banner
banner

שוק הכרייה NiceHash מחזיר 60% מהביטקוין הגנוב בזמן שהחקירה נמשכת

פרסומת פמקס

שוק כריית הביטקוין שבסלובניה, NiceHash, עדכן לאחרונה כי החברה הצליחה עד כה להחזיר ללקוחותיה 60% מכ -4,700 ביטקוין שנגנבו. החברה הפסיקה את פעילותה בדצמבר 2017 לאחר ש- 64 מיליון דולר ביטקוין נגנב על ידי האקרים. החקירה של אותו עדיין נמשכת.

הסיפור מאחורי פריצת הביטקוין

NiceHash היה שוק מטבע דיגיטלי שהתאים לאנשים שמעוניינים למכור זמן עיבוד במחשבים שלהם עבור כורים שנקראים כדי לאמת את העסקאות של משתמשי הביטקוין בתמורה לביטקוין. הצרות באתר עוררו אזעקות ותלונות, כאשר בעלי ביטקוין רבים פרסמו תגובות נבהלות בחשבונות המדיה החברתית של ניסהאש.

ביחס לתלונות השוק השבית את הפעילות בדצמבר 2017 בזמן שהיא חקרה את ההפרה, ואמרה שהיא עובדת עם רשויות החוק כ”דחיפות “תוך שהיא קוראת למשתמשים לשנות את הסיסמאות שלהם. הפריצה הייתה “מתקפה מקצועית ביותר עם הנדסה חברתית מתוחכמת” שהביאה לגניבת כ -4,700 ביטקוין, בשווי של כ -63.92 מיליון דולר במחירים הנוכחיים, אמר ראש השיווק של ניסאש, אנדריי פ סקבה..

NiceHash פרסמה גם הודעה רשמית בה נאמר,

“אנו מבינים שיהיו לך הרבה שאלות, ואנחנו מבקשים סבלנות והבנה בזמן שאנחנו חוקרים את הסיבות ומוצאים את הפתרונות המתאימים לעתיד השירות.”

על פי ניסאהש, הפריצה שהתרחשה בתחילת דצמבר הייתה תוצאה של פריצת אבטחה למערכת התשלומים של ניסאש. זמן קצר לאחר התקרית, הודיעה NiceHash ברדיט:

“מערכת התשלומים שלנו נפגעה, ותכולת ארנק הביטקוין ניסהאש נגנבה. אנו פועלים לאמת את המספר המדויק של BTC שנלקח. ”

הפלטפורמה הייתה במצב לא מקוון למשך שבועיים בעקבות הפיגוע.

בעקבות הפריצה, מרקו קובאל, מייסד שותף של NiceHash, פרש מתפקידו כמנכ”ל החברה, ואמר בפוסט בלינקדאין כי כעת “יעמוד בצד ויאפשר להנהלה החדשה להוביל את הארגון בתקופת הצמיחה הבאה והמרתקת שלו.”

קרא גם: מכנסי ביטקוין נסגרים במהירות איתותים זמנים טובים כאן לבוא

תוכנית ההחזר

במקור הודיעה NiceHash על תוכנית ההחזר כשבועיים לאחר הפריצה בהודעה לחברי הפלטפורמה שלה, אם כי בבירור האיזונים לא הוחזרו למועד שהובטח בתחילה:

“אנו שמחים לבשר שהצלחנו לשריין את הכספים הנדרשים להחזרת יתרות מקבוצת משקיעים בינלאומיים. יתרות ישנות ישוחזרו, אם כן, עד ליום 31 בינואר 2018. “

ב- 31 בינואר 2018 הודיעה החברה באמצעות ידית הטוויטר שלה,

“תוכנית ההחזר תתחיל ביום שישי, 2 בפברואר 2018, ותחזיר תחילה 10% מסכום היתרה הישנה לכל המשתמשים שהושפעו מהפרת האבטחה.”

החדשות שכולכם חיכיתם להן ? https://t.co/KfQ8HDvhTx ?

תוכנית ההחזר תתחיל ביום שישי, 2 בפברואר 2018, ותחזיר תחילה 10% מסכום היתרה הישנה לכל המשתמשים שהושפעו מהפרת האבטחה..

– NiceHash (@NiceHashMining) 31 בינואר 2018

עוד נכתב כי “אנו מתחייבים להחזיר מעת לעת את הסכום הנותר לכל המשתמשים בחודשים הקרובים.”

אנו מתחייבים להחזיר מעת לעת את הסכום הנותר לכל המשתמשים בחודשים הקרובים.

– NiceHash (@NiceHashMining) 31 בינואר 2018

על פי הפרטים של תוכנית ההחזר, החברה חילקה את תוכנית ההחזר לשני חלקים אחד עבור משתמשי הארנק הפנימי של NiceHash ומשתמשים בארנקים חיצוניים שהושפעו מהפרת האבטחה. תוכנית ההחזרים החלה ביום שישי, 2 בפברואר 2018, והיא אמורה היה להחזיר תחילה 10% מסכום היתרה הישנה לכל המשתמשים שהושפעו מהפרת האבטחה..

NiceHash אמרה כי היא מחויבת להחזיר מעת לעת את הסכום הנותר לכל המשתמשים בחודשים הקרובים. המשמעות היא שכל המשתמשים יזכו להחזר מלא, באותו זמן ובתנאים זהים. כל חלק חדש בתוכנית ההחזרים יוכרז מראש והמשתמשים יוכלו לעקוב אחר התקדמות ההחזר. אם משתמש שם לב שלא קיבל תשלום כלשהו בהתאמה, כזה התבקש להודיע ​​מיד על כך ל- NiceHash על מנת לקבל תשלום כזה. היתרה הישנה תוחזר בביטקוין (BTC) ולא בערך פיאט או בכל מטבע מטבע אחר.

ביחס לחקירת הפריצה החברה הודיעה באותו עדכון באומרו כי

“החקירה על הפרת האבטחה עדיין נמשכת, בתמיכת צוותי אכיפת החוק הבינלאומיים וצוותי הזיהוי הפלילי, ולמרות שאנחנו רוצים להיות פתוחים ושקופים ככל האפשר, מסיבות של חקירה מתמשכת אנחנו לא יכולים לספק פרטים רבים ב הפעם. אנו נמצאים בדיונים פעילים עם משקיעים, אך תהליך זה ידרוש יותר זמן ובדיקת נאותות מכפי שצפינו במקור. “

אחרי החדשות של הר גוקס, חדשות אלה על החזר כספי הן עודף בוסטרים למשקיעים שהפסידו כסף. צעד נוסף שיכול לעזור להחזיר את אמונת הקהילה בחברות קריפטו. עם החזר של 60% שכבר נעשה, נראה כי ניסאש מסלקת את התשלומים לחלוטין בחודשים הקרובים.

האם החברות העוסקות בקריפטו למדו מהפריצות של Mt Gox ו- Nicehash? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me