פקיסטנים שמסתכלים על קריפטו להישרדות בתוך כלכלה מתמוטטת, עשויים לנוע לדרך של ונצואלה

פרסומת פמקס

בעוד שפקיסטן עשויה לחגוג את הקמתה של ממשלה חדשה העומדת ככל הנראה בראשותו של אימרן חאן, בעיית הכלכלה המתפוררת עדיין לא נפתרה. בעוד שכל פקיסטני היה רוצה שחגיגות הפוליטיקה פונות גם לכלכלתן, הרבה פקיסטנים נעים לעבר קריפטו כדי לשמור על עצמם מעליית האינפלציה והירידה ברופי הפקיסטני, בדיוק כמו מה שקרה בוונצואלה..

הכלכלה המתפוררת של פקיסטן מחפשת הפוגה

פקיסטן עוברת זמנים בעייתיים. חוסר היציבות הפוליטית שלה מסתמנת גם על כלכלתה. ממשלתה היוצאת צופה כי הכלכלה תצמח בקצב המהיר ביותר מזה יותר מעשור בשנת הכספים הקרובה, אך כלכלנים מוטלים בספק. הצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בדרום אסיה אמורה להקל על 5.2 אחוזים החל מיולי, על פי הממוצע של שישה כלכלנים שנסקרו על ידי בלומברג..

ההאטה הצפויה מגיעה כאשר הממשלה מצמצמת את תוכניות ההוצאות על כבישים ותשתיות לעמידה ביעדים הפיסקלים – המפתח לזכייה בתמיכה כספית של קרן המטבע הבינלאומית..

בהשפלות הגלובליות, כלב השמירה הבינלאומי נגד הלבנת הון ומימון טרור, כוח המשימה הפיננסי (FATF), העלה את פקיסטן גם לרשימה של “תחומי שיפוט עם ליקויים אסטרטגיים”, הידועה גם בשם האפור. הנימוק של FATF הוא “הליקויים המבניים” של פקיסטן בהלבנת הון (AML) ובמאבק במימון הטרור (CFT). זו לא הפעם הראשונה שפקיסטן מוצאת את עצמה באחת מרשימת הבחורים הלא כל כך טובים של FATF; המדינה הייתה שם בשנת 2008 ומשנת 2012 עד 2015.

אך פקיסטן בולטת כשם המשמעותי ביותר ברשימה עם האוכלוסייה הגדולה ביותר והכלכלה הגדולה ביותר, שלא לשכוח את הצבא הגדול ביותר.

הרופי הפקיסטני ירד גם לשפל בכל הזמנים על רקע החשש של הבנק המרכזי במדינה ממשבר מאזן התשלומים. הפיחות לכאורה מראה סימני פגיעות בכלכלות של כמעט 300 מיליארד דולר בפקיסטן, שכן רזרבות החוץ ההולכות ומתמעטות וגירעון בחשבון השוטף מעורר ספקולציות לגבי חזרה לקרן המטבע הבינלאומית להלוואות בפעם השנייה מאז 2013.

מכיוון שהרופי הפקיסטני פיחות הרבה פקיסטנים עוברים למטבעות קריפטוגרפיים כדי לקיים, דבר שנאסר על ידי ממשלתה. זה היה ברור כאשר מספר האנשים שקונים ומכירת ביטקוין הגיע ל -57 בפלטפורמה Localbitcoins המקור היחיד שאנשים קנו ומכרו מטבעות קריפטוגרפיים לאחר כיבוי הביטקוין הראשון שלה אורדוביט..

“אנשים פונים לקריפטוגרפיה כהשקעה, אך איטית יותר מהעולם המערבי מכיוון ששיעור האוריינות נמוך יותר כאן ותופעה חדשה לגמרי עבורם,

“אמר אבו שהיר, מייסד המטבע הציבורי מבוסס פקוין. “עם רופי נופל, יש המשתמשים בו כאמצעי תשלום חלופי,”

הוסיף שאהר.

“רוב האנשים המשתמשים במטבעות קריפטוגרפיים הם סוחרים ביום או לטווח הקצר שמוצאים הזדמנויות השקעה בקריפטו וגדלים במספרם.”


כמו כן קראו: ונצואלה המופצת על ידי היפר-מכירה של פטרו-קריפטו ב -20 בפברואר

פקיסטן משכפלת את המגמות בוונצואלה

ונצואלה הפכה לדוגמא לאנשים העוברים לביטקוין כאשר האינפלציה התפתחה במהירות כלפי מעלה. המדינה נמצאת במשבר תלול בשנים האחרונות מאז שמחירי הנפט ירדו מתחת לאזור 100 הדולר בשנת 2014 עד לשליש מהמחיר בתחילת 2016. הרפובליקה הבוליברית של ונצואלה היא ביתו של אחד ממשבר ההיפר-אינפלציה החמור ביותר בעולם אי פעם..

הנשיא ניקולה מדורו האשים את הגורמים החיצוניים ואת ההתערבות האמריקאית, אך המציאות הייתה שהאינפלציה הרקיעה שחקים במרץ 2018 ל -8900%, על פי tradingeconomics.com. ובוליבאר הוונצואלי צולל ברחובות קראקס שהוריד את כוח הקנייה של שכר המינימום הרשמי שהופך את הבוליבר כמעט לחסר ערך.

כאשר כלכלת מדינות דרום אמריקה הגיעה לנמוכה ביותר באפריל, נפח LocalBitcoins בשבוע של 14 באפריל 2018 עמד על 2,789,991,957,138 בוליבארס בוונצואלה. בשבוע הקודם התקיים נתון מתחת לשני טריליון VEF, ועומד על 1,744,669,576,098 בוליבארס בוונצואלה. הכרכים היו בעיקר מתחת לטריליון VEF לפני כן.

בהסתכלות על המצב שאריק וורהיז מ- Shapeshift צייץ את היקף המסחר בביטקוין בין אדם לאדם בוונצואלה # הגיע לשיא בשבוע שעבר … למרבה הצער, מידה כל כך של אימוץ BTC כמו של חילוקי הדעת #bolivar.  

מקור: coin.dance/volume/localbitcoins/VEF

נפח המסחר בביטקוין בין אדם לאדם # ונצואלה מגיע לשיא בשבוע שעבר … למרבה הצער מדד לאימוץ BTC כמו שהוא #bolivar השחתה. https://t.co/mNAuT3KWb4

– אריק Voorhees (@ ErikVoorhees) 19 באפריל 2018

זה שיחרר את התשובות כאשר תושבי ונצואלה פנו לטוויטר כדי לומר שזה נתון לחסדי המטבע הקריפטוגרפי שהם שורדים. ציוץ אחד קרא

“בזכות הצפנה ומסחר אני יכול לחיות כאן בוונצואלה מבלי לסבול את מה שרוב האנשים סובלים מדי יום. אך האם קורע לב לראות אנשים אוכלים ישירות מפחי אשפה (משפחות שלמות) ורואים כל כך הרבה עוני “, אמר.

ככל שכלכלת פקיסטן מתפוררת זה דומה לאותם סימנים כמו ונצואלה בכל הנוגע למעבר למטבעות קריפטוגרפיים. גם עבור קהילת הקריפטו מדינה שנאלצת להשתמש בקריפטו אינה סימן טוב. מקווה שהממשלה החדשה תשפר את המצב הכלכלי ואת חיבוק המטבעות הקריפטוגרפיים שלה בזמנים טובים ולא בתוך משברים

האם פקיסטן תצליח לפתור את המשבר שלה או תשקע בדיוק כמו ונצואלה? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map