר נקראה על ידי ה- OAG כמפרה אולי את חוק המדינה, הוציא את כעסו בטוויטר, ותיאר את הסביבה בניו יורק באופן כללי כ”מעליבה “.

ניו יורק הוא האקס הפוגעני והשולט הזה שנפרדת ממנו לפני 3 שנים, אך הם ממשיכים לעקוב אחריך, מטילים צל על מערכות היחסים החדשות שלך, אינם מסוגלים לקבל שעברת בשמחה ועדיף לך בלעדיהם. #תתגבר על זה https://t.co/DC5S1WyRnp

– ג’סי פאוול (@jespow) 19 בספטמבר 2018

אריק Voorhees, מנכ”ל ShapeShift להגיב על אמירת הציוץ של פאוול

ואנשים מסוג זה אף פעם לא מבינים שהתנהגותם היא שהובילה לפרידה … ניו יורק תאבד את מעמדה בראש האוצר העולמי אם היא לא תשתנה בקרוב. המשך עם העבודה הטובה @jespow https://t.co/74CVAfivis

– אריק Voorhees (@ ErikVoorhees) 19 בספטמבר 2018

קרא גם: בלעדי תעודת סל של ביטקוין: טראמפ ממנה נציב SEC מקריפטו בזמן ש Coinbase מתכנן תעודת סל ביטקוין.

מציאת הדיווחים מזעזעת

בדו”ח נמסר גם בורסות המובילות של מטבעות קריפטוגרפיים Bitstamp, itBit ו- Kraken המסייעות להניע את שוק החוזים העתידיים של CME Group Inc. הרגולטור בממצאיו הגיע למסקנה כי Bitstamp ו- itBit, אין מדיניות רשמית למאבק במניפולציות בשוק, בעוד שקראקן, יחד עם Binance, Gate.io ו- Huobi, טענו כי הם אינם פועלים בניו יורק ולכן סירבו להשתתף ב סקירת היועץ המשפטי לממשלה.

יש לציין כי בדו”ח נמסר כי בינאנס, Gate.io וקרקן הופנו למחלקת השירותים הפיננסיים של המדינה לאחר חקירה האם הבורסות פועלות בניו יורק. בורסה רביעית, הואובי, נחקרה גם היא אך לא הופנתה.

משרד התובע הכללי במדינת ניו יורק מצא כי כמה בורסות יכולות לכמת כמה פעילות סחר בפלטפורמות שלהן נובעת מפעילותן העצמית. Circle אמר כי היא אחראית על פחות מאחוז אחד ממחזור המסחר בפולוניקס בעוד ש- BitFlyer ארה”ב מבצעת כ -10% מהעסקאות בפלטפורמה שלה..

הדו”ח ציין גם כי בעוד שרוב הבורסות משתמשות בהליכי ידע של הלקוח שלך, Bitfinex ו- Tidex לא עושים זאת, “דורשים מעט יותר מכתובת דוא”ל כדי להתחיל לסחור במטבעות וירטואליים.” עם זאת, הדו”ח לא הציב תגובה על סוגיות משפטיות שעשויות לגרום לכך.

כאשר Coinbase הוא הראשון של הבורסה לבוא ולהבהיר את עמדתו בדו”ח, אנו יכולים לצפות שגם האחר יתייצב ויאמר את דעותיהם או יישם אמצעים מתקנים כאמור בדו”ח..

האם בורסות אחרות יבואו נקיות או אפילו יגבירו את מדיניותן כדי להתמודד עם הטענות שהועלו בדו”ח זה? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me