כיצד משפיעים אירועים פוליטיים-כלכליים גלובליים על מחיר הביטקוין?

גורמים פוליטיים וכלכליים השפיעו שוב ושוב על מחיר הביטקוין ועל הביקוש למטבעות קריפטוגרפיים, האחרון שהיה ברקזיט ללא עסקה. בעוד שההשפעות המדויקות ממשיכות להתווכח ולהתעמק בהן, הבה נבחן כמה מהאירועים הפוליטיקו-כלכליים המשפיעים על הביקוש למטבעות קריפטוגרפיים ומחיר ביטקוין.. 

אין דיל ברקזיט

סביר להניח כי נסיגת בריטניה מהאיחוד האירופי והסכסוך הפוליטי שבעקבותיה לא יפתרו בקרוב. מעניין שזה עשוי לתרגם הון משמעותי עבור משקיעי ביטקוין. 

שוקי הלירה והמניות בבריטניה חוו סערה לאורך אוגוסט ובימים הראשונים של ספטמבר. ה- Sterling ו- FTSE 100 צנחו ככל שהתאריך האחרון ל 31 באוקטובר התקרב. בתפנית מעניינת הם פתאום הציגו מגמות כלפי מעלה כשהפרלמנט הושעה למשך חודש כדי למנוע מחברי הפרלמנט ליצור מכשול כלשהו בתהליך הברקזיט..

עם זאת, התנאים הלא ברורים ששררו בחודשים האחרונים, המשקיעים הסכימו לבקש בהירות, גם אם פירוש הדבר היה לעזוב את האיחוד האירופי ללא עסקה.. 

מעניין כי במהלך תקופה זו מחיר הביטקוין הראה מגמות עלייה. הוא אמנם נותר בשיעור של 24% מתחת לשיא המחזורי של חודש יוני של 13,930 דולר, אך הוא טיפס חזרה מעל רמות ההתנגדות ב -10,000 דולר ועומד על 10,616 דולר בזמן העיתונות. 

ניקולס גרגורי, מנכ”ל המומחה לבלוקצ’יין, CommerceBlock, אמר כי הוא סבור שהסערה שנגרמה על ידי המפגע בברקזיט מהווה מקרה השקעה חזק לביטקוין. אין ספק שמחירו של ביטקוין עלה ככל שהלירה הלכה לדרום. עוד טען כי שום עסקת ברקזיט אינה יכולה אפילו לגרום לפריצה משמעותית לביטקוין. 

הוא אמר, 

“הסיכוי לאי-עסקה כבר זורע הרס בין מטבעות פיאט גדולים, אך אם זה יקרה נוכל לראות ראלי חסר תקדים בביטקוין עם עלייה של 20,000 דולר לאפשרות אמיתית.”

נייג’ל גרין, מנכ”ל ייעוץ פיננסי השווה ביטקוין לזהב דיגיטלי. הוא אמר, 

“ביטקוין חולק את המאפיינים העיקריים של המתכת היקרה להיות דליל ומאגר ערך.”

הוא הוסיף, 

“הסיכונים הנובעים מסכסוך הסחר … ונושאים גיאו-פוליטיים אחרים, כמו הברקזיט והאתגרים הנרחבים שלו, יובילו מספר גדל והולך של משקיעים מוסדיים וקמעונאים לפזר את תיקיהם ולהגדר מפני סיכונים אלה באמצעות השקעה בנכסי קריפטו. בנסיבות הנוכחיות, אני מאמין שמחיר הביטקוין יכול להגיע ל 15,000 $ בתוך שבועות. “

מחאות הונג קונג 


ספקי מטבעות מטבעות קריפטוגרפיים שיחקו כמה תפקידים ב מחאות. אחד התפקידים הבודדים כלל דגל בפרטיות בעסקאות וחלוקת אספקה ​​במימון מטבעות קריפטיים למפגינים.  

ג’נסיס בלוק, ספקית כספומט המובילה בקריפטו, אף סיפקה למפגינים בהונג קונג בקבוקי מים ושמשיות ב -1 ביולי שמומנו על ידי תרומות ביטקוין מזומנים בינלאומיות. יתר על כן, לבקבוקים היה קוד QR שאפשר למקבלי לתרום יותר ביטקוין מזומנים על מנת לממן אספקה ​​נוספת למפגינים שלווים.

לפי פורבס להגיש תלונה, עם פרוץ המחאה סביב אמצע יוני, Bitcoin נסחר בפרמיה של 160 דולר ארה”ב ב- TideBit, בורסה בהונג קונג. פרמיה מעניינת עדיין נמשכת, גם כשהמחאה נשחקה. 

המחיר האחרון של ביטקוין ב- TideBit הוא $ 11477.34 דולר, בערך $ 150 דולר גבוה יותר מהשיעור הנוכחי ב- Coinmarketcap.

אמנם היקף המזומנים שהתקבל בביטקוין לא היה סכום גדול מאוד יוזמה זו מייצגת ייצוג מוחשי של האופן שבו קהילת המטבעות הבינלאומית יכולה להשפיע על התנאים במצב לא מקוון ולעסוק בקהילות.

 ונצואלה- היפר-אינפלציה בארגנטינה

לא ידוע שלארגנטינה הייתה היסטוריה ארוכה של אינפלציה במשך יותר מ -30 שנה. להגיע לתקופות מסוימות לשיעור אינפלציה של 1000%. בשנת 2018 הפסדו הפסו 83% מערכו לעומת הדולר האמריקאי. הביטקוין עולה כדרך חדשה להצלת בירת הארגנטינאים. אין ספק שהמשבר הכלכלי מקדם יותר השקעות בקריפטו. 

בשנת 2018, סירי, חובב הקריפטו המתגורר בסן פרנסיסקו, יעץ ליועץ לואיס קפוטו, לשעבר נשיא הבנק המרכזי של ארגנטינה, להשקיע 1% מהעתודות שלו בביטקוין ולהקדיש חלק ממעצמת הגרעין הארגנטינאית לכרייה..

חשוב מכך, בארגנטינה דיברו על אימוץ ביטקוין והיפר-אינפלציה בפסגת ה- G 20 היוקרתית. אין ספק שביטקוין זוכה לתשומת לב ומחיאות כפיים במערכת האקולוגית האינפלציונית ומוצג כמשפיע לפיד של הזדמנויות התפתחות.. 

עם זאת נאמר, כאשר אנו מתעמקים במקרה של ונצואלה, הנתונים מ- CoinDance, מעקב אחר פעילות המסחר בבורסות P2P, חשפו כי ה -13 ביולי עד ה -20 ביולי צפו במחזור המסחר הגבוה ביותר בביטקוין.. 

מָקוֹר- CoinDance

במהלך אותה תקופה, משתמשים פעילים LocalBitcoins לבד ייצר כמויות של למעלה מ -57 מיליארד בוליבארים, והביאו לשיא הקודם של 49 מיליארד. גילוי זה הגיע לאחר שהמטבע של ונצואלה המשיך לסבול מאינפלציה בורחת, לפי הדיווחים, הוא הגיע ל -10,000,000%, מה שהוביל אזרחים לנקוט באמצעים חלופיים לאחסון ערך. 

יתר על כן, האלטרנטיבה הרשמית של המדינה, המטבע הדיגיטלי המונפק על ידי המדינה, פטרו, הוכרזה ככישלון על ידי מלכ”ר בארצות הברית. 

אמנם לא סביר שאי וודאות גיאופוליטית תביא את הזדמנויות הצמיחה הטובות ביותר עבור מטבעות קריפטוגרפיים, אך אקלים עולמי של מלחמות סחר וחוסר יציבות פוליטית אכן מקנה קרקע פורייה לתנועת קריפטו בקנה מידה גדול ומשפיע. לא יהיה זה שגוי להסכים כי חוסר היציבות הפוליטי הגבוה יוביל בסופו של דבר לסימון מטבעות קריפטוגרפיים כ”מקלט בטוח “.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map