העלאות נפח המסחר בקריפטו כאשר אזרחי טורקיה מתעניינים עוברת מלירה לצלול לביטקוין

פרסומת פמקס

כאשר הודיע ​​הנשיא דונלד טראמפ כי הוא מכפיל את מכס המתכות, הלירה הטורקית (TRY) צנחה והחלשה בערך המטבע שהטורק החזיק, ובכך העמיקה את המשברים במדינה. כדי למצוא מחסה בתוך הגשם הזה, אזרחי טורקיה החלו לקנות ביטקוין שהשליך את הפיאט הטורקי לירה.

המשברים הכלכליים בטורקיה מחמירים ככל שמדיניות ארדואן נכשלת, לירה נוזדייב

נפח המסחר בבורסות הקריפטוגרפים בטורקיה זינק ביום שישי כאשר מטבע הפיאט במדינה צלל לשפל של שינויים במטרדים פוליטיים וכלכליים. הלירה הטורקית צללה ביותר מ -20% מול הדולר לאחר שהנשיא הודיע ​​על המהלך, על רקע סכסוך הולך וגובר בין וושינגטון לאנקרה סביב מאסרו של הכומר האמריקני אנדרו ברונסון. הלירה הטורקית הגיעה לשפל של כל הזמנים מול הדולר, ומשקפת את דאגות השוק העולמי בנוגע למדיניות הכלכלית של הנשיא רג’פ טייפ ארדואן ולמסירת המחלוקות הפוליטיות שלו עם מדינות שהיו שותפות סחר מרכזיות ומקורות משמעותיים לזרמי השקעות במיוחד ארה”ב..  

אישרתי זה עתה הכפלת המכסים על פלדה ואלומיניום ביחס לטורקיה כמטבע שלהם, הלירה הטורקית, גולש במהירות כלפי מטה אל מול הדולר החזק מאוד שלנו! אלומיניום יהיה כעת 20% ופלדה 50%. יחסינו עם טורקיה אינם טובים כרגע!

– דונלד ג’יי טראמפ (@realDonaldTrump) 10 באוגוסט 2018

סיום היחסים עם טורקיה אינו טוב בשלב זה, הנשיא גילה עליית מיסים אמריקניים על יבוא פלדה טורקית ל -50% ועל אלומיניום ל -20%. הלירה הייתה נתונה בלחץ מתמשך על בורסות החוץ, וצנחה בכמעט 50% מול הדולר ב -12 החודשים האחרונים והגיעה השבוע לרצף של שפל שיא. האינפלציה הגיעה בחודש יולי לשיעור שנתי של 15.9% – פי חמישה מהשיעור הממוצע של מדינות עשירות – והלוואות הממשלתיות במטבעות זרים עלו בצורה מסוכנת.

עוד לפני הציוץ של טראמפ, הלירה צללה ב -14% כאשר המשקיעים מיהרו לאקזיטים מלירה למקלטים בטוחים כמו הדולר, JPY ונכסים אחרים כולל הביטקוין.

ראנקו בריך, ראש ניתוח השוק במונקס אירופה, צוטט על ידי הגרדיאן ואמר כי נאומו הנלחם של נשיא טורקיה פגע עוד יותר באמון הבינלאומי במטבע שלה..

“ארדואן הושיט יד אל המקל המטורף ונתן ללירה חבטה נוספת בנאום סוער שהתמקד יותר ברטוריקה קרבית מאשר בהתייחס לדאגות בשוק,”

הוא אמר.


קרא גם: ביטקוין ובלוקצ’יין בין חדשנות פינטק לקבלת “ארגז חול רגולטורי” בארה”ב

ביטקוין בא להצלת האנשים בטורקיה

מאז שהמשברים התרחשו והלירה החלה לצלול הרבה משקיעים העבירו את אחזקתם לביטקוינים ולקריפטואים אחרים, במיוחד לביטקוין. נפח המסחר בבורסות הקריפטוגרפים בטורקיה זינק. על פי CoinMarketCap, הנפח בבורסות הטורקיות פריבו ובטקטורק זינק

שם החלפה כרך 24 שעות כרך 7 יום כרך 30 יום
פאריבו 5,915,256 דולר 14,968,186 דולר 102,787,432 דולר
BtcTurk 10,201,255 דולר 17,648,735 דולר 97,575,654 דולר

אמנם בהשוואה לנפח העולמי המספרים קטנים, אך נפח 24 השעות האחרון גבוה בהרבה מהנפח הממוצע בשבעת הימים האחרונים ועוד יותר גבוה אם לוקחים את הממוצע של נפח של 30 יום. BTC לירה בתרשים שבועי גם היא עולה כלפי מעלה ונסחרת כיום ב BTC / TRY הנסחרת ב 38,587.0 בעלייה של כמעט 4% בזמן הדיווח..

ביטקוין

אריק Voorhees, מנכ”ל Shapeshift צייץ בטוויטר באומרו,

“נכנסנו לתקופה בה חלק מהפיאטים הרבה פחות יציבים מביטקוין. לירה טורקית צונחת ~ 20% ביום אחד. https://www.xe.com/currencycharts/?from=TRY&ל = דולר ארה”ב&view = 1D … #BackedByGovernment #TRY #forex “

נכנסנו לתקופה שבה חלק מהפיאטים הרבה פחות יציבים מביטקוין. לירה טורקית צונחת ~ 20% ביום אחד. https://t.co/ct1GnrCnKG #BackedByGovernment #לְנַסוֹת # פורקס

– אריק Voorhees (@ ErikVoorhees) 10 באוגוסט 2018

ראיין רדלוף מנכ”ל CoinShares, חברת ניהול הנכסים הדיגיטליים צייץ גם בטוויטר

“אשמח לראות #ביטקוין נתונים סטטיסטיים על נפח / ביקוש מהודו היום במהלך #טורקישלירה משבר למישהו יש את הנתונים האלה? “

אשמח לראות # ביטקוין נתונים סטטיסטיים על נפח / ביקוש מהודו היום במהלך # טורקישלירה משבר למישהו יש את הנתונים האלה?

– ריאן רדלוף (@RyanRadloff) 10 באוגוסט 2018

סכומים גדולים שאולים במטבעות זרים הופכים את טורקיה לפגיעה במיוחד למטבע מקומי יורד מכיוון שכעת הופך יקר יותר לשלם את חובותיה. ככל שיותר ויותר מדינות עוברות לעבר משברים פיננסיים, האזרחים שם חובקים ביטקוין על פני פיאט שמאבדים אט אט ערך. למרות שמספר גדול של אנשים מחזיקים כיום בתנאים כלכליים מחמירים בביטקוין אינם סימן טוב למדינות. ראשית, הייתה זו ונצואלה, איראן ועכשיו טורקיה

האם הביטקוין הוא הפיתרון למדינה כמו טורקיה שהפיאט שלה נכשלת? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map